Autoliising

Autoliising on finantseerimisvorm, mille abil on võimalik osta auto, makstes selle eest regulaarseid osamakseid kindla perioodi jooksul. Sa saad auto kasutusse, kuid omandiõigus jääb lepingu kehtivuse ajal liisinguandjale. Liisinguperioodi lõpus on võimalik sõlmida kokkulepe, et auto omandiõigus läheb üle liisingu saajale või tasuda jääkväärtus ning omandada auto täielikult. Lepingu sõlmimisel tuleb tavaliselt tasuda sissemakse ning seejärel maksta igakuiseid liisingumakseid, mis sisaldavad nii auto hinda kui ka intressikulusid. See on levinud alternatiiv autolaenu asemel nii eraisikute kui ka ettevõtete seas. Võrdle ja leia parimad liisinguvõimalused siit!

Eesti 3 parimat autoliisingut

🏆 Populaarne meie külastajate seas
Laenusumma 500 € - 15000 €
Laenuperiood 1 aasta - 6 aastat
Intress al. 1,99%
Vanus 18 a.
Laenusumma 300 € - 100 000 €
Laenuperiood 6 kuud - 180 kuud
Intress al. 7,9%
Vanus 18 a.
 • Tasuta enneaegne tagastus
 • Laenukindlustus
 • Soodne intress
Laenusumma 5000 € - 200000 €
Laenuperiood 1 - 15 a.
Intress al. 12%
Vanus 18 a.

Mis on autoliising?

autoliising

Autoliising on üks võimalusi sõiduki soetamiseks. Olgu selleks uus auto või kasutatud auto. Liisides auto, kuulub sõiduk vastavalt lepingule kas liisingufirmale või kliendile ning olenevalt liisingufirmast, sõltub ka omafinantseeringu suurus. Kui vajad liisingut 0 sissemaksega ehk ilma sissemaksuta, võib sulle huvi pakkuda ka autolaen.

Parimad autoliisingud 2024

Meie laenkohe.ee meeskond on koostanud laenuvõrdluse, kus on välja toodud Eesti parimad ja seaduslikud autoliisingud 2024. aastal. Laenuvõrdluses on arvestatud liisingu kogukulu, mis sisaldab intressi, lepingutasu ja haldustasu. Selle võrdluse aluseks on 15 000 euro suurune liising 5 aastaks.

LiisinguandjaIntressLepingutasuHaldustasuKogukulu
Swedbank2,29%0 €0 €16 172 €
LHV Pank2,49%0 €0 €16 372 €
Coop Pank2,69%0 €0 €16 572 €
SEB Pank2,89%0 €0 €16 772 €
Luminor Pank3,09%0 €0 €16 972 €
Inbank3,29%0 €0 €17 172 €
Mogo3,69%0 €0 €17 572 €
Uuendatud mai 2024

Nagu näha, on Swedbank ja LHV Pank pakkunud 2024. aastal kõige soodsamaid liisingud, mille intress on alla 2,5%. Coop Pank ja SEB Pank on samuti konkurentsivõimelised, kuid nende intress on veidi kõrgem. Luminor Pank ja Inbank on keskmise intressiga, kuid nende eeliseks on see, et nad ei võta lepingutasu ega haldustasu.

Mogo

Mogo autoliising on teenus, mis võimaldab kiiresti osta uue või kasutatud auto. Peamised omadused on järgmised:

 • Laenusumma: 500 – 25 000 eurot
 • Laenuperiood: 1 – 7 aastat
 • Intress: 1.99% kuus laenujäägilt
 • Sissemakse: 0%
 • Tagasimakse: Saad valida sobiva tagasimakse perioodi
 • Ennetähtaegne tagastamine: Võimalik tasuta

Taotlemise protsess on kiire ja lihtne. Saad esitada taotluse Mogo kodulehel või külastades nende esindust Tallinnas. Positiivse otsuse korral saad tutvuda summa, perioodi ja tingimustega, mida pakutakse personaalselt sinule sõiduki liisimiseks. Järgmisena allkirjastad lepingu ja saadad Mogo’le automüüja andmed. Seejärel registreerid sõiduki Transpordiametis Primero Finance OÜ nimele ja lisa ennast vastutavaks kasutajaks.

Mogo autoliising

Swedbank 

Swedbank pakub liisingut, mis on rahastamisvõimalus auto soetamiseks. Autoliising võimaldab sul kasutada autot, makstes selle eest igakuiseid makseid kindlaksmääratud perioodi jooksul.

Swedbanki on mitmeid eeliseid:

 1. Swedbank pakub erinevaid lepinguperioode ja maksegraafikuid vastavalt sinu vajadustele ja eelistustele.
 2. Selle liisinguga on võimalik osta nii uus kui ka kasutatud auto, suurendades valikuvõimalusi vastavalt eelarvele ja soovidele.
 3. Intressimäär on fikseeritud, mis tagab stabiilseid igakuiseid makseid kogu lepinguperioodi vältel.
 4. Swedbank pakub ka autokindlustust, et tagada sinu autole vajalik kaitse.
autoliising Swedbank

Coop 

Coop autoliising sobib sulle olenemata sellest, kas soovid osta auto, kaubikut, ATV-d või mootorratast. Vali endale meelepärane sõiduk ning täida liisingutaotlus veebis, pangakontoris või sõiduki müüja juures. Coop Pangalt saad kiirelt pakkumise. Coop liisingu intress alates 1,99% ja laenuperioon kuni 72 kuud. 

autoliising Coop pank

LHV 

LHV autoliising pakub paindlike tingimustega liisingut nii era- kui ka äriklientidele. Olenemata sellest, kas soovid osta auto, mootorratta, väikelaeva või uuendada oma ettevõtte seadmeid ja masinaparki, on LHV sobilik lahendus. Pakub kiiret vastust taotlusele ning mugavat kindlustuslahendust. Sul on võimalus saada isiklik kliendihaldur ning lihtne iseteenindus internetipangas ja mobiiliäpis.

Lisaks pakub LHV roheliising soodsamaid tingimusi uutele täiselektrilistele sõidukitele, aidates kaasa jätkusuutlikuma liikuvuse edendamisele. Intressimäär on alates 1,95%, lisandub kuue kuu euribor, liisinguperioon kuni 84 kuud ja sissemakse ainult 10% sõiduki hinnast.

autoliising LHV

Soodsaim autoliising

Soodsaim autoliising

Soodsaima liisingu pakkujad võivad erineda sõltuvalt mitmest tegurist, sealhulgas intressimääradest, sissemaksetest, laenu tingimustest ja muudest lisakuludest. Erinevate pankade ja finantsasutuste pakkumiste võrdlemine aitab sul leida parima ja soodsama autoliisingu. Pöörame sinu tähelepanu, et soodsaim võimalus sõltub sinu individuaalsetest vajadustest, krediidiskoorist ja finantsolukorrast. Leia parim lahendus meie laenkohe.ee lehel.

Parim autoliising

parim autoliising

Parim autoliising on subjektiivne mõiste, mis võib erinevatele inimestele tähendada erinevaid asju, olenevalt nende individuaalsetest vajadustest, eelistustest ja finantsolukorrast. Parim liisingu variant on see, mis vastab kõige paremini just sinu konkreetsetele nõudmistele ja pakub optimaalseid tingimusi. Siiski on mõned üldised aspektid, mida võib pidada parimaks liisinguks. Näiteks madal intressimäär, paindlikud tingimused, hea klienditeenindus ja usaldusväärne ja turvaline laenuandja. Mogo on näiteks Eestis üks enam eelistatud liiningu pakkuja Eestis.

Autoliising 0 sissemaksega 

Autoliising 0 sissemaksega 

0 euro sissemakse tähenda, et sa ei pea tasuma sõiduki soetamisel esialgset sissemakset. Selline liisinguvõimalus on atraktiivne inimestele, kes ei soovi või ei suuda maksta suurt summat sõiduki ostmisel.

On oluline märkida, et autoliising 0 sissemaksega võib varieeruda erinevate pankade ja finantsasutuste vahel ning seda võidakse pakkuda teatud sõidukiliikide ja mudelite puhul. Samuti võivad sellisel juhul kehtida muud tingimused, näiteks kõrgemad intressimäärad või pikem lepinguperiood.

Liising maksehäirega 

Liisingu saamine maksehäirega on keerulisem, kuna enamik panku ja finantsasutusi teeb krediidikontrolli ning hindab sinu maksevõimekust ja makseajalugu. Maksehäire, nagu maksmata arved või võlgnevused, mõjutab sinu krediidiskoori ja raskendada selle saamist.

Kuigi traditsioonilised pangad võivad olla konservatiivsemad ja vähem paindlikud, võid kaaluda mõningaid alternatiivseid võimalusi, nagu teisejärgulise turu liisingufirmad või autode müüjad, kes pakuvad omafinantseerimisvõimalusi. Need ettevõtted on avatumad autoliisingu andmiseks, isegi kui sul on mõningaid maksehäireid. Oluline on olla teadlik, et maksehäirega võib kaasneda kõrgemad intressimäärad ja rangemad tingimused. Samuti võib olla vajalik suurem sissemakse või täiendavad tagatised.

Autoliising ilma palgatõendita

Liisingu saamine ilma palgatõendita on Eestis kindlasti väljakutse, kuna enamik panku ja finantsasutusi nõuab tavaliselt palgatõendit või muud sissetuleku tõendit, et hinnata klientide laenuvõimet. Palgatõend aitab pankadel veenduda, et klient suudab laenumakseid regulaarselt tasuda.

Kuid on olemas alternatiivseid võimalusi autoliisingu saamiseks ilma palgatõendita. Mõned autode müüjad ja liisingufirmad on paindlikumad ning hindavad klientide sissetulekut teiste dokumentide või tõendite alusel. Näiteks vaatavad nad pangakonto väljavõtteid, et näha regulaarseid sissetulekuid, või küsida teisi rahalisi tõendeid, mis kinnitavad kliendi maksevõimet.

Kuidas taodelda?

Kuidas taodelda

Taotlemine on üsna lihtne protsess. Siin on mõned sammud, mida tuleb järgida:

 1. Enne, kui hakkad autoliisinguid lähemalt uurima, vaata, milline auto sulle kõige paremini sobiks.
 2. See on pea iga suurema panga ja krediidiandja valikus. Võrdle tasuta Eesti parimaid autoliisinguid meie laenkohe.ee lehel. Kindlasti tuleb esitada päringud ja taotlused mitte ainult enda kodupanka, vaid maad tuleb kuulata ka konkurentide juures.
 3. Taotlust on võimalik esitada internetis või otse pangakontoris.

Üks olulisemaid liisinguga seotud karakteristikuid on liisinguintress. Tuleb eristada erinevaid liisinguintressi määrasid: on olemas nii fikseeritud intressimääraga liisingud kui ka ujuva intressimääraga liisingud.

Autoliising ettevõttele

Autoliising ettevõttele

Liisi auto ettevõttele – see võimaldab ettevõttel soetada sõidukeid oma äritegevuseks. Ettevõtte autoliising annab võimaluse kasutada sõidukeid paindlikult ja säästa ettevõtte kapitali, kuna sõiduki soetamiseks ei ole vaja teha suurt esialgset väljamakset. Ettevõttele pakuvad tavaliselt seda võimalust pangad, finantsasutused ja liisingufirmad. Tingimused ja intressimäärad varieeruvad sõltuvalt laenuandjast ja ettevõtte krediidivõimekusest.

Ettevõtte autoliisingu eelised hõlmavad järgmist:

 1. Ettevõte ei pea sõiduki soetamiseks tasuma suurt summat korraga, vaid maksab selle eest igakuiseid liisingumakseid.
 2. Kulud on maksustamisel maha arvatavad, sealhulgas intressimaksed ja liisingumaksed.
 3. See võimaldab ettevõttel valida erinevate sõidukite ja lepingu perioodide vahel vastavalt vajadustele.
 4. Mõned paketid võivad sisaldada ka tehnilist tuge ja hooldusvõimalusi sõidukitele.

Taotlemiseks tuleb tavaliselt esitada ettevõtte finantsandmed, äriplaan ja muud vajalikud dokumendid.

Kas valida liising või autolaen?

Mõlemad võimalused võivad olla sobivad, kuid neil on erinevad omadused, mis võivad mõjutada sinu otsust.

Autoliising:

 1. Saad sõiduki kasutusõiguse, kuid sõiduki omand jääb liisinguandja nimele. Pärast lepingu lõppu on võimalik sõiduk tagastada, vahetada uue vastu või osta see välja jääkväärtuse eest.
 2. Pakub tavaliselt rohkem paindlikke tingimusi, nagu erinevad lepinguperioodid, sissemaksed ja tagasimakseplaanid.
 3. Ettevõtte liisingu korral võib osa kulusid olla maksustamisel maha arvatavad, näiteks liisingumaksed ja intressimaksed.

Autolaen:

 1. Autolaenu korral omandad sõiduki kohe laenu võtmisel. Sõiduk on sinu vara ja saad seda kasutada või müüa vastavalt oma soovile.
 2. Autolaen pakub vabadust kasutada sõidukit ilma piiranguteta, näiteks sõiduki muutmisel või müümisel.

Eelised

 • Madalamad intressimäärad kui autolaen.
 • Suurem finantselastsus.
 • Vähem parandusi ja jooksvaid kulusid – kuna liisinguautod on tavaliselt uued või vähekasutatud, on neil vähem parandusi ja jooksvaid kulusid.
 • Kaskokindlustus, mis kaitseb auto avariilisel mahakandmisel.

Puudused

 • Võivad kaasneda reisipiirangud.
 • Nõuab kaskokindlustuse olemasolu, mis võib suurendada kulusid.
 • Auto ametlikult liisingufirmale, mitte liisinguvõtjale. Auto omandiõigus läheb liisinguvõtjale alles pärast liisinguperioodi lõppu.

Alternatiivsed laenud

Autoliisingu alternatiividena on mitmeid võimalusi, mida võiksite kaaluda:

 • Ilma sissemaksuta autolaen – see on hea alternatiiv liisingule, kui soovite auto osta ilma sissemaksuta.
 • Pikaajaline täisteenuse autorent – mugav ja lihtne alternatiiv liisingule. Rendifirma vastutab sõiduki tehnilise seisundi eest ning hoolitseb selle eest, et kõik vajalikud hooldused tehtud saaks. Kui peaks juhtuma midagi ootamatut, aitab rendifirma teil ohutult koduni jõuda ning vajadusel saadab koheselt asendusauto.
 • Isiklik laen – on veel üks alternatiiv, näiteks väikelaen, tarbimislaen või krediidikonto. Selle abil saate auto osta ja seejärel laenu tagasi maksta. Erinevalt liisingust, kus auto kuulub ametlikult pangale, on auto isikliku laenu korral kohe teie omanduses.

Korduma kippuvad küsimused

Millised on autoliisingu tingimused?

Tingimused võivad erineda sõltuvalt liisingufirmast. Näiteks Mogo tingimused on järgmised: laenusumma 500 – 25 000 eurot, laenuperiood 1 – 7 aastat, intress 1.99% kuus laenujäägilt, sissemakse 0%, tagasimakse perioodi saab valida sobivaks, ennetähtaegne tagastamine on võimalik tasuta.

Kuidas taotleda autoliisingut?

Taotlemine on kiire ja lihtne protsess. Saate esitada taotluse liisingufirma kodulehel või külastades nende esindust.

Kas autoliisinguga kaasnevad lisakulud?

Võivad kaasneda lisakulud, nagu lepingutasu, haldustasu ja intressimaksed.

Kas autoliisinguga saab osta kasutatud autosid?

Jah, saab osta nii uusi kui ka kasutatud autosid.

Mis juhtub liisingu perioodi lõpus?

Tavaliselt võimalik auto välja osta, tagastada liisingufirmale või vahetada uue auto vastu.

Uuendatud: 29 aprill 2024