Refinantseerimislaen

Refinantseerimislaen on laen, mida võetakse olemasolevate võlgade või laenude tasumiseks. Seda kasutatakse sageli selleks, et konsolideerida mitu erinevat laenu üheks suuremaks laenuks, millel on tavaliselt soodsamad tingimused.

Võrdle kõiki laenupakkumisi

🏆 Populaarne meie külastajate seas
Laenusumma 100 € - 10000 €
Laenuperiood 3 kuud - 60 kuud
Intress al. 25,83%
Vanus 18 a.
Laenusumma 300 € - 100 000 €
Laenuperiood 6 kuud - 180 kuud
Intress al. 7,9%
Vanus 18 a.
Laenusumma 300 € - 5000 €
Laenuperiood 3 kuud - 5 aastat
Intress al. 9,9%
Vanus 18 a.
 • Kiire taotlusprotsess
 • Mitmekesised laenutooted
Laenusumma 1000 € - 20 000 €
Laenuperiood 12 kuud - 120 kuud
Intress al. 5,9%
Vanus 21 a.
Laenusumma 200 € - 5000 €
Laenuperiood 1 kuu - 3 aastat
Intress al. 21,92%
Vanus 21 a.
Laenusumma 500 € - 30 000 €
Laenuperiood 1 kuu - 30 aastat
Intress al. 6,9%
Vanus 18 a.
Refinantseerimislaen

Mis on refinantseerimislaen?

Refinantseerimislaen on laen, mille eesmärk on tavaliselt vähendada igakuiseid tagasimakseid, lihtsustada laenude haldamist ja võimaldada paremat kontrolli võlgade üle. Seda saavutatakse tavaliselt madalama intressimäära või pikema tagasimakseperioodi kaudu.

See laen võib hõlmata erinevaid võlgasid. Näiteks krediitkaardi võlg, krediitkonto, tarbimislaen, autolaen, kiirlaen, väikelaen või hüpoteeke. Kui sinu refinantseerimislaen on heaks kiidetud, kasutatakse uut laenu olemasolevate laenude tasumiseks ning ülejäänud summa jääb laenusaaja kasutada vastavalt vajadustele.

Selle laenu kasutamisel saavutad väiksemaid igakuiseid maksed, ühtset maksetähtaega ja lihtsamat laenuhaldust. Samuti võib refinantseerimine aidata vähendada intressikulusid pikema aja jooksul, eriti kui esialgsed laenud olid kõrgemate intressimääradega.

Kuidas me hindame refinantseerimislaene?

laenkohe.ee meeskond hindab refinantseerimislaene erinevate kriteeriumide alusel, milleks on:

 • Laenusumma: kui suur on laen, mida saab taotleda refinantseerimise eesmärgil. Mida suurem on laenusumma, seda rohkem laene saab sellega tasuda.
 • Laenuperiood: kui pikk on laenu tagasimakse tähtaeg. Mida pikem on laenuperiood, seda väiksemad on igakuised laenumaksed, kuid seda rohkem tuleb maksta intresse.
 • Intressimäär: kui suur on laenu aastane intressimäär. Mida väiksem on intressimäär, seda odavam on laen. Intressimäär sõltub laenuandja riskihinnangust ja laenuvõtja krediidivõimekusest.
 • Krediidi kulukuse määr (KKM): kui suur on laenu kogukulu aastas. KKM sisaldab lisaks intressimääradele ka muid laenuga seotud kulusid, nagu näiteks lepingutasu, haldustasu, kindlustusmakse jms. Mida väiksem on KKM, seda soodsam on laen.
 • Lepingutasu: kui suur on ühekordne tasu, mida tuleb maksta laenulepingu sõlmimisel. Mida väiksem on lepingutasu, seda vähem tuleb laenu võtmisel välja käia.
 • Lisateenused: milliseid lisavõimalusi pakub laenuandja, nagu näiteks ennetähtaegne tagastamine, maksepuhkus, rahulolugarantii, krediidikonto jms. Mida rohkem on lisateenuseid, seda paindlikum on laen.

Meie eesmärk on aidata teil leida parim refinantseerimislaen, mis vastab teie vajadustele ja võimalustele. Selleks võrdleme erinevaid laenupakkumisi ja anname teile ülevaate nende eelistest ja puudustest.

Parim refinantseerimislaen

Eestis on mitmeid panku ja finantsasutusi, mis pakuvad sulle refinantseerimislaene. Nende hulgas on näiteks LHV, Coop Pank ja Kreditex. Parima laenu valik sõltub paljudest teguritest, sealhulgas laenusummast, intressimäärast, tagasimakseperioodist ja muudest tingimustest.

Näiteks pakub LHV refinantseerimislaenu summas 3000-25 000 eurot, intress alates 7,9% aastas laenujäägilt ja lepingutasu on 2% laenusummast, vähemalt 29,90 eurot. Coop Pank pakub sama laenu summas 300-25 000 eurot, intress alates 7,9% aastas laenujäägilt ja lepingutasu on alati 0 eurot. Kreditex pakub aga summas alates 5000 kuni 500 000 eurot, tagasimakseperioodiga alates 6 kuud kuni 15 aastat.

Edetabel – parimad refinantseerimislaenud Eestis

Siin on edetabel, mis põhineb laenude intressimääral, krediidi kulukuse määral, lepingutasul ja lisateenustel:

KohtLaenuandjaIntressimäärKKMLepingutasuLisateenused
1Bigbankalates 7,9%alates 21,16%45 €60-päevane rahulolugarantii
2TF Bankalates 8,9%alates 20,98%5% laenusummastEnnetähtaegne tagastamine lisakuludeta
3ALFAlaen.eealates 9%alates 10,44%300 €Krediidiandjate Hea Tava tiitel
4Finora Capitalalates 9%alates 10,44%300 €Digitaalne isikutuvastus Veriffi kaudu
5Inbankalates 9,9%alates 20,5%0 €Krediidikonto
6Coop Pankalates 10%alates 18,06%0 €Tasuta pangakaart
7Creditstaralates 10,9%alates 27,24%0 €Raha arvele paari minutiga
8Ferratumalates 11,9%alates 39,9%0 €Rahulolugarantii
9Bondoraalates 12%alates 12,33%0 €Krediidikonto
10Monettialates 12,9%alates 28,06%0 €Raha arvele 15 minutiga
Parimad refinantseerimislaenud Eestis – uuendatud november, 2023

Kiired faktid laenu refinantseerimise kohta

 1. Refinanstseerimislaen hõlmab üheks laenuks kokku sinu väikelaenud ja kiirlaenud, millega sa said laenu kohe kätte.
 2. See lihtsustab sinu laenude haldamist.
 3. Annab parema kontrolli sinu võlgade üle.
 4. Madalam intressimäär ja pikem tagasimakseperiood.

Laenu refinantseerimine maksehäirega

Laenu refinantseerimine maksehäirega on võimalik ja pakutav teenus. Refinantseerimislaen maksehäirega on hea võimalus inimestele, kes on raskustes oma olemasolevate laenude või krediitkaartide maksete tasumisega. See laenutüüp võimaldab sul konsolideerida oma võlgasid üheks suuremaks laenuks ja saada paremaid laenutingimusi, mis aitavad sul oma finantsolukorda stabiliseerida. Arvestada tuleb sellega, et laenuandja teeb krediidikontrolli. Oluline hindamiskriteerium on krediidivõime ja krediidiajalugu, millest krediidiajalugu on kõige määravam. See tähendab, et isegi kui sul on halb krediidiajalugu, saad refinantseerimislaenu taotleda ilma eriliste raskusteta, kuid sinu krediidiajalugu kontrollitakse siiski ühekordselt.

Kes kvalifitseeruvad refinantseerimislaenule? 

Refinantseerimislaenu saamise võimalused ja vajalikud nõuded võivad erineda laenuandjate ja konkreetsete laenupakkumiste puhul, kuid siin on üldised kriteeriumid, mis kehtivad refinantseerimislaenu taotlemisel:

 1. Laenuandjad hindavad sinu krediidivõimekust, et veenduda, et oled võimeline uut refinantseerimislaenu tagasi maksma. Selleks võidakse uurida sinu krediidiskoori, makseajalugu ja sissetuleku- või tööandmete tõendamist.
 2. Selle laenu taotlemisel on tavaliselt eelduseks, et sul on juba olemasolevad laenud või võlad, mida soovid refinantseerida. Laenuandja võib nõuda teavet nende laenude või võlgade kohta, sealhulgas nende jääke ja tingimusi.
 3. Tavaliselt pead olema täisealine, st vähemalt 18-aastane, et saada seda laenu. Mõnel juhul võivad laenuandjad seada ka vanusepiirangu ülempiiri, näiteks 75 aastat.
 4. Laenuandjad võivad nõuda tõendust sinu sissetuleku kohta, et hinnata sinu võimet uut laenu tagasi maksta. See võib hõlmata palgatõendeid, pangakonto väljavõtteid või muud dokumentatsiooni, mis tõendab stabiilset sissetulekut.
 5. Laenuandjad võivad kehtestada täiendavaid tingimusi refinantseerimislaenu taotlemiseks. Need võivad hõlmata nõudeid elukohale, kodakondsusele või pangakonto omamisele.

Kellele see sobib refinantseerimislaen?

kellele sobib refinantseerimislaen

Refinantseerimislaen sobib tavaliselt inimestele, kellel on mitu olemasolevat laenu või võlga ning kes soovib paremat kontrolli oma finantsolukorra üle. Siin on mõned näited inimestest, kellele refinantseerimislaen võib olla nii kasulik kui ka kasumlik:

 1. Kui sul on mitu erinevat laenu või võlga, võib laenu refinantseerimine aidata sul konsolideerida need laenud üheks suuremaks laenuks. See võib lihtsustada maksete haldamist ja vähendada mitme erineva laenu tagasimaksete kulusid.
 2. Laenu refinantseerimise abil on võimalik saavutada väiksemad igakuised makseid, kuna uus laen võib pakkuda soodsamaid intressimäärasid või pikemat tagasimakseperioodi. See võib aidata paremini oma eelarvet hallata ja suurendada rahalist stabiilsust.
 3. Kui sul on juba laen või võlg kõrgema intressimääraga, võib see pakkuda võimalust saada soodsam intressimäär. See võib aidata kokku hoida intressikuludelt pikema aja jooksul.
 4. See muudab laenuhalduse lihtsamaks, kuna sul on ainult üks laen ja üks igakuine makse. See võib vähendada segadust ja stressi, mis võib kaasneda mitme laenu ja maksega.

On oluline meeles pidada, et refinantseerimislaenu sobivus sõltub sinu individuaalsest olukorrast ja finantsvajadustest. Enne refinantseerimislaenu võtmist on soovitatav uurida erinevaid laenuandjaid, võrrelda nende pakkumisi ja tingimusi meie lehelt laenkohe.ee ning teha teadlik otsus vastavalt sinu konkreetsele olukorrale.

Ilma tagatiseta laenu refinanseerimine

Ilma tagatiseta laenu refinanseerimist on sul mõtekas kaaluda juhul, kui sul läbi selle õnnestub parandada laenutingimusi ja säästa raha. Ka juhul, kui sul on rahalised raskused ja soovid vähendada igakuised makseid.

Intressimäärad

Refinantseerimislaenu intressimäär võib varieeruda sõltuvalt laenuandjast ja laenusaaja krediidivõimest. Näiteks pakub Kreditex refinanseerimist summas 500 – 15 000 eurot intressiga alates 9,9% laenujäägilt aastas.


KKK – refinantseerimislaen

Millal on mõistlik refinantseerida?

Refinantseerimine on kasulik juhul, kui saad uue laenuga saavutada olulisi eeliseid, näiteks madalama intressimäära, madalamad igakuised makseid või parema laenuperioodi. Samuti võib refinantseerimine olla kasulik, kui soovid konsolideerida mitu laenu üheks lihtsaks makseks.

Kas refinantseerimislaenud kaotavad olemasolevad laenud?

Jah, refinantseerimislaen võetakse tavaliselt selleks, et tasuda ära olemasolevad laenud või krediitkaardivõlad. Pärast refinantseerimist jääb sulle üks uus laen, mille eest tasud vastavalt uutele tingimustele.

Kas refinantseerimislaenude taotlemine mõjutab minu krediidiskoori?

Refinantseerimislaenude taotlemine võib mõjutada sinu krediidiskoori, sest see hõlmab krediidi päringut. Siiski on oluline meeles pidada, et pikaajalises perspektiivis võib refinantseerimine aidata parandada sinu krediidiskoori, kui sa järgid uue laenu tingimusi ja teed õigeaegselt makseid.

Uuendatud: 16 november 2023