Laenkohe - võrdle parimaid laene Eestis

Autor: Toomas Mägi Faktikontroll: Robin Raud Uuendatud: 2024/03/30 Sisaldab reklaamilinke
Reklaamiteave
Laenkohe.ee on sõltumatu finantsteenuste võrdlusveebiportaal. Kasutame sidusreklaamilinke, mis tähendab, et saame hüvitist mitmetelt partneritelt. Meie toimetustöö on sõltumatu ja ei ole mõjutatud välistest teguritest.

Laenude võrdlemiseks on laenukalkulaator üks vajalikemaid komponente. See aitab sul võrrelda laenu kogu kulu, intressimakseid ja ka kogukulu intressidele. Lisaks sellele aitab see sul arvutada välja igakuiste maksete suuruse, selleks et sa saaksid kindlustada enda maksevõime.

Kodulaenukalkulaator

Laenukalkulaator

Kodulaenu kalkulaator on laenukalkulaator, mis aitab arvutada kodu ostmiseks või renoveerimiseks vajaliku laenu kuumakse, intressi, perioodi ja kogukulu. Näiteks Swedbanki kodulaenu kalkulaatoriga saad sisestada laenusumma, perioodi ja intressi ning näha tagasimaksegraafikut ja maksepuhkuse võimalust.

LHV kodulaenu kalkulaatoriga saad sisestada kinnisvara ostuhinna ja sissemakse ning näha maksimaalset laenusummat, kuumakset ja intressi. SEB kodulaenu kalkulaatoriga saad sisestada laenusumma ja perioodi ning näha kuumakset ja intressi.

Laenukalkulaator
Arvuta laenu kogukulu

Laenu kogukulu on summa, mille pead laenuandjale tagasi maksma laenuperioodi jooksul. Laenu kogukulu arvutamiseks pead teadma laenusummat, laenuperioodi, aastast intressimäära ja kõiki muid laenuga seotud tasusid (näiteks lepingutasu, haldustasu ja muid tasusid.

Arvuta laenu kogukulu

Laenu kogukulu arvutamiseks on olemas spetsiaalne valem, mida nimetatakse krediidi kulukuse määra valemiks. Krediidi kulukuse määr näitab laenu tegelikku kogukulu aastas protsendina. Mida madalam on krediidi kulukuse määr, seda soodsam on laen.

Krediidi kulukuse määra arvutamiseks saad kasutada ka erinevaid laenukalkulaatoreid, mis teevad arvutused sinu eest ära. Näiteks Swedbanki maksimaalse laenusumma kalkulaatoriga saad sisestada oma sissetuleku ja väljaminekud ning näha, kui suurt laenu saad endale lubada.

Parima laenu valimine

Parima laenu valimine sõltub sinu vajadustest, eesmärkidest ja võimalustest. Üldiselt peaksid valima laenu, mis on sinu jaoks kõige soodsam ja sobivam. Selleks võiksid järgida neid samme:

Laenukalkulaator parima laenu valimine
  1. Mõtle läbi, kui palju ja milleks sa laenu vajad. Ära võta rohkem laenu kui vaja, sest see suurendab ka laenu kogukulu.
  2. Võrdle erinevaid laenupakkumisi erinevatelt laenuandjatelt. Vaata nii intressimäära, krediidi kulukuse määra, lepingutasu, haldustasu ja muid tingimusi. Kasuta selleks näiteks laenukalkulaatoreid või laenuvõrdlusportaale, nagu laenkohe.ee.
  3. Vali endale kõige sobivam laenupakkumine ja loe hoolikalt läbi laenulepingu tingimused. Küsi nõu laenuandjalt või nõustajalt, kui sul on küsimusi või kahtlusi.
  4. Allkirjasta laenuleping digitaalselt ja oota raha oma kontole. Jälgi oma maksegraafikut ja maksa laen õigeaegselt tagasi. Vajadusel kasuta maksepuhkuse või refinantseerimise võimalusi.

Uppdaterad: 30 märts 2024