Krediidikonto - sinu virtuaalne krediitkaart internetis

Satud sa aeg-ajalt olukordadesse, kus sul on kiiresti vaja raha saada, ilma et peaksid uuesti esitama laenutaotluse? Siis on krediidikonto ehk krediidilimiit laenutoode, mida sa peaksid lähemalt uurima. Lühidalt saab krediidikontot kirjeldada kui virtuaalset krediitkaarti, kuid loe edasi ja saa rohkem teavet tähtsamatest tingimustest, kulukusest ning alternatiividest.

Võrdle 9 krediidikonto pakkujat Eestis!

🏆 Populaarne meie külastajate seas
Laenusumma 100 € - 5000 €
Laenuperiood 1 kuu - 99 kuud
Intress al. 0%
Vanus 18 a.
 • Kiired laenutaotlused
 • Kiired väljamakse
 • Soodsad tingimused
 • Avatud 7 päeva nädalas
Laenusumma 100 € - 5000 €
Laenuperiood 1 kuu - 5 aastat
Intress al. 0%
Vanus 18 a.
 • Kiired väljamaksed
 • Lisatasuta maksepuhkus
 • Intressid vaid kasutatud summalt
Laenusumma 50 € - 5000 €
Laenuperiood 1 kuu - 60 kuud
Intress al. 0%
Vanus 18 a.
 • Tasuta maksepuhuks
 • 2% cashback’i maksekaardiga
 • Ava konto 15-minutiga
 • Alates 18 a.
Laenusumma 100 € - 5000 €
Laenuperiood 5 kuud - 60 kuud
Intress al. 2%
Vanus 18 a.
Laenusumma 100 € - 5000 €
Laenuperiood 1 päev - 99 kuud
Intress al. 0%
Vanus 18 a.
 • Kiired väljamaksed
 • Soodsad tingimused
 • Tasuta leping uutele klientidele
 • Esimesed 30 päeva on uuele kliendile 0% intressiga
Laenusumma 1 000 € - 100 000 €
Laenuperiood 3 kuud - 10 aastat
Intress al. 10%
Vanus 21 a.
Laenusumma 300 € - 10 000 €
Laenuperiood 3 kuud - 5 aastat
Intress al. 9,9%
Vanus 18 a.
 • Kiire taotlusprotsess
 • Mitmekesised laenutooted
 • 3 kuud maksepuhkust
Laenusumma 300 € - 10000 €
Laenuperiood 1 kuu - 5 aastat
Intress al. 0%
Vanus 21 a.
Laenusumma 150 € - 10 000 €
Laenuperiood 12 kuud - 60 kuud
Intress al. 0%
Vanus 18 a.
 • Krediidikonto
 • Maksepuhkus
 • 2% cashback

Mis on krediidikonto?

Krediidikonto, krediidilimiit, laenuliin - mis need on?

Krediidikonto või ka teiste nimedega nagu krediidiliin, krediidilimiit, laenulimiit või laenukonto on finantsteenuse liik, mis võimaldab sul avada endale virtuaalse konto, millelt saad raha kanda oma isiklikule pangakontole endale sobival ajal. Oma olemuselt ja tingimustelt on krediidikonto segu krediitkaartist ja sms-laenust.

Krediidilimiit on enamasti kuni 5 000€, mis ei ole väga suur, kuid piisav summa ootamatuteks kulutusteks nagu reisimine, kodu remontimine, auto parandamine või muuks . Suureks eeliseks on, et sa ei pea iga kord esitama uut laenutaotlust, vaid saad kasutada raha juba avatud kontolt. Leping on enamasti tähtajatu ja konto jääb avatuks seni, kuni sa avaldad soovi, et see sulgeda.

Parimad krediidikontod Eestis 2024

Ferratum – üks laenuandjatest, kes kutsub enda krediidikontot nimega laenulimiit. Sa saad maksimaalselt taotleda kuni 5000€ ja minimaalselt 100€. Sa saad sõlmida lepingu ilma tasuta ning esimene kuu on intress 0% ja laenukulu 1 euro. Peale selle on intress minimaalselt 2%.

Ferratum

Credit24 – on olnud pikaajaliselt populaarseim krediidikonto eestlaste seas. Nende krediidikonto on paindlik ja soodne ning jääb vahemikku 50-5000€. Credit24 krediidilimiidi teeb populaarseks nende lisatasuta maksepuhkus, mida on võimalik saada ka mitmeks kuuks. Intress on samuti 2% ja sa ei pea lepingut sõlmides maksma tasusid.

Credit24 logo

Laen.ee – pakub hetkel ühte suurima limiidiga krediidikontot. Sul on võimalik taotleda krediidilimiiti alates 300 € ja kuni 10000 €. Võrreldes eelnevate laenuandjatega on Laen.ee soodsama intressiga, mis algab 1,5% ja muidugi on lepingutasu 1,5%.

Laen.ee logo

Mis vahe on krediidiliinil, krediidilimiidil, laenukontol, laenulimiidil ja krediidikontol?

Heal lapsel on mitu nime! Kõik need terminid – krediidiliin, laenukonto, krediidilimiit, laenulimiit ja krediidikonto tähendavad sisuliselt sama asja – virtuaalset krediitkaarti, millelt saad teha ülekandeid oma pangakontole. Erinevus seisneb peamiselt selles, millist terminit kasutab konkreetne laenuandja oma teenuse kirjeldamiseks.

Krediidikonto valimine

Vali parim krediidikonto

Eestis on mitmeid laenuandjaid, kes pakuvad krediidikontot erinevate tingimustega. Parima valimine sõltub sinu individuaalsetest vajadustest. Siiski on mõned üldised kriteeriumid, millele võiksid tähelepanu pöörata:

 • Krediidi suurus – vali sobiv limiit, mis vastab sinu vajadusele, aga ära võta rohkem kui vaja, sest see suurendab sinu intressikulu.
 • Intressimäär – kui palju pead maksma laenatud raha kasutamise eest.
 • Lepingutasud – vali laenuandja, kelle lepingutasu ei ole liiga suur.
 • Tagasimakse tingimused – mõned laenuandjad nõuavad minimaalset tagasimakse summat iga kuu, teised lubavad sul ise valida, kui palju ja millal sa raha tagasi maksad.

Krediidikonto avamine

Krediidikonto avamine on üsna lihtne ja ei võta üldiselt palju aega. Siin on üldised sammud, mida tavaliselt järgitakse:

 1. Vali pakkuja: Võrdle erinevaid finantsasutusi ja nende pakutavaid krediidikontosid.
 2. Esita taotlus: Enamik finantsasutusi võimaldab sul krediidikonto avamiseks esitada taotluse veebis. Täida vajalikud andmed ja esita taotlus.
 3. Tõenda oma sissetulekut: Tavaliselt pead esitama tõendid oma sissetuleku kohta, näiteks palgatõendi või viimase kolme kuu pangakonto väljavõtte.
 4. Oota heakskiitu: Pärast taotluse esitamist kontrollib finantsasutus sinu krediidiajalugu ja teeb otsuse.
 5. Aktiveeri konto: Kui su taotlus on heaks kiidetud, saad krediidikonto aktiveerida ja hakata seda kasutama.

Mõned finantsasutused võivad pakkuda koheseid otsuseid ja võimaldavad krediidikonto avada mõne minutiga. Samuti võib mõni pank nõuda isikutuvastust, mida saab teha ID-kaardi, Mobiil-ID või Smart-ID abil.

Krediidilimiidi avamise tingimused

Tingimused konto taotlejale

Krediidikonto avamise tingimused erinevad sõltuvalt laenupakkujast, kuid üldiselt pead konto avamiseks vastama järgmistele nõuetele. Sa oled vähemalt 18-aastane Eesti kodanik või vähemalt elamisloaga elanik. Sa omad regulaarset sissetulekut, mis on piisav tagasimaksete tegemiseks ja sul ei ole maksehäireid.

Krediidilimiidi kulukus

Krediidikonto kulukuse arvutamine

Lõplik kulukus sõltub peamiselt kahest tegurist: intressimäärast ja lepingutasudest. Intressimäär näitab, kui palju pead maksma laenuandjale laenatud raha kasutamise eest. See võib olla fikseeritud või muutuv ning varieerub erinevate laenuandjate vahel. Lepingutasud on nii ühekordsed ja igakuised tasud, mida laenuandja küsib konto avamise ja haldamise eest. Lepingutasud algavad 0 eurost, kuid võivad ulatuda kümnete eurodeni.

Võrreldes kiirlaenu ja väikelaenuga on krediidikontot intressimäär tavaliselt keskmine, sest sa maksad intressi ainult kasutatud summalt ja mitte kogu limiidilt. Lisaks sellele on kontolimiidi intress üldiselt keskmise kulukusega. Näiteks väikelaenu intressid umbes 8,99% aastas, krediidikonto puhul 1,5% kuus ehk 18% aastas ja kiirlaenu intressid küündivad juba 40-50% aastas.

Lisakulud ja tasud

Kuigi hetkel pakuvad enamus laenuandjaid krediidiliine ilma lepingutasuta, siis ei tohiks unustada, et on ka teisi tasusid, mida sa maksad laenuandjale. Krediidikontoga võivad kaasneda näiteks:

 • Avalduse töötlemise tasu: Mõned finantsasutused võivad küsida avalduse töötlemise eest tasu, eriti kui avad konto välismaalasena. See summa võib olla umbes 200 eurot.
 • Kuuhooldustasud: Krediidikonto võib kaasa tuua igakuiseid hooldustasusid, mis võivad olla umbes 20 eurot.
 • Kontohaldustasu: Igakuine tasu, mida maksad konto omamise eest.
 • Väljamaksetasu: Võib olla isegi üks tavalisemaid lisatasusid.
 • Kaardi kasutamise tasud: Kui teie krediidikonto on seotud pangakaardiga, võib kaardi hoidmise ja kasutamise eest olla täiendavaid tasusid.

Krediidikonto arvutusnäide

Kui panna see informatsioon nüüd tööle, siis näiteks 5000 € krediidilimiidi puhul maksaksid sa 6 kuu jooksul juba 2468 € rohkem tagasi, kui sa laenasid.

Limiit5 000 €
Periood6 kuud
Lepingutasu0 €
Teatamise tasu6 € / kuus
Väljamakse tasu0 €
Intress39,5%
Krediidikulukuse määr125,59%
Tagasimaksed6 tk
Esimene kuu929,57 €
Teine kuu1 381,57 €
Kolmas kuu1 344,65 €
Neljas kuu1 307,74 €
Viies kuu1 270,83 €
Kuues kuu1 233,91 €
Kokku7 468,27 €

Olukorrad, kus sa saad kasutada krediidikontot

Tegelikkuses ei ole sul piiranguid, kuid me ei soovita kasutada krediidikontot igapäevasteks kulutusteks, vaid pigem suuremateks ja ootamatuteks väljaminekuteks. Siin on sulle mõningad näited, millest osasid oleme me juba eelnevalt maininud:

Krediidikonto sobib kasutamiseks
 • Reisimine – kui tahad puhata ja näha maailma, aga sul ei ole piisavalt sääste, siis võid kasutada krediidikontot reisi broneerimiseks, lennupiletite ostmiseks, majutuse eest tasumiseks või muudeks reisiga seotud kuludeks. Alternatiivselt saad taotleda reisilaenu.
 • Kodu remontimine – kui tahad oma kodu ilusamaks ja mugavamaks muuta, aga sul ei ole piisavalt raha materjalide ostmiseks või töömeeste palkamiseks. Alternatiivselt saad taotleda remondilaenu.
 • Auto parandamine – kui sinu auto vajab hooldust või remonti, aga sul ei ole piisavalt raha varuosade ostmiseks või töökoda maksma, siis võid kasutada just seda lahendust või alternatiivselt saad taotleda ka autolaenu.
 • Meditsiinilised kulud – kui sinu või sinu lähedase tervis vajab hoolt, aga sul ei ole piisavalt raha arsti visiidiks, ravimite ostmiseks või operatsiooniks.
 • Haridus – kui tahad ennast harida ja õppida uusi oskusi, aga sul ei ole piisavalt raha kursuste eest tasumiseks, õppematerjalide ostmiseks või eksamite sooritamiseks, siis võid haridusega seotud kulude katmiseks kasutada krediidikontot.

Krediidikonto maksehäirega – kas see on üldse võimalik?

Pigem on vastus ei – laenuandjaid kontrollivad enne konto avamist sinu krediidiskoori ja makseajalugu ning maksehäirete olemasolu võib takistada krediidikonto saamist. Seega konto avamiseks peab sul olema reaalne igakuine sissetulek ja puhas maksetaust.

Kontolimiit ilma konto väljavõtteta

​​Krediidikontot on võimalik avada ilma väljavõtteta juhul, kui laenuandja pakub alternatiivseid viise sissetuleku kinnitamiseks. Siin on mõned näited laenuandjatest, kes kasutavad teisi viise sissetulekute kontrollimiseks:

 • HyBa pakub krediiditaotlust ilma konto väljavõtteta, kui annad Eesti.ee riigiportaalis loa oma sissetulekuandmeid pärida läbi Maksu- ja Tolliameti.
 • Credit24 ja Creditstar pakuvad lahendust ilma väljavõtteta, kui oled nende püsiklient ja sul omad hea makseajalugu.
 • SMSMoney pakub virtuaalset krediitkaarti ilma väljavõtteta, kui teed ettemaksed kindla summa ulatuses.
 • Raha24 pakub laenukontot ilma väljavõtteta, kui annad loa automaatseks päringuks oma sissetulekute kohta läbi e-MTA.

Siiski ei ole konto avamine ilma väljavõtteta alati võimalik ega ka soovitatav. Samuti võib ilma väljavõtteta laenamine olla kallim ja riskantsem, kuna laenuandja võtab suurema riski.

Alternatiivid krediidikontole

Kkrediidilimiidi alternatiivid

Kui sul on maksehäired, siis võid proovida leida alternatiivseid laenuandjaid, kes võivad pakkuda laenu isegi siis, kui sul on maksehäired. Selliste laenuandjate pakkumised on tavaliselt kõrgema intressimääraga, kuid võivad olla paindlikumad laenutingimuste osas. 

Samuti võid kaaluda tagatisega laenu, näiteks hüpoteeklaenu või autolaenu, mida võib olla lihtsam saada, kuna laenuandja saab realiseerida tagatiseks oleva vara juhul, kui sa ei suuda laenu tagasi maksta.

Krediidikonto või kiirlaen – kumb on parem?

Krediidikonto ja kiirlaen on mõlemad finantstooteid, mis pakuvad paindlikkust rahaliste vajaduste katmisel, kuid neil on olulisi erinevusi, mis võivad mõjutada, kumb on sinu jaoks parem valik.

Kui krediidikonto on nagu virtuaalne krediitkaart, mis annab sulle eelnevalt kokkulepitud krediidilimiidi, mida saad kasutada vastavalt vajadusele. Sa maksad intressi ainult kasutatud summalt ja tihti on võimalik kasutada intressivaba perioodi. Krediidikonto on paindlikum, sest sa ei pea laenama fikseeritud summat ja saad raha kasutada osade kaupa või korraga.

Siis kiirlaen on tavaliselt väiksem ja lühiajaline laen, mille puhul laenad kindla summa ja pead selle tagasi maksma koos intressidega määratud ajaperioodi jooksul. Kiirlaenud on tuntud oma kiire taotlusprotsessi ja väljamakse poolest, kuid intressimäärad võivad olla kõrgemad.

Valik sõltub sinu finantsolukorrast ja vajadustest:

 • Kui vajad paindlikkust ja võimalust raha jooksvalt kasutada, võib krediidikonto olla parem.
 • Kui sul on vaja kiiresti kindlat summat ja oled kindel, et saad selle õigeaegselt tagasi maksta, võib kiirlaen olla sobivam.

Krediidikonto statistika

Minimaalne laenusumma 50 €
Maksimaalne laenusumma 100,000 €
Intress 0%
Laenuperiood 7 – 99 kuud
Raha kohe kätte 8 tk

Eelised

 • Vali ise, kui palju ja millal soovid raha kasutada
 • Taotle ka füüsilist maksekaarti, millega poes või internetis maksta
 • Teeni igalt ostult 2% cashback’i (kehtib mõne laenupakkuja puhul)
 • Halda oma kontot mugavas äpis
 • Kasutada tasuta maksepuhkust, kui sul tekib rahalisi probleeme (kehtib mõne laenupakkuja puhul)

Puudused

 • Intress võib olla üpris kõrge (alates 18% aastas)
 • Kasutamine võib tekitada sõltuvust ja üle laenamist
 • Tagasimaksmine võib olla keeruline, kui sa ei jälgi oma rahavoogu
 • Võib olla ebasoodne, kui sa vajad ainult ühekordset laenu

Korduma kippuvad küsimused

Kas ma ka füüsilise krediitkaardi või pangakaardi?

Üldiselt sa ei saa füüsilist krediitkaarti ega pangakaarti. Kuid siiski pakuvad mõned laenuandjad füüsilist kaarti, millega saad teenida ka cashback’i.

Kas krediidikonto sobib igapäevaste kulutuste?

Ja, kuid see ei ole soovitavad, sest see võib viia suuremate intressikulude ja võlgnevuste kuhjumiseni.

Uuendatud: 23 mai 2024