Maksimaalne laenusumma

Maksimaalne laenusumma - mis on see salapärane number? See on summa, mida laenuandjad on valmis sulle laenama, tuginedes sinu krediidivõimele ja finantsolukorrale. Maksimaalne laenusumma võib olla sinu finantsvabaduse võti, võimaldades sul teha suuri oste, investeerida oma unistuste kodu või haridusse. Siin sukeldume maksimaalse laenusumma maailma, et aidata sul mõista, kuidas see töötab ja kuidas seda enda kasuks tööle panna.

24 parimat laenuvõimekuse kalkulaatorit ja maksimaalset laenusummat

🏆 Populaarne meie külastajate seas
Laenusumma 100 € - 5000 €
Laenuperiood 1 kuu - 99 kuud
Intress al. 0%
Vanus 18 a.
 • Kiired laenutaotlused
 • Kiired väljamakse
 • Soodsad tingimused
 • Avatud 7 päeva nädalas
Laenusumma 100 € - 5000 €
Laenuperiood 1 kuu - 5 aastat
Intress al. 0%
Vanus 18 a.
 • Kiired väljamaksed
 • Lisatasuta maksepuhkus
 • Intressid vaid kasutatud summalt
Laenusumma 50 € - 5000 €
Laenuperiood 1 kuu - 60 kuud
Intress al. 0%
Vanus 18 a.
 • Tasuta maksepuhuks
 • 2% cashback’i maksekaardiga
 • Ava konto 15-minutiga
 • Alates 18 a.
Laenusumma 500 € - 15000 €
Laenuperiood 3 kuud - 60 kuud
Intress al. 8,99%
Vanus 18 a.
 • Kiired väljamaksed
 • Intress al 8,99%
 • B Secure kaitse
Laenusumma 100 € - 5000 €
Laenuperiood 1 päev - 99 kuud
Intress al. 0%
Vanus 18 a.
 • Kiired väljamaksed
 • Soodsad tingimused
 • Tasuta leping uutele klientidele
 • Esimesed 30 päeva on uuele kliendile 0% intressiga
Laenusumma 1 000 € - 100 000 €
Laenuperiood 3 kuud - 10 aastat
Intress al. 10%
Vanus 21 a.
UUS
Laenusumma 600 € - 20 000 €
Laenuperiood 12 kuud - 84 kuud
Intress al. 4,5%
Vanus 21 a.
 • Fikseeritud intress alates 4,5%
 • Puudub lepingutasu
Laenusumma 500 € - 10 000 €
Laenuperiood 3 kuud - 3 aastat
Intress al. 9,9%
Vanus 18 a.
 • Lai valik laene
 • Paindlikud tingimused
Laenusumma 100 € - 5000 €
Laenuperiood 5 kuud - 60 kuud
Intress al. 2%
Vanus 18 a.
Laenusumma 2000 € - 25000 €
Laenuperiood 6 - 84 kuud
Intress al. 15%
Vanus 21 a.
 • Ilma sissemakseta
 • Sobib ka vanemate autode ostmiseks
 • Intressimäär ei sõltu Euriborist

Mis on maksimaalne laenusumma?

maksimaalne laenusumma

Maksimaalne laenusumma sõltub mitmest tegurist. Sealhulgas laenusaaja finantsolukorrast, tagatise olemasolust, laenu taotleva isiku krediidiskoorist ja maksevõimest ning laenutingimustest, mida pakub konkreetne pangalaen või laenuandja.

Individuaalne maksimaalne laenusumma

Iga pank või laenuandja kehtestab oma poliitika laenude andmiseks ning määrab kindlaks kriteeriumid laenusumma ja intressimäärade osas. Üldiselt võib öelda, et laenusumma piirid võivad varieeruda oluliselt sõltuvalt panga poliitikast ja laenusaaja profiilist.

Mõned laenuliigid, näiteks autolaen, hüpoteeklaen või kodulaen lubab suuremaid laenusummasid, sest need on tagatud kinnisvara või muu varaga. Väikelaen, kiirlaen või tarbimislaen selle eest võimaldab tunduvalt väiksemat laenusummat. Kuna need laenud on tihtilugu ilma tagatiseta, siis sõltub laenusumma laenusaaja sissetulekutest ja krediidivõimelisusest. Laena raha targalt ja võrdle pakkumisi meie lehel laenkohe.ee.

Maksimaalne laenusumma usaldusväärsetest pankadest

Maksimaalne laenusumma võib erineda erinevate pankade vahel, kuna see sõltub nende konkreetsest laenupoliitikast, riskihindamisest ja turuolukorrast. Usaldusväärsed pangad Eestis on näiteks SEB, Luminor, TF Bank, Coop, Nordea ja Swedbank. Kõik need pangad pakuvad erinevaid laene, alates hüpoteeklaenust kuni eluasemele laenuni. Eluasemelaenu puhul võib see laenusumma olla kuni 95% panditavale kinnisvarale. 

Swedbank

Maksimaalse laenusumma saad arvutada Swedbanki veebisaidil oleva kalkulaatori abil. Väikelaenu maksimaalne summa on 20 000 eurot.

Swedbank maksimaalne laenusumma

Nordea

Nordea pakub laenusummat kuni 500 000 eurot. Samuti on neil veebisaidil olemas kalkulaator, mis aitab sul arvutada, kui palju laenu sa saad.

SEB

SEB pakub kodulaenu summas alates 10 000 eurost. Maksimaalne laenusumma sõltub sinu sissetulekust ja kohustustest. Väikelaenu maksimaalne summa on 20 000 eurot.

SEB maksimaalne laenusumma

Laenuvõimekuse kalkulaator

laenu kalkulaator

Laenuvõimekuse kalkultaaor on tööriist, mis aitab sul hinnata ligikaudset maksimaalset laenusummat, mida sa võid taotleda panga või laenuandja juures. See kalkulaator võimaldab sul sisestada erinevaid finantsandmeid ja tegureid ning arvutab selle põhjal umbkaudse maksimaalse laenusumma, mida sul võib olla võimalik saada.

Maksimaalne laenusumma kalkulaator nõuab järgmisi andmeid või tegureid:

 1. Sinu igakuine või aastane sissetulek on oluline näitaja, mida laenuandja hindab, et määrata sinu maksevõime laenu tagasimaksmiseks. Kalkulaator küsib tavaliselt sinu sissetuleku suurust ja tüüpi (nt palgatöö, ettevõtlus).
 2. See hõlmab sinu igakuiseid väljaminekuid, nagu eluasemekulud, kommunaalmaksed, transport, toidukulud jne. Laenuandja hindab sinu kulutusi, et saada ülevaade sinu järelejäänud sissetulekust, mida saad kasutada laenumakseteks.
 3. Kalkulaator võib küsida sinu krediidiskoori või krediidiajalugu. Krediidiskoor on number, mis hindab sinu krediidivõimelisust ja laenu tagasimaksmise usaldusväärsust. Kõrgem krediidiskoor võib anda sulle paremad laenutingimused ja suurema maksimaalse laenusumma.
 4. Kui sul on tagatist, näiteks kinnisvara või sõiduk, võib see mõjutada maksimaalset laenusummat. Tagatis annab laenuandjale kindlustunde, et neil on vara, mida võib müüa, kui laenu tagasimaksmisega tekib probleeme.

Pöörame tähelepanu sellele, et maksimaalse laenusumma kalkulaatorid pakuvad vaid ligikaudset hinnangut ja lõplik laenusumma määratakse laenuandja poolt tehtava täieliku hindamise põhjal. Laena kohe ja võrdle parimaid pakkumisi meie lehel.

Korduma kippuvad küsimused

Millised on kinnisvaraga tagatud laenude maksimaalsed summad?

Maksimaalsed laenusummad kinnisvara tagatud laenudel (nt hüpoteegilaenud) sõltuvad tavaliselt laenuandjast ja laenu tüübist. Tavaliselt on maksimaalne laenusumma 80–95% kinnisvara väärtusest, olenevalt laenuandjast ja piirkonnast.

Kas maksimaalne laenusumma võib muutuda aja jooksul?

Jah, see võib muutuda vastavalt sinu finantsolukorrale ja laenuandja poliitikale. Näiteks kui sinu sissetulekud suurenevad või krediidiajalugu paraneb, võid saada suurema laenusumma.

Kas ma saan taotleda maksimaalset laenusummat, kui mul on juba olemasolevad laenud?

See sõltub sinu finantsolukorrast. Kui sul on juba olemasolevad laenud, võib see mõjutada sinu võimet taotleda maksimaalset laenusummat. Pank vaatab sinu kogu võlakoormust, sealhulgas olemasolevaid laene.

Kas maksimaalne laenusumma sõltub minu sissetulekust?

Jah, see, mida saad taotleda, sõltub suuresti sinu sissetulekust. Pank hindab sinu võimet laenu tagasi maksta, võttes arvesse sinu sissetulekut ja olemasolevaid kohustusi.

Uuendatud: 6 mai 2024