Autoliising

Autoliising on finantseerimisvorm, mille abil on võimalik osta auto, makstes selle eest regulaarseid osamakseid kindla perioodi jooksul. Sa saad auto kasutusse, kuid omandiõigus jääb lepingu kehtivuse ajal liisinguandjale. Liisinguperioodi lõpus on võimalik sõlmida kokkulepe, et auto omandiõigus läheb üle liisingu saajale või tasuda jääkväärtus ning omandada auto täielikult. Lepingu sõlmimisel tuleb tavaliselt tasuda sissemakse ning seejärel maksta igakuiseid liisingumakseid, mis sisaldavad nii auto hinda kui ka intressikulusid. See on levinud alternatiiv autolaenu asemel nii eraisikute kui ka ettevõtete seas. Võrdle ja leia parimad võimalused siit!

Võrdle kõiki laenupakkumisi

🏆 Populaarne meie külastajate seas
Laenusumma 300 € - 100 000 €
Laenuperiood 6 kuud - 180 kuud
Intress al. 7,9%
Vanus 18 a.
Laenusumma 5000 € - 200000 €
Laenuperiood 1 - 15 a.
Intress al. 12%
Vanus 18 a.
Laenusumma 500 € - 15000 €
Laenuperiood 1 aasta - 6 aastat
Intress al. 23,88%
Vanus 18 a.

Mis on autoliising?

autoliising

Autoliising on üks võimalusi sõiduki soetamiseks. Olgu selleks uus auto või kasutatud auto, mõlemale on võimalik võtta liising. Liisides auto, kuulub sõiduk vastavalt lepingule kas liisingufirmale või kliendile ning olenevalt liisingufirmast, sõltub ka omafinantseeringu suurus. Kui vajate liisingut 0 sissemaksega ehk ilma sissemaksuta, võib sulle huvi pakkuda ka autolaen.

Parimad autoliisingud 2023

Meie laenkohe.ee meeskond on koostanud laenuvõrdluse, kus on välja toodud Eesti parimad ja seaduslikud autoliisingud 2023. aastal. Laenuvõrdluses on arvestatud liisingu kogukulu, mis sisaldab intressi, lepingutasu ja haldustasu. Selle võrdluse aluseks on 15 000 euro suurune liising 5 aastaks.

LiisinguandjaIntressLepingutasuHaldustasuKogukulu
Swedbank2,29%0 €0 €16 172 €
LHV Pank2,49%0 €0 €16 372 €
Coop Pank2,69%0 €0 €16 572 €
SEB Pank2,89%0 €0 €16 772 €
Luminor Pank3,09%0 €0 €16 972 €
Inbank3,29%0 €0 €17 172 €
Mogo3,69%0 €0 €17 572 €

Nagu näha, on Swedbank ja LHV Pank pakkunud 2023. aastal kõige soodsamaid liisingud, mille intress on alla 2,5%. Coop Pank ja SEB Pank on samuti konkurentsivõimelised, kuid nende intress on veidi kõrgem. Luminor Pank ja Inbank on keskmise intressiga, kuid nende eeliseks on see, et nad ei võta lepingutasu ega haldustasu.

Swedbank 

Swedbank pakub liisingut, mis on rahastamisvõimalus auto soetamiseks. Autoliising võimaldab sul kasutada autot, makstes selle eest igakuiseid leasingsaamisi kindlaksmääratud perioodi jooksul.

Swedbanki on mitmeid eeliseid:

 1. Swedbank pakub erinevaid lepinguperioode ja maksegraafikuid vastavalt sinu vajadustele ja eelistustele.
 2. Selle liisinguga on võimalik osta nii uus kui ka kasutatud auto, suurendades valikuvõimalusi vastavalt eelarvele ja soovidele.
 3. Nende liisingu intressimäär on fikseeritud, mis tagab stabiilseid igakuiseid makseid kogu lepinguperioodi vältel.
 4. Kindlustuse pakkumine: Swedbank pakub ka autokindlustust, et tagada sinu autole vajalik kaitse.
autoliising swedbank

Coop 

Coop autoliising sobib sulle olenemata sellest, kas soovid osta auto, kaubikut, ATV-d või mootorratast. Vali endale meelepärane sõiduk ning täida liisingutaotlus veebis, pangakontoris või sõiduki müüja juures. Coop Pangalt saad kiirelt pakkumise. Coop liisingu intress alates 1,99% ja laenuperioon kuni 72 kuud. 

coop autoliising

LHV 

LHV autoliising pakub paindlike tingimustega liisingut nii era- kui ka äriklientidele. Olenemata sellest, kas soovid osta auto, mootorratta, väikelaeva või uuendada oma ettevõtte seadmeid ja masinaparki, on LHV sobilik lahendus. LHV liising pakub kiiret vastust taotlusele ning mugavat kindlustuslahendust. Sul on võimalus saada isiklik kliendihaldur ning lihtne iseteenindus internetipangas ja mobiiliäpis.

Lisaks pakub LHV roheliising soodsamaid tingimusi uutele täiselektrilistele sõidukitele, aidates kaasa jätkusuutlikuma liikuvuse edendamisele. Intressimäär on alates 1,95%, lisandub kuue kuu euribor, liisinguperioon kuni 84 kuud ja sissemakse ainult 10% sõiduki hinnast.

LHV autoliising

Soodsaim autoliising

Soodsaima liisingu pakkujad võivad erineda sõltuvalt mitmest tegurist, sealhulgas intressimääradest, sissemaksetest, laenu tingimustest ja muudest lisakuludest. Erinevate pankade ja finantsasutuste pakkumiste võrdlemine aitab sul leida parima ja soodsama autoliisingu. Pöörame sinu tähelepanu, et soodsaim võimalus sõltub sinu individuaalsetest vajadustest, krediidiskoorist ja finantsolukorrast.

Parim autoliising

Parim autoliising on subjektiivne mõiste, mis võib erinevatele inimestele tähendada erinevaid asju, olenevalt nende individuaalsetest vajadustest, eelistustest ja finantsolukorrast. Parim liisingu variant on see, mis vastab kõige paremini just sinu konkreetsetele nõudmistele ja pakub optimaalseid tingimusi. Siiski on mõned üldised aspektid, mida võib pidada parimaks liisinguks. Näiteks madal intressimäär, paindlikud tingimused, hea klienditeenindus ja usaldusväärne ja turvaline laenuandja. 

Autoliising 0 sissemaksega 

0 euro sissemakse viitab liisingule, kus sa ei pea tasuma sõiduki soetamisel esialgset sissemakset. Selline liisinguvõimalus võib olla atraktiivne inimestele, kes ei soovi või ei suuda maksta suurt summat sõiduki ostmisel.

On oluline märkida, et autoliising 0 sissemaksega võib varieeruda erinevate pankade ja finantsasutuste vahel ning seda võidakse pakkuda teatud sõidukiliikide ja mudelite puhul. Samuti võivad sellisel juhul kehtida muud tingimused, näiteks kõrgemad intressimäärad või pikem lepinguperiood.

Liising maksehäirega 

Liisingu saamine maksehäirega on keerulisem, kuna enamik panku ja finantsasutusi teeb krediidikontrolli ning hindab sinu maksevõimekust ja makseajalugu. Maksehäire, nagu maksmata arved või võlgnevused, võib mõjutada sinu krediidiskoori ja raskendada selle saamist.

Kuigi traditsioonilised pangad võivad olla konservatiivsemad ja vähem paindlikud, võid kaaluda mõningaid alternatiivseid võimalusi, nagu teisejärgulise turu liisingufirmad või autode müüjad, kes pakuvad omafinantseerimisvõimalusi. Need ettevõtted võivad olla avatumad autoliisingu andmiseks, isegi kui sul on mõningaid maksehäireid. Oluline on olla teadlik, et maksehäirega võib kaasneda kõrgemad intressimäärad ja rangemad tingimused. Samuti võib olla vajalik suurem sissemakse või täiendavad tagatised.

Autoliising ilma palgatõendita

Liisingu saamine ilma palgatõendita võib olla väljakutse, kuna enamik panku ja finantsasutusi nõuab tavaliselt palgatõendit või muud sissetuleku tõendit, et hinnata klientide laenuvõimet. Palgatõend aitab pankadel veenduda, et klient suudab laenumakseid regulaarselt tasuda.

Kuid on olemas alternatiivseid võimalusi autoliisingu saamiseks ilma palgatõendita. Mõned autode müüjad ja liisingufirmad võivad olla paindlikumad ning hinnata klientide sissetulekut teiste dokumentide või tõendite alusel. Näiteks võivad nad vaadata pangakonto väljavõtteid, et näha regulaarseid sissetulekuid, või küsida teisi rahalisi tõendeid, mis kinnitavad kliendi maksevõimet.

Autoliising ettevõttele

Liisi auto ettevõttele – see võimaldab ettevõttel soetada sõidukeid oma äritegevuseks. Ettevõtte autoliising annab võimaluse kasutada sõidukeid paindlikult ja säästa ettevõtte kapitali, kuna sõiduki soetamiseks ei ole vaja teha suurt esialgset väljamakset. Ettevõttele pakuvad tavaliselt seda võimalust pangad, finantsasutused ja liisingufirmad. Ettevõtte liisingu tingimused ja intressimäärad võivad varieeruda sõltuvalt laenuandjast ja ettevõtte krediidivõimekusest.

Ettevõtte autoliisingu eelised hõlmavad järgmist:

 1. Ettevõte ei pea sõiduki soetamiseks tasuma suurt summat korraga, vaid maksab selle eest igakuiseid liisingumakseid.
 2. Ettevõtte liisinguga seotud kulud on maksustamisel maha arvatavad, sealhulgas intressimaksed ja liisingumaksed.
 3. See võimaldab ettevõttel valida erinevate sõidukite ja lepingu perioodide vahel vastavalt vajadustele.
 4. Mõned liisingu paketid võivad sisaldada ka tehnilist tuge ja hooldusvõimalusi sõidukitele.

Ettevõtte autoliisingu taotlemiseks tuleb tavaliselt esitada ettevõtte finantsandmed, äriplaan ja muud vajalikud dokumendid.

Kas valida liising või autolaen?

Liisingu ja autolaenu valik sõltub sinu isiklikest vajadustest, eelistustest ja finantsolukorrast. Mõlemad võimalused võivad olla sobivad, kuid neil on erinevad omadused, mis võivad mõjutada sinu otsust.

Autoliising:

 1. Saad sõiduki kasutusõiguse, kuid sõiduki omand jääb liisinguandja nimele. Pärast lepingu lõppu on võimalik sõiduk tagastada, vahetada uue vastu või osta see välja jääkväärtuse eest.
 2. Pakub tavaliselt rohkem paindlikke tingimusi, nagu erinevad lepinguperioodid, sissemaksed ja tagasimakseplaanid.
 3. Ettevõtte liisingu korral võib osa kulusid olla maksustamisel maha arvatavad, näiteks liisingumaksed ja intressimaksed.

Autolaen:

 1. Autolaenu korral omandad sõiduki kohe laenu võtmisel. Sõiduk on sinu vara ja saad seda kasutada või müüa vastavalt oma soovile.
 2. Autolaenuga kaasnevad tavaliselt madalamad intressimäärad võrreldes liisinguga, kuna sa omad sõidukit.
 3. Autolaen võib pakkuda vabadust kasutada sõidukit ilma piiranguteta, näiteks sõiduki muutmisel või müümisel.

Uuendatud: 25 november 2023