Laen maksehäirega

Kas Eestis on võimalik saada laenu, kui sul on eelnevalt maksehäired? Pigem ei, kuid mõningad laenuandjad võivad siiski anda laenu maksehäirega. Põhjuseks on, et laenuandjad kontrollivad enne laenu andmist taotleja krediidiskoori ja makseajalugu. Siiski on mõned võimalused, kuidas saada laenu maksehäirega - laen tagatisega, käendaja kaasamine kui ka alternatiivsed laenuandjad.

Võrdle kõiki laenupakkumisi

🏆 Populaarne meie külastajate seas
Laenusumma 100 € - 5000 €
Laenuperiood 1 kuu - 99 kuud
Intress al. 0%
Vanus 18 a.
 • Kiired laenutaotlused
 • Kiired väljamakse
 • Soodsad tingimused
 • Avatud 7 päeva nädalas
Laenusumma 100 € - 5000 €
Laenuperiood 1 päev - 99 kuud
Intress al. 0%
Vanus 18 a.
 • Kiired väljamaksed
 • Soodsad tingimused
 • Tasuta leping uutele klientidele
 • Esimesed 30 päeva on uuele kliendile 0% intressiga

Mis on laen maksehäirega?

Laen maksehäirega

Laen maksehäirega on laen, mille tagasimaksetega on tekkinud probleeme. Maksehäireteks loetakse näiteks hilinenud või mittetäidetud makseid, laenuandja poolt esitatud maksekäsklusi või isiku maksejõuetuse olukorda.

Maksehäirest vabanemiseks pead tasuma oma olemasolevad võlad ja järgima eelarvet. Maksehäire jääb registrisse kolmeks aastaks pärast selle tekkimist eraisikute puhul ja seitsmeks aastaks ettevõtete puhul.

Kuidas laenata maksehäirega?

Laenata maksehäirega on mõningal juhul võimalik, kuid mitte soovitatav. Maksehäire näitab, et sul on olnud probleeme laenu või muu krediiditoote tagasimaksmisega ja see võib mõjutada sinu krediidivõimekust ja -võimalusi. Laenu saamine maksehäirega võib olla keeruline, kuna enamik laenuandjaid kontrollib su krediidiskoori ja makseajalugu ning üldiselt keelduvad sulle laenu andmisest. Siiski on mõned võimalused, kuidas laenata maksehäirega:

 • Paranda oma krediidiskoori – maksehäirete korral võib su krediidiskoor olla madal, seega on oluline võtta meetmeid selle parandamiseks. Selleks pead tasuma oma võlgnevused, maksma arved õigeaegselt ja väldi uute võlgnevuste tekkimist.
 • Kasuta tagatist – kui sul on vara, mida saad laenu tagatiseks panna, nagu näiteks auto või kinnisvara, võid suurendada oma võimalusi laenu saamiseks. Tagatis vähendab laenuandja riski ja võib anda sulle parema intressimäära. Kuid pea meeles, et kui sa ei suuda laenu tagasi maksta, võib laenuandja nõuda su vara müümist võla katteks.
 • Otsi alternatiivseid laenuandjaid – mõned alternatiivsed laenuandjad, nagu näiteks kiirlaenufirmad või ühisrahastusplatvormid, võivad pakkuda laenu maksehäirega inimestele. Sellised laenuandjad võivad olla paindlikumad oma tingimuste osas ja ei pruugi nõuda tagatist ega käendajat. Kuid ole ettevaatlikud, sest sellised laenud on üldjuhul väga kallid ja sisaldavad kõrgeid intresse ja tasusid.
 • Kaasa käendaja – kui sul on usaldusväärne sõber või pereliige, kes on nõus sinu eest vastutama ja tagama su laenumaksed juhul, kui sa ise seda ei tee, võid suurendada oma võimalusi laenu saamiseks. Käendaja peab olema krediidivõimeline ja hea makseajalooga ning olema valmis riskima oma rahalise olukorraga. Kui sa ei suuda laenu tagasi maksta, peab käendaja seda tegema sinu eest.

Laen maksehäirega ilma tagatiseta

Laenata maksehäirega ilma tagatiseta on väga raske, kui mitte võimatu. Enamik laenuandjaid nõuab tagatist või käendajat, kui sul on maksehäired, sest see vähendab nende riski. Ilma tagatiseta laen eraisikule on saadaval ainult siis, kui su krediiditaust on täiesti puhas.

Kui sul on maksehäired ja sul ei ole ei autot ega kinnisvara, mida kasutada tagatisena siis on su ainus võimalus raha laenamiseks ühisrahastus. Laen ühisrahastusplatvormilt – kui sul ei ole vara võid proovida laenata ühisrahastusplatvormilt, nagu näiteks Bondora või Omaraha. Sellisel juhul pead esitama oma isikuandmed ja finantsolukorra ning ootama, kas mõni investor on nõus sulle laenu andma. Sellised laenud võivad olla väga kallid ja sisaldada kõrgeid intresse ja tasusid.

Maksehäirega kiirlaen

Kiirlaenu saamine maksehäirega on väga ebatõenäoline, kuna laenuandjad kontrollivad enne laenu andmist su krediidiskoori ja makseajalugu ning maksehäirete olemasolu võib takistada laenu saamist. See on mugav ja kiire viis raha laenamiseks, kuid see on ka kallis ja riskantne. Kiirlaenude intressimäärad võivad ulatuda kuni 60% aastas ja lepingutasu võib olla kuni 4% laenusummast. Kui sa ei suuda laenu tagasi maksta, võib see halvendada su krediidiskoori veelgi ja tekitada lisavõlgnevusi.

Alternatiivsed võimalused raha laenamiseks

Kui sul on maksehäired, peaksid kaaluma teisi võimalusi raha saamiseks, näiteks:

Laen maksehäirega alternatiivid
 • Refinantseerimine – kui sul on mitu laenu või muud krediiditooteid, mida sa ei suuda tasuda, võite proovida refinantseerida oma võlad ühe soodsama laenuga. See võib vähendada su igakuiseid makseid ja intresse ning aidata sul võlgadest vabaneda.
 • Ühisrahastus – nagu me varem mainisime, kui sul ei ole vara, mida saad laenu tagatiseks panna, võite proovida esitada laenusoovi läbi ühisrahastuseplatvormi ja loota, et mõni investor on nõus sulle laenu andma.
 • Sotsiaalabi – kui sul on raskusi oma elamiskulude katmisega, võid pöörduda sotsiaalabi poole. Sotsiaalabi on riigi poolt pakutav toetus inimestele, kes vajavad abi toidu, eluaseme, tervishoiu või muude vajaduste rahuldamiseks. Abi saamiseks pead esitama taotluse oma kohalikule omavalitsusele ja tõendama oma sissetulekut ja varasid.

Uuendatud: 27 märts 2024