Maksepuhkus

Maksepuhkus on periood, mille jooksul sa ei pea laenu tagasi maksma. See on võimalus, mida mõned laenuandjad pakuvad, et aidata klientidel toime tulla ajutiste rahaliste raskustega, nagu töökaotus või suured ootamatud kulud. Selle ajal peatatakse laenu põhiosa tagasimaksed, kuid intressid võivad jätkuvalt koguneda. Loe lähemalt, mis laenuandjad seda pakuvad ja millistel tingimustel.

Võrdle 7 kõige paremat maksupuhkust Eestis

🏆 Populaarne meie külastajate seas
Laenusumma 100 € - 5000 €
Laenuperiood 1 kuu - 99 kuud
Intress al. 0%
Vanus 18 a.
 • Kiired laenutaotlused
 • Kiired väljamakse
 • Soodsad tingimused
 • Avatud 7 päeva nädalas
Laenusumma 100 € - 5000 €
Laenuperiood 1 kuu - 5 aastat
Intress al. 0%
Vanus 18 a.
 • Kiired väljamaksed
 • Lisatasuta maksepuhkus
 • Intressid vaid kasutatud summalt
Laenusumma 300 € - 100 000 €
Laenuperiood 6 kuud - 180 kuud
Intress al. 7,9%
Vanus 18 a.
 • Tasuta enneaegne tagastus
 • Laenukindlustus
 • Soodne intress
Laenusumma 100 € - 5000 €
Laenuperiood 1 päev - 99 kuud
Intress al. 0%
Vanus 18 a.
 • Kiired väljamaksed
 • Soodsad tingimused
 • Tasuta leping uutele klientidele
 • Esimesed 30 päeva on uuele kliendile 0% intressiga
Laenusumma 100 € - 5000 €
Laenuperiood 5 kuud - 60 kuud
Intress al. 2%
Vanus 18 a.
Laenusumma 1000 € - 20 000 €
Laenuperiood 12 kuud - 120 kuud
Intress al. 5,9%
Vanus 21 a.
Laenusumma 1 000 € - 100 000 €
Laenuperiood 3 kuud - 10 aastat
Intress al. 10%
Vanus 21 a.

Mis on maksepuhkus?

maksepuhkus

Maksepuhkus on võimalus, mida mõned laenuandjad pakuvad oma klientidele. Seda selleks, et ajutiselt peatada või vähendada laenumaksete tegemist. See võib anda võlgnikule ajutise leevenduse finantsraskuste korral, näiteks ootamatute sündmuste või sissetulekute vähenemise tõttu. Kodulaen ja hüpoteeklaen on näiteks ühed tavalisemad laenud Eestis, millega sul on võimalik taodelda puhkust maksetest.

Eesti parimad maksepuhkused 2024

LaenuandjaLaenu tüüpPikkusTasu
SwedbankKodulaen, väikelaen, autolaen, õppelaen6 kuni 12 kuud20 €
SEBEluasemelaen, väikelaen, autolaen, õppelaen6 kuni 12 kuud20 €
LHVEluasemelaen, väikelaen, autolaen, õppelaen6 kuni 12 kuud10 €
Coop PankVäikelaen, autolaen6 kuud kuni 1 aasta20 € (35 € kontoris)
InbankVäikelaen, autolaen3 + 3 kuud25 €
BigbankVäikelaen, autolaen6 kuud19,17 €
FerratumKrediidikonto1 kuuTasuta
Credit24Krediidikonto1 kuuTasuta
CrediteaKrediidikonto, kiirlaen1 kuuTasuta
ClementerHüpoteeklaenKokkuleppel1% laenusummast
Uuendatud mai 2024

Laenuandjad kes võimaldavad maksepuhkust

Maksepuhkus ei ole iseenesest mõistetav ja seda ei paku ka kõik laenuandjad. Siin toome välja usaldusväärsed laenuandjad, kes kindlatel ja määratud tingimustel pakuvad seda oma laenuvõtjatele.

Bondora maksepuhkus

Bondora

Bondora pakub seda võimalust läbi nende B-Secure teenuse. Selle teenuse abil on võimalik taotleda puhkust maksetest, uut maksegraafiku pikkust või uut kuumaksete kuupäeva.

B-Secure teenuse kasutamise eest tuleb maksta 10 eurot kuus. Selle teenuse abil on võimalik võtta põhiosa puhkust, muuta maksegraafiku pikkust (mis vähendab laenu igakuist kuumakset) või muuta kuumaksete kuupäeva.

Esto

Esto maksepuhkus kestusega 1-3 kuud, tingimusel, et kõik võlgnevused on taotluse esitamise ajaks tasutud. Puhkust maksetest saab aktiveerida 3 kuuks läbi iseteenindusportaali esto-ee.

BigBank

BigBank logo

BigBank pakub klientidele võimalust taotleda maksepuhkust, mis võimaldab ajutiselt peatada laenumaksete tegemist või vähendada nende summat. Selle tingimused ja kestus sõltuvad laenu liigist ja individuaalsetest asjaoludest. Taotle puhkust maksetest aadressil nfo@bigbank.ee või helistada 1333.

InBank

Juhul kui sa soovid InBank puhkust maksetest, siis tuleb sul saata kiri aadressile: info@inbank.ee. InBank võimaldab puhkust maksetest, kui selle jaoks tuleb esitada kirjalik avaldus. Ka tingimused nagu kestvus on individuaalsed. 

Coop pank maksepuhkus

Coop Pank

Coop pank maksepuhkus on mõeldud abistama sind rasketel aegadel. Coop Pank väärtustab pikaajalist koostööd ja soovib olla oma klientidele usaldusväärne partner. Nad on valmis aitama sind keerulistel aegadel, pakkudes just seda võimalust. Selleks, et taotleda puhkust maksetest tuleb sul esitada avaldus läbi veebikeskkonna. 

Ferratum maksepuhkus

ferratum logo

Ferratum maksepuhkus pakub, mis vabastab sind laenulimiidi miinimumsumma maksekohustusest üheks kuuks. Seda saab kasutada maksimaalselt kaks korda 12-kuulise perioodi jooksul.

Selle kasutamiseks kehtivad järgmised nõuded:

 1. Sul peavad olema juba tasutud vähemalt kaks laenulimiidi arvet.
 2. Sul peavad olema eelnevad arved tasutud tähtaegselt.
 3. Arvel, mille maksepäev on saabunud, ei saa enam puhkust taotleda.

Olge ka teadlik, et puhkuse kasutamisel koguneb laenule intress ja laenu periood pikeneb. Taotlemiseks täida avaldus Ferratumi kodulehel.

TF Bank maksepuhkus

TF Bank

TF Bank pakub maksepuhkuse võimalust, mis võimaldab lükata teatud perioodiks edasi praegusi laenumakseid ja võimaldab nii tegeleda makseraskusi põhjustava probleemi lahendamisega. Periood võib olla kuni 12 kuud kodu- ja hüpoteeklaenudel ning kuni 6 kuud väikelaenudel ja liisingul. Põhjendatud juhtudel on võimalik maksepuhkust ka pikendada.

Raha24

Raha24

Raha24 pakub oma klientidele kuni 6-kuulist maksepuhkust, mis võimaldab ajutiselt edasi lükata laenumakseid. Perioodi maksimaalne pikkus on 6 kuud. Seda saavad taotleda kõik Raha24 kliendid, kes ei ole maksevõlglaste nimekirjas. Puhkuse saamiseks tuleb esitada Raha24 laenuhaldurile taotlemise avaldus koos põhjenduse ja palutud lisadokumentidega, milleks üldjuhul on pangakonto väljavõte, töötasu vähendamise teatis või koondamisteatis, või haiguslehel viibimise tõend. Sooviavaldus ja dokumendid palutakse saata kirjalikult aadressile info@raha24.ee. Puhkuse perioodil tuleb tasuda igakuiseid intressimakseid, mida arvutatakse laenu põhiosa jäägilt.

Credit24

Credit24 logo

Credit24 pakub oma klientidele võimalust kasutada maksepuhkust. Selle võtmise peamine reegel on, et seda saab kasutada ainult siis, kui arve maksetähtaeg ei ole veel saabunud ega ületatud.

Kui näed, et kohustuse tasumine võib osutuda keeruliseks, teavita sellest esimesel võimalusel. Credit24 aitab alati välja mõelda kliendile sobivaima lahenduse.

Võimalus avaneb juba pärast esimese arve tasumist. Uuesti saab puhkust kasutada pärast järgmise arve tasumist. Vormistamiseks palun võta ühendust Credit24 klienditeenindusega e-posti teel: klienditeenindus@credit24.ee või helistades: 6143400. Pea meeles, et kuigi see on tasuta, jätkub intressi arvestus.

Kodulaenu maksepuhkus

Kodulaenu maksepuhkus

Kodulaenu maksepuhkus on võimalus peatada laenumaksete tegemine teatud kokkulepitud ajaks. Selle aja jooksul peate maksma ainult intresse. Maksepuhkust saab kasutada, kui tekivad ootamatud olukorrad, mis takistavad ajutiselt laenumaksete tasumist.

Üldjuhul on kodu- ja hüpoteeklaenudel maksimaalne maksepuhkus kuni 12 kuud, väikelaenudel ja liisingul kuni 6 kuud. Põhjendatud juhtudel on võimalik maksepuhkust ka pikendada. Pangad pakuvad erinevaid lahendusi, nagu põhiosa maksepuhkus, täielik maksepuhkus, lepingu tähtaja pikendamine, väiksemate laenude ühendamine suuremaks laenuks jne.

Kuidas maksepuhkust saada?

kuidas saada maksepuhkust

Selle taotlemiseks tuleb esitada vastav taotlus laenuandjale. On oluline eelnevalt võtta ühendust ja selgitada probleemi olemust. Iga probleem on erinev, sõltudes laenu suurusest, intressidest, perioodist jne. Koostöös leitakse reeglina lahendus, mis ei pruugi alati olla maksepuhkuse vormis, vaid võib hõlmata ka lepingu muutmist, näiteks perioodi pikendamist ja igakuiste maksete vähendamist.

Sellel on erinevaid liike. Näiteks täieliku maksepuhkuse korral peatatakse teatud perioodiks, tavaliselt kuni 6 kuud, kõik laenumaksed. Põhiosa korral peatatakse põhiosa tagasimakse, kuid intressimaksed jätkuvad. Samuti võib lepinguperioodi pikendamine olla üks võimalus, mis vähendab igakuiseid laenumakseid, kuid pikendab laenuperioodi. See soovitatav lahendus, kui näiteks palgad on langenud või kulud on suurenenud ning probleem püsib pikema aja jooksul.

Tingimused

maksepuhkus tingimused

Maksepuhkuse tingimused ja kestus võivad erineda sõltuvalt laenuandjast ja laenulepingust. Mõned olulised aspektid järgmised:

 1. Seda tuleb taotleda laenuandjalt. Võid pöörduda laenuandja poole, selgitades oma olukorda ja paludes ajutist puhkust maksetest. Mõned laenuandjad võivad nõuda täiendavat dokumentatsiooni, et hinnata sobivust ja vajadust.
 2. Puhkuse periood on ajavahemik, mille jooksul võlgnikule ei nõuta laenumaksete tegemist või mille jooksul laenumakseid vähendatakse. See periood võib olla mõne kuu pikkune, kuid see sõltub laenuandjast ja kokkuleppest.
 3. Puhkuse ajal võivad laenu intressid ja muud lisatasud ikkagi koguneda. Mõnel juhul võib laenuandja otsustada intresside ajutise peatamise või kapitaliseerimise üle. See tähendab, et need lisatakse laenusummale ja perioodi lõpus tuleb neid tasuda.

On oluline märkida, et puhkus maksetest ei tähenda laenu tühistamist ega kustutamist. See on ajutine leevendusmeetod, mis võimaldab võlgnikul ajutiselt vähendada või peatada laenumaksete tegemist. Pärast perioodi lõppu tuleb laenumaksed jätkata vastavalt laenulepingus kokkulepitud tingimustele.

Mida teha kui maksepuhkust ei anta?

Kui sulle seda mingil põhjusel ei anta või kui eelnevalt oled juba puhkust maksetest kasutatud ning muud pangapoolsed pakutavad võimalused ei ole sobivad, võib kaaluda viimast võimalust – refinantseerimislaen.

Laenude refinantseerimise korral võetakse uus laen, et tasuda juba võetud laenumakseid või kogu laenu võlgnevust. Makseraskuste korral ei ole see soovitatav ning seda võimalust ei tohiks kunagi kasutada, kuna see suurendab tulevikus veelgi rohkem kulusid.

Laenu refinantseerimine on mõttekas ainult siis, kui kallis laen saab asendatud odavamaga. Või näiteks juhul kui pank mingil põhjusel ei nõustu laenuperioodi pikendama, et saada väiksemaid kuumakseid, kuid teise laenuga oleks see võimalik. See oleks ka ainus mõjuv põhjus uue laenu võtmiseks, et tasuda näiteks vana kiirlaenu või väikelaenu. Seeläbi väiksemad laenumaksed, mis ei ületa maksevõimeid ega tekita makseriski ning aitavad märgatavalt leevendada makseraskusi.

Eelised

 • Pakub ajutist leevendust, kui sul on rahalisi raskusi. Annab aega oma finantsolukorra stabiliseerimiseks või uue töökoha leidmiseks.
 • Annab sulle paindlikkuse oma laenumakseid ajutiselt peatada, mis on kasulik, kui sinu sissetulek on ebaregulaarne või kui sul on ootamatuid kulutusi.

Puudused

 • Kuigi selle ajal on laenu põhiosa tagasimaksed peatatud, võivad intressid jätkuvalt koguneda. See tähendab, et selle lõppedes võib laenu kogusumma olla suurem kui enne maksepuhkust.
 • Võib pikendada laenu tagasimaksmise perioodi, mis tähendab, et pead laenu teenindama kauem.
 • Kuigi selle kasutamine ei pruugi otseselt mõjutada sinu krediidiskoori, võib see mõjutada sinu võimet tulevikus laenu saada.

Korduma kippuvad küsimused

Mis põhjusel antakse maksepuhkust?

Seda võidakse anda erinevatel põhjustel, näiteks terviseprobleemide, rahalise raskuste tõttu, perekondlike sündmuste (nt sünnitus või lapsehoolduspuhkus), hariduse või muude isiklike vajaduste tõttu. Selle saamiseks tuleb esitada ametlik taotlus ja saada heakskiit lenuandjalt.

Kas maksepuhkuse ajal kogunevad intressid?

Jah, tavaliselt kogunevad selle ajal intressid laenu jäägile. See tähendab, et kuigi laenuvõtja ei pea tagasimakseid tegema, suureneb laen jääk intresside tõttu. Puhkuse lõpus võib laenule lisanduda intresside summa, mis tuleb tulevikus tasuda.

Kas maksepuhkus mõjutab minu krediidiskoori?

See ise ei kahjusta krediidiskoori, kuid see võib sellele viitada krediidiraportis. See omakorda võib mõjutada sinu laenuvõimalusi tulevikus, kuna teised laenuandjad arvestavad seda kui riskifaktorit.

Uuendatud: 6 mai 2024