Maksimaalne laenusumma

Mis on maksimaalne laenusumma?

maksimaalne laenusumma

Maksimaalne laenusumma sõltub mitmest tegurist. Sealhulgas laenusaaja finantsolukorrast, tagatise olemasolust, laenu taotleva isiku krediidiskoorist ja maksevõimest ning laenutingimustest, mida pakub konkreetne pangalaen või laenuandja.

Individuaalne maksimaalne laenusumma

Iga pank või laenuandja kehtestab oma poliitika laenude andmiseks ning määrab kindlaks kriteeriumid laenusumma ja intressimäärade osas. Üldiselt võib öelda, et laenusumma piirid võivad varieeruda oluliselt sõltuvalt panga poliitikast ja laenusaaja profiilist.

Mõned laenuliigid, näiteks autolaen, hüpoteeklaen või kodulaen lubab suuremaid laenusummasid, sest need on tagatud kinnisvara või muu varaga. Väikelaen, kiirlaen või tarbimislaen selle eest võimaldab tunduvalt väiksemat laenusummat. Kuna need laenud on tihtilugu ilma tagatiseta, siis sõltub laenusumma laenusaaja sissetulekutest ja krediidivõimelisusest. Laena raha targalt ja võrdle pakkumisi meie lehel laenkohe.ee.

Maksimaalne laenusumma usaldusväärsetest pankadest

Maksimaalne laenusumma võib erineda erinevate pankade vahel, kuna see sõltub nende konkreetsest laenupoliitikast, riskihindamisest ja turuolukorrast. Usaldusväärsed pangad Eestis on näiteks SEB, Luminor, TF Bank, Coop, Nordea ja Swedbank. Kõik need pangad pakuvad erinevaid laene, alates hüpoteeklaenust kuni eluasemele laenuni. Eluasemelaenu puhul võib see laenusumma olla kuni 95% panditavale kinnisvarale. 

Laenuvõimekuse kalkulaator

laenu kalkulaator

Laenuvõimekuse kalkultaaor on tööriist, mis aitab sul hinnata ligikaudset maksimaalset laenusummat, mida sa võid taotleda panga või laenuandja juures. See kalkulaator võimaldab sul sisestada erinevaid finantsandmeid ja tegureid ning arvutab selle põhjal umbkaudse maksimaalse laenusumma, mida sul võib olla võimalik saada.

Maksimaalne laenusumma kalkulaator nõuab järgmisi andmeid või tegureid:

  1. Sinu igakuine või aastane sissetulek on oluline näitaja, mida laenuandja hindab, et määrata sinu maksevõime laenu tagasimaksmiseks. Kalkulaator küsib tavaliselt sinu sissetuleku suurust ja tüüpi (nt palgatöö, ettevõtlus).
  2. See hõlmab sinu igakuiseid väljaminekuid, nagu eluasemekulud, kommunaalmaksed, transport, toidukulud jne. Laenuandja hindab sinu kulutusi, et saada ülevaade sinu järelejäänud sissetulekust, mida saad kasutada laenumakseteks.
  3. Kalkulaator võib küsida sinu krediidiskoori või krediidiajalugu. Krediidiskoor on number, mis hindab sinu krediidivõimelisust ja laenu tagasimaksmise usaldusväärsust. Kõrgem krediidiskoor võib anda sulle paremad laenutingimused ja suurema maksimaalse laenusumma.
  4. Kui sul on tagatist, näiteks kinnisvara või sõiduk, võib see mõjutada maksimaalset laenusummat. Tagatis annab laenuandjale kindlustunde, et neil on vara, mida võib müüa, kui laenu tagasimaksmisega tekib probleeme.

Pöörame tähelepanu sellele, et maksimaalse laenusumma kalkulaatorid pakuvad vaid ligikaudset hinnangut ja lõplik laenusumma määratakse laenuandja poolt tehtava täieliku hindamise põhjal. Laena kohe ja võrdle parimaid pakkumisi meie lehel.

KKK

Millised on kinnisvara tagatud laenude maksimaalsed summad?

Maksimaalsed laenusummad kinnisvara tagatud laenudel (nt hüpoteegilaenud) sõltuvad tavaliselt laenuandjast ja laenu tüübist. Tavaliselt on maksimaalne laenusumma 80–95% kinnisvara väärtusest, olenevalt laenuandjast ja piirkonnast.

Kas maksimaalne laenusumma võib muutuda aja jooksul?

Jah, see võib muutuda vastavalt sinu finantsolukorrale ja laenuandja poliitikale. Näiteks kui sinu sissetulekud suurenevad või krediidiajalugu paraneb, võid saada suurema laenusumma.

Uppdaterad: 4 detsember 2023