Refinantseerimislaen

Refinantseerimislaen on laen, mida võetakse olemasolevate võlgade või laenude tasumiseks. Seda kasutatakse sageli selleks, et konsolideerida mitu erinevat laenu üheks suuremaks laenuks, millel on soodsamad tingimused.

8 parimat refinantseerimis laenu võimalust

🏆 Populaarne meie külastajate seas
Laenusumma 500 € - 15000 €
Laenuperiood 3 kuud - 60 kuud
Intress al. 8,99%
Vanus 18 a.
 • Kiired väljamaksed
 • Intress al 8,99%
 • B Secure kaitse
Laenusumma 300 € - 100 000 €
Laenuperiood 6 kuud - 180 kuud
Intress al. 7,9%
Vanus 18 a.
 • Tasuta enneaegne tagastus
 • Laenukindlustus
 • Soodne intress
UUS
Laenusumma 600 € - 20 000 €
Laenuperiood 12 kuud - 84 kuud
Intress al. 4,5%
Vanus 21 a.
 • Fikseeritud intress alates 4,5%
 • Puudub lepingutasu
Laenusumma 300 € - 10 000 €
Laenuperiood 3 kuud - 5 aastat
Intress al. 9,9%
Vanus 18 a.
 • Kiire taotlusprotsess
 • Mitmekesised laenutooted
 • 3 kuud maksepuhkust
Laenusumma 1000 € - 20 000 €
Laenuperiood 12 kuud - 120 kuud
Intress al. 5,9%
Vanus 21 a.
Laenusumma 1 000 € - 100 000 €
Laenuperiood 3 kuud - 10 aastat
Intress al. 10%
Vanus 21 a.
Laenusumma 300 € - 10000 €
Laenuperiood 1 kuu - 5 aastat
Intress al. 0%
Vanus 21 a.
Laenusumma 500 € - 30 000 €
Laenuperiood 1 kuu - 30 aastat
Intress al. 6,9%
Vanus 18 a.

Mis on refinantseerimislaen?

Refinantseerimislaen

Refinantseerimislaen on laen, mille eesmärk on vähendada igakuiseid tagasimakseid, lihtsustada laenude haldamist ja võimaldada paremat kontrolli võlgade üle. Läbi selle saavutatakse madalamad intressimäärad ja pikem tagasimakseperiood.

See laen hõlmab erinevaid võlgasid. Näiteks krediitkaardi võlg, krediitkonto, tarbimislaen, autolaen, kiirlaen, väikelaen või erinevaid hüpoteeke. Kui sinu laen on heaks kiidetud, kasutatakse uut laenu olemasolevate laenude tasumiseks.

Parim refinantseerimislaen

Eestis on mitmeid panku ja finantsasutusi, mis pakuvad erinevas vormis refinantseerimislaene. Nende hulgas on näiteks Bondora, Coop Pank ja Kreditex. Parima laenu valik sõltub paljudest teguritest, sealhulgas laenusummast, intressimäärast, tagasimakseperioodist ja muudest tingimustest. Uus pakkuja Eesti turul on Fjord Bank intressiga 4,5%.

Näiteks pakub LHV seda laenu summas 3000 – 25 000 eurot, intress alates 7,9% aastas laenujäägilt ja lepingutasu on 2% laenusummast või vähemalt 29,90 eurot. Coop Pank pakub sama laenu summas 300 – 25 000 eurot, intress alates 7,9% aastas laenujäägilt ja lepingutasu on alati 0 eurot. Kreditex pakub aga summas alates 5000 kuni 500 000 eurot, tagasimakseperioodiga alates 6 kuud kuni 15 aastat. Tutuvu meie edetabeliga siin.

parim refinantseerimislaen

Edetabel – parimad refinantseerimislaenud Eestis 2024

 1. Bondora – tagatiseta, kiire ja lihtne taotlusprotsess. Personaalne pakkumine.
 2. Coop Pank – fikseeritud aastane intress 7,9% laenujäägilt.
 3. Fjord Bank – intress alates 4,5% aastas.
 4. Laen.ee – personaalne pakkumine intressiga alates 15%.
 5. TF Bank – kuni 20000 €, intressiga al 7,9%.

Kiired faktid laenu refinantseerimise kohta

 1. Refinanstseerimislaen hõlmab üheks laenuks kokku sinu väikelaenud ja kiirlaenud, millega sa said laenu kohe kätte.
 2. See lihtsustab sinu laenude haldamist.
 3. Annab parema kontrolli sinu võlgade üle.
 4. Madalam intressimäär ja pikem tagasimakseperiood.

Laenu refinantseerimine maksehäirega

refinanseerimislaen maksehäirega

Laenu refinantseerimine maksehäirega on võimalik. Selleks tuleb küsida personaalseid pakkumisi, soovitavalt Bondorast ja laen.ee-st. Kuna neil mõlemal on personaalne lähenemine, on võimalus üpris suur, et ka maksehäirega klientidele pakutakse võimalusi. Arvestada tuleb sellega, et laenuandja teeb krediidikontrolli. Oluline hindamiskriteerium on krediidivõime ja krediidiajalugu, millest krediidiajalugu on kõige määravam. See tähendab, et isegi kui sul on halb krediidiajalugu, saad refinantseerimislaenu taotleda.

Tagatiseta refinantseerimislaen

Tagatiseta refinantseerimislaen

Ilma tagatiseta laenu refinanseerimist on sul mõtekas kaaluda juhul, kui sul läbi selle õnnestub parandada laenutingimusi ja säästa raha. Ka juhul, kui sul on rahalised raskused ja soovid vähendada igakuised makseid. See on tagatiseta, mis tähendab, et laenu saamiseks ei nõuta tagatist, nagu kinnisvara või auto. Sellist võimalust pakub Coop pank ja TF Bank.

Refinantseerimislaen kinnisvara tagatisel

Refinantseerimislaen kinnisvara tagatisel

Refinantseerimislaen kinnisvara tagatisel on laenutüüp, mida kasutatakse olemasolevate kohustuste ümberstruktureerimiseks, kasutades tagatisena kinnisvara. See on kasulik, kui sul on mitu laenu ja soovid oma igapäevast asjaajamist lihtsustada või kui uue laenu intressimäär on madalam kui olemasolevatel kohustustel.

Näiteks, Omega Laen AS pakub seda laenu kinnisvara tagatisel, mille aastaintress on alates 9,9% ja laenuperiood võib olla kuni 30 aastat. Samuti on võimalik saada lisalaenu. Clementer pakub samuti refinantseerimis võimalust kinnisvara tagatisel, mille intress on alates 10% aastas ja laenusumma võib olla vahemikus 5000 kuni 100 000 eurot.

Kuidas me hindame refinantseerimislaene?

Laenkohe.ee meeskond hindab refinantseerimislaene erinevate kriteeriumide alusel, milleks on:

 • Laenusumma – kui suur on laen, mida saab taotleda refinantseerimise eesmärgil. Mida suurem on laenusumma, seda rohkem laene saab sellega tasuda.
 • Laenuperiood – hindame kui pikk on laenu tagasimakse tähtaeg. Mida pikem on laenuperiood, seda väiksemad on igakuised laenumaksed, kuid seda rohkem tuleb maksta intresse.
 • Intressimäär – kui suur on laenu aastane intressimäär. Mida väiksem on intressimäär, seda odavam on laen. Intressimäär sõltub laenuandja riskihinnangust ja laenuvõtja krediidivõimekusest.
 • Krediidi kulukuse määr (KKM)- ehk laenu kogukulu aastas. KKM sisaldab lisaks intressimääradele ka muid laenuga seotud kulusid, nagu näiteks lepingutasu, haldustasu, kindlustusmakse jms. Mida väiksem on KKM, seda soodsam on laen.
 • Lepingutasu – kui suur on ühekordne tasu, mida tuleb maksta laenulepingu sõlmimisel. Mida väiksem on lepingutasu, seda vähem tuleb laenu võtmisel välja käia.
 • Lisateenused – milliseid lisavõimalusi pakub laenuandja, nagu näiteks ennetähtaegne tagastamine, maksepuhkus, rahulolugarantii, krediidikonto jms. Mida rohkem on lisateenuseid, seda paindlikum on laen.

Meie eesmärk on aidata sul leida parim lahendus, mis vastab sinu vajadustele ja võimalustele. Selleks võrdleme erinevaid laenupakkumisi ja anname ülevaate nende eelistest ja puudustest.

Kes kvalifitseeruvad refinantseerimislaenule? 

Selle laenu saamise võimalused ja vajalikud nõuded võivad erineda laenuandjate ja konkreetsete laenupakkumiste puhul, kuid siin on üldised kriteeriumid, mis kehtivad refinantseerimislaenu taotlemisel:

 1. Laenuandjad hindavad sinu krediidivõimekust, et veenduda, et oled võimeline uut laenu tagasi maksma. Selleks võidakse uurida sinu krediidiskoori, makseajalugu ja sissetulekut.
 2. Selle laenu taotlemisel on tavaliselt eelduseks, et sul on juba olemasolevad laenud või võlad, mida soovid refinantseerida. Laenuandja nõudab teavet nende laenude või võlgade kohta, sealhulgas nende jääke ja tingimusi.
 3. Pead olema täisealine, st vähemalt 18-aastane, et saada seda laenu. Mõnel juhul võivad laenuandjad seada ka vanusepiirangu ülempiiri, näiteks 73 aastat.

Kellele see sobib refinantseerimislaen?

kellele sobib refinantseerimislaen

See sobib inimestele, kellel on mitu olemasolevat laenu või võlga ning kes soovib paremat kontrolli oma finantsolukorra üle. See muudab laenuhalduse lihtsamaks, kuna sul on ainult üks laen ja üks igakuine makse. See võib vähendada segadust ja stressi, mis võib kaasneda mitme laenu ja maksega.

On oluline meeles pidada, et sobivus sõltub sinu individuaalsest olukorrast ja finantsvajadustest. Enne laenu võtmist on soovitatav uurida erinevaid laenuandjaid, võrrelda nende pakkumisi ja tingimusi meie lehelt laenkohe.ee ning teha teadlik otsus vastavalt sinu konkreetsele olukorrale.

Intressimäärad

Refinantseerimislaenu intressimäär varieerub sõltuvalt laenuandjast ja laenusaaja krediidivõimest. Intressid 2024. aastal on alates 4,5% kuni 15%.

Eelised

 • Refinantseerimislaen võimaldab sul konsolideerida mitu laenu üheks, muutes laenude haldamise lihtsamaks.
 • Pakub madalamat intressimäära kui sinu praegused laenud, mis võib vähendab igakuiseid makseid ja aitab säästa raha pikas perspektiivis.
 • Võimalus pikemale tagasimakseperioodile, mis omakorda vähendab sinu igakuiseid makseid.

Puudused

 • Pikem tagasimakseperiood tähendab, et maksad rohkem intresse pikas perspektiivis.
 • Taotlemisel võivad kaasneda mitmesugused tasud, sealhulgas lepingutasud, haldustasud ja leppetrahvid.
 • Võimalus saada laenude refinatseerimist kui sul on maksehäired on suhteliselt väike.


Korduma kippuvad küsimused

Millal on mõistlik refinantseerida?

See laen on kasulik juhul, kui saad uue laenuga saavutada olulisi eeliseid, näiteks madalama intressimäära, madalamad igakuised makseid või parema laenuperioodi. Samuti võib refinantseerimine olla kasulik, kui soovid konsolideerida mitu laenu üheks lihtsaks makseks.

Kas refinantseerimislaenud kaotavad olemasolevad laenud?

Jah, see laen võetakse tavaliselt selleks, et tasuda ära olemasolevad laenud või krediitkaardivõlad. Sulle jääb üks uus laen, mille eest tasud vastavalt uutele tingimustele.

Kas refinantseerimislaenude taotlemine mõjutab minu krediidiskoori?

Taotlemine võib mõjutada sinu krediidiskoori, sest see hõlmab krediidi päringut. Siiski on oluline meeles pidada, et pikaajalises perspektiivis võib see aidata parandada sinu krediidiskoori, kui sa järgid uue laenu tingimusi ja teed õigeaegselt makseid.

Mis on konsolideerimine?

Konsolideerimine on protsess, mida kasutatakse mitme laenu või kohustuse ühendamiseks üheks laenuks. See on tavaliselt seotud madalama intressimäära ja/või pikema tagasimakseperioodiga. See on oluline ka raamatupidamises, eriti kontsernide puhul.

Uuendatud: 30 aprill 2024