Reisilaen

Reisimine on paljude inimeste unistus, kuid sageli on see ka kallis ja keeruline. Kuidas rahastada oma reisi, kui sul ei ole piisavalt sääste või ei taha oma krediitkaarti koormata? Üks võimalus on võtta reisilaen. Reisilaen on tagatiseta laen, mida saad kasutada reisi ja muude reisimisega seotud kulude katmiseks. Me kirjutame reisilaenu olemusest, tingimustest, eelistest ja puudustest ning võrdleme seda teiste laenuliikidega. Loe edasi ja saa teada, kas reisilaen on sulle sobiv valik.

Võrdle kõiki laenupakkumisi

🏆 Populaarne meie külastajate seas
Laenusumma 200 € - 5000 €
Laenuperiood 1 kuu - 3 aastat
Intress al. 21,92%
Vanus 21 a.
Laenusumma 100 € - 10000 €
Laenuperiood 3 kuud - 60 kuud
Intress al. 25,83%
Vanus 18 a.
Laenusumma 300 € - 100 000 €
Laenuperiood 6 kuud - 180 kuud
Intress al. 7,9%
Vanus 18 a.
Laenusumma 400 € - 10 000 €
Laenuperiood 3 kuud - 3 aastat
Intress al. 9,9%
Vanus 18 a.
 • Lai valik laene
 • Paindlikud tingimused
Laenusumma 500 € - 30 000 €
Laenuperiood 1 kuu - 30 aastat
Intress al. 6,9%
Vanus 18 a.
Laenusumma 100 € - 5000 €
Laenuperiood 5 kuud - 60 kuud
Intress al. 27,24%
Vanus 18 a.
Laenusumma 300 € - 5000 €
Laenuperiood 3 kuud - 5 aastat
Intress al. 9,9%
Vanus 18 a.
 • Kiire taotlusprotsess
 • Mitmekesised laenutooted
Laenusumma 1000 € - 20 000 €
Laenuperiood 12 kuud - 120 kuud
Intress al. 5,9%
Vanus 21 a.

Mis on reisilaen?

Reisilaen on tagatiseta laen, mida saab kasutada reisi, majutuse, lennu ja muude reisimisega seotud kulude katmiseks nii Eestis kui välismaal. Reisilaen on mugav ja paindlik viis oma unistuste puhkuse rahastamiseks, kui sul ei ole piisavalt sääste või ei taha oma krediitkaarti koormata. Reisilaenu saad taotleda internetis kiiresti ja lihtsalt ning raha kantakse sinu kontole kohe või hiljemalt järgmisel tööpäeval.

Kuidas saada reisilaenu?

Reisilaen

Reisilaenu saamiseks pead esitama laenutaotluse mõnele reisilaenu pakkujale, näiteks Coop Pank, Holm Bank, BigBank või TFBank. Laenutaotluse täitmiseks pead sisestama oma isiku- ja kontaktandmed, soovitud laenusumma ja perioodi ning oma sissetuleku ja kohustuste info.

Laenutaotlusele vastatakse tavaliselt mõne minuti jooksul ning kui laenupakkumine on sulle sobiv, saad sõlmida lepingu digitaalselt. Enne lepingu sõlmimist tutvu kindlasti finantsteenuse tingimustega, vaata et laenuandja oleks reguleeritud Eesti Finantsinspektsiooni poolt ning vajadusel pea nõu spetsialistiga.

Millises olukorras on mõistlik võtta reisilaenu?

Reisilaenu võtmine on mõistlik siis, kui Sul on selge plaan, kuidas ja millal laenu tagasi maksad. Reisilaen on hea lahendus, kui soovid ära kasutada soodsa pakkumise reisi broneerimiseks või kui sul tekib ootamatu võimalus reisida.

Reisilaen aitab sul jagada reisi maksumust pikema perioodi peale, selleks et sa saaksid nautida oma puhkust ilma finantsmureta. Reisilaenu ei ole mõistlik võtta siis, kui sul on juba palju teisi laene ja kohustusi ja kindlasti mitte siis kui sa ei ole kindel oma sissetulekute stabiilsuses.

Tähtsaimad reisilaenu tingimused

Reisilaenu tingimused võivad erineda erinevatel pakkujatel, kuid üldjuhul on tähtsaimad tingimused järgmised:

 • Laenusumma: Reeglina saad taotleda reisilaenu summas 300–25 000 eurot, olenevalt sinu krediidivõimekusest ja vajadusest.
 • Laenuperiood: Reisilaenu saab võtta tavaliselt 6 kuust kuni 10 aastani.
 • Intressimäär: laenu intressimäär sõltub sinu laenusummast, lepingu pikkusest ja krediidivõimekusest. Tavaliselt on intressimäär vahemikus 4,99–22% aastas.
 • Lepingutasu: mis on ühekordne tasu, mida pead maksma lepingu sõlmimisel, tavaliselt on lepingutasu 2% laenusummast või minimaalselt 30–35 eurot.
 • Haldustasu: on igakuine tasu, mida pead maksma lepingu kehtivuse ajal. Mõned pakkujad ei võta haldustasu üldse, teised küsivad 1–2 eurot kuus.
 • Ennetähtaegne tagastamine: Reeglina saad reisilaenu ennetähtaegselt tagastada ilma lisatasuta, kuid mõned pakkujad võivad nõuda selle eest väikest tasu.

Reisilaen internetist

Reisilaenu taotlemine internetist on kiire ja mugav viis sinu reisi rahastamiseks. Sa ei pea minema pangakontorisse ega ootama pikas järjekorras, vaid saad täita laenutaotluse oma arvutis või nutiseadmes. Reisilaenu taotlemiseks internetist pead tegema järgmised sammud:

 • Vali endale sobiv reisilaenu pakkuja.
 • Täida laenutaotlus, sisestades oma isiku- ja kontaktandmed, soovitud laenusumma ja perioodi ning oma sissetuleku ja kohustuste info.
 • Oota laenupakkumist, mis saadetakse tavaliselt mõne minuti jooksul.
 • Kui laenupakkumine sobib sulle siis saad sõlmida lepingu digitaalselt, kasutades oma ID-kaarti, Mobiil-IDd või Smart-IDd.
 • Seejärel oota raha kandmist kontole, mis toimub hiljemalt järgmisel tööpäeval.

Soodsaim reisilaen

Soodsaim reisilaen on see, mis vastab sinu vajadustele ja eelarvele ning millel on madalaim krediidi kulukuse määr. Krediidi kulukuse määr näitab, kui palju maksab laenu kasutamine aastas protsentides. See arvutatakse laenu intressimäära, lepingutasu, haldustasu ja muude tasude põhjal. Mida madalam on krediidi kulukuse määr, seda odavam on laen.

Soodsaima reisilaenu leidmiseks on soovitatav võrrelda erinevate pakkujate laenupakkumisi ning valida see, mis pakub sulle parimaid tingimusi, selleks saad kasutada nii meie listi kui ka laenuandjate arvustusi.

Reisilaen – parimad pakkujad Eestis 2023

Reisilaenu pakkujaid on Eestis mitmeid, kuid parimad neist on need, kes pakuvad Sulle usaldusväärset, paindlikku ja soodsat teenust. Siin on mõned näited reisilaenu pakkujatest Eestis 2023:

 • Coop Pank: pakub reisilaenu summas 300–25 000 eurot intressiga alates 7,9% aastas. Lepingutasu on 2% laenusummast, minimaalselt 35 eurot ja haldustasu on 1,5 eurot kuus. Ennetähtaegne tagastamine on tasuta. Coop Pank on Eesti kapitalil põhinev pank, mis kuulub Coop Eesti Keskühistule ja üle 80 000 eraisikule.
 • Holm Bank: pakub reisilaenu summas 300–25 000 eurot intressiga alates 4,99% aastas. Lepingutasu on 2% laenusummast, minimaalselt 30 eurot ja haldustasu on 0€ ja ennetähtaegne tagastamine on tasuta. Holm Bank on Eesti kapitalil põhinev pank, mis on spetsialiseerunud tarbimislaenudele ja järelmaksule.
 • Bigbank: pakub reisilaenu alates 500 eurost perioodiga 6 kuni 120 kuud. Intressimäär on alates 9,9% aastas ja kuumakse alates 12,13 eurost. Taotlemine on mugav ja turvaline ning vastuse saate minutite jooksul.

Reisilaen kohe kätte 15 minutiga

Kui sul on kiiresti vaja reisilaenu, siis on olemas ka sellised pakkujad, kes lubavad raha kanda sinu kontole kohe või kuni 15 minutiga. Sellised pakkujad on näiteks Inbank, Bigbank ja TF Bank. Nende tingimused on järgmised:

 • Laenusumma: Saad taotleda reisilaenu summas 300–15 000 eurot.
 • Laenuperiood: Saad valida laenuperioodi vahemikus 6 kuud kuni 5 aastat.
 • Intressimäär: Intressimäär sõltub Sinu laenusummast, lepingu pikkusest ja krediidivõimekusest. Tavaliselt on intressimäär vahemikus 9,9–19,9% aastas.
 • Lepingutasu: Lepingutasu on 2% laenusummast, minimaalselt 30 eurot.
 • Haldustasu: Haldustasu on 0 eurot.
 • Ennetähtaegne tagastamine: Ennetähtaegne tagastamine on tasuta.

Reisilaenu saamiseks kohe kätte pead tegema järgmised sammud:

 • Vali endale sobiv reisilaenu pakkuja.
 • Täida laenutaotlus, sisestades oma isiku- ja kontaktandmed, soovitud laenusumma ja perioodi ning oma sissetuleku ja kohustuste info.
 • Oota laenupakkumist, mis saadetakse Sulle tavaliselt mõne sekundi jooksul.
 • Kui laenupakkumine on Sulle sobiv, sõlmi leping digitaalselt.
 • Oota raha kandmist oma kontole, mis toimub tavaliselt 15 minutiga.

Millised on alternatiivid reisilaenule?

Reisilaenu alternatiivid on teised laenuliigid, mida saab kasutada reisimiseks, näiteks:

 • Tarbimislaen: on tagatiseta laen, mida saab kasutada mis tahes otstarbeks, sealhulgas reisimiseks. Tarbimislaenu saad taotleda internetis erinevatelt laenuandjatelt ning summad ulatuvad tavaliselt 300–25 000 eurot ja laenuperioodid 6 kuust kuni 10 aastani. Tarbimislaenu intressimäär sõltub laenusummast, lepingu pikkusest ja krediidivõimekusest ning on tavaliselt vahemikus 4,99–22% aastas.
 • Krediitkaart: on maksekaart, mis võimaldab teha oste ja väljavõtteid krediidilimiidi piires. Krediitkaardi abil saad reisida mugavalt ja turvaliselt, kuna ei pea kaasas kandma suurt hulka sularaha. Krediitkaardi saad taotleda oma kodupangast või mõnelt teiselt krediidiandjalt. Krediitkaardi limiidid on tavaliselt 500–10 000 eurot ja olenevalt krediitkaartist on intressivaba periood 20–60 päeva. Krediitkaardi intressimäär on tavaliselt kõrgem kui tarbimislaenul või reisilaenul ning on vahemikus 10–30% aastas.
 • Kiirlaen: on väikelaen, mida saad taotleda internetis või SMS-i teel kiiresti ja lihtsalt. Kiirlaen sobib hädaolukordades, kui on vaja raha kiiresti ja lühiajaliselt. Kiirlaenu summad on tavaliselt 50–2000 eurot ja laenuperioodid 15 päevast kuni 2 aastani. Kiirlaenu intressimäär on tavaliselt väga kõrge, ulatudes kuni 100% aastas.

Reisilaenu alternatiivide valikul tuleb arvestada oma vajaduste, eelarve ja maksevõimega ning tutvuda hoolikalt laenutingimustega. Reisilaenu alternatiivide eeliseks on see, et neid saab kasutada ka muuks otstarbeks peale reisimise ning neid ei ole vaja eraldi taotleda. Reisilaenu alternatiivide puuduseks on see, et neil võib olla kõrgem intressimäär või lühem tagasimakseperiood kui reisilaenul ning neil võib olla rohkem lisatasusid või piiranguid.

Reisilaenu eelised ja puudused

Nagu igal laenu võtmisel on ka reisilaenu võtmisel nii eeliseid kui ka puuduseid, millega sa pead arvestama enne otsuse tegemist. Siin on mõned neist:

Eelised:

 • Laen võimaldab sul rahastada oma unistuste reisi ilma oma sääste kasutamata või oma krediitkaarti koormata.
 • Reisilaen on paindlik ja mugav viis laenata raha internetist kiiresti ja lihtsalt.
 • Reisilaen aitab sul jagada reisi maksumust pikema perioodi peale ning nautida oma puhkust ilma finantsmureta.
 • Reisilaenul on tavaliselt madalam intressimäär kui krediitkaardil või kiirlaenul.

Puudused:

 • Reisilaen suurendab su igakuiseid väljaminekuid ning vähendab su säästmisvõimalusi tulevikus.
 • Reisilaen võib olla kallis, kui sa ei vali endale sobivat laenusummat, perioodi ja intressimäära.
 • Reisilaen võib olla riskantne, kui sa ei ole kindel oma sissetulekute stabiilsuses või kui sul võivad tekkida teised ootamatud kulud.
 • Reisilaen võib mõjutada su krediidiskoori ja laenuvõtmise võimalusi tulevikus, kui sa ei maksa laenu õigeaegselt tagasi.

Kokkuvõte

Lõpetuseks reisilaen on tagatiseta laen, mida saad kasutada reisi ja muude reisimisega seotud kulude katmiseks. Laenusummad ulatuvad tavaliselt 300–25 000 eurot ja laenuperioodid 6 kuust kuni 10 aastani. Reisilaenu intressimäär sõltub laenusummast, lepingu pikkusest ja krediidivõimekusest ning on tavaliselt vahemikus 4,99–22% aastas.

Reisilaenu võtmine on mõistlik siis, kui sul on selge plaan, kuidas ja millal laenu tagasi maksad. Reisilaen aitab sul rahastada oma unistuste reisi ilma oma sääste kasutamata või oma krediitkaarti koormata. Reisilaenu valikul arvesta oma vajaduste, eelarve ja maksevõimega ning tutvu hoolikalt laenutingimustega.