SMS laen - laen kohe kätte

SMSlaen on mõeldud pigem lühiajalise raha vajaduse rahuldamiseks, seega jäävad laenusummad vahemikku 50-1000€. SMS laen on aja jooksul saanud negatiivse kuvandi, seetõttu kasutavad laenuandjad tänapäeval SMSlaenu asemel teisi termineid nagu krediidikonto, laenulimiit jne. Võrreldes teisete laenutüüpidega on intressid ja teised laenutasud tavapärasemast kõrgemad.

Võrdle kõiki laenupakkumisi

🏆 Populaarne meie külastajate seas
Laenusumma 100 € - 5000 €
Laenuperiood 1 kuu - 99 kuud
Intress al. 2%
Vanus 18 a.
 • Kiired laenutaotlused
 • Kiired väljamakse
 • Soodsad tingimused
 • Avatud 7 päeva nädalas
Laenusumma 100 € - 5000 €
Laenuperiood 5 kuud - 60 kuud
Intress al. 27,24%
Vanus 18 a.
Laenusumma 200 € - 5000 €
Laenuperiood 1 kuu - 3 aastat
Intress al. 21,92%
Vanus 21 a.
Laenusumma 50 € - 5000 €
Laenuperiood 1 kuu - 60 kuud
Intress al. 27,24%
Vanus 18 a.
Laenusumma 200 € - 5000 €
Laenuperiood 1 kuu - 36 kuud
Intress al. 9,9%
Vanus 18 a.

Mis on SMS laen?

SMS laen on kiirlaenu vorm, mida varem sai taotleda SMS’i teel. SMS laen on tagatiseta laen, mille summa on tavaliselt 50-1000 eurot ja periood 15 päeva kuni aasta. Nendel laenudel on tavapärasemast kõrged intressid ja lepingutasud ning nendega kaasnevad ka mitmed ohud, nagu pettused, maksehäired ja impulsiivne laenamine. Sellepärast karmistas Eesti 2019. aastal reegleid ja nüüd peab laenu saamiseks läbima isikutuvastuse ja laenuanda on kohustatud kontrollima laenusaaja maksevõimet. SMS laenu pakuvad mõned laenuandjad krediidikonto või laenulimiidi nime all.

SMS laen

Kes saavad taotleda SMSlaenu?

SMS laenu saamiseks pead täitma mõned kriteeriumid, nagu näiteks:

 • Olema vähemalt 18-aastane
 • Olema Eesti kodanik või alaline elanik
 • Omama kehtivat isikut tõendavat dokumenti
 • Omama pangakontot Eestis
 • Omama piisavat ja regulaarset sissetulekut
 • Ning sul ei tohi olla maksehäireid või võlgnevusi

Mõne laenuandja puhul pead esmalt avama krediidikonto, selleks et seejärel saad laenu SMS’i teel, saates laenuandjale sõnumi soovitud summaga. Laenuandja vastab sinu tehingu kinnitamise juhistega ja kui nõustud nendega, laekub raha su kontole vaid mõne minuti jooksul.

Kui palju maksab SMSlaen?

SMS laenu maksumus sõltub laenuandjast, laenusummast ja tagasimakseperioodist. Võrreldes teise laenutüüpidega nagu väikelaen või tarbimislaen on SMS laenul tavaliselt kõrgemad intressid ja lepingutasud, mis muudavad laenu ka kallimaks.

Näiteks kui võtad 500€ SMSlaenu 12 kuuks, võib su intressimäär olla 45% aastas ja lepingutasu 50 eurot. Sellisel juhul maksad tagasi 615 eurot. See tähendab, et laenu kogukulu on 115€ ehk 23% laenusummast.

Laenu maksumust mõjutavad ka võimalikud viivised ja leppetrahvid, kui sa ei suuda laenu õigeaegselt tagasi maksta. Need võivad oluliselt suurendada su laenukoormust ja ka rikkuda su krediidiajalugu. Seetõttu on oluline laenu valides vaadata ja võrrelda hoolikalt erinevaid pakkumisi erinevatelt laenupakkujatelt. Samuti arvesta oma sissetuleku ja väljaminekutega ning veenduma, et suudad laenu tagasi maksta ilma raskusteta.

Alternatiivid SMS laenule

SMS-laenu alternatiivid on teised laenuliigid, mis võimaldavad taotleda kiirelt ja lihtsalt väiksemaid rahasummasid. Näiteks:

 • Kiirlaen on samuti lühiajaline laen, mida saad taotleda internetis või pangakontoris. SMSlaen ja kiirlaen on oma olemuse poolest suht sarnased. Kiirlaenu summad on ka 100-5000 eurot ja tagasimakseperioodid 15 päevast kuni 3 aastani. Kiirlaenudel on samuti kõrged intressid ja lepingutasud ning nendega kaasnevad samad ohud nagu SMS laenudel.
 • Krediidikonto on uuem ja paindlikum laenuliik, mis võimaldab sul avada endale krediidilimiidi ja kasutada seda vastavalt vajadusele. Krediidikonto summad on tavaliselt 100-5000 eurot ja tagasimakseperioodid sõltuvad kasutatud summast. Krediidikontol makstakse intressi ainult kasutatud summalt ja lepingutasu on ühekordne. Krediidikonto saab taotleda internetis ja seda saab kasutada ka SMS’i teel.
 • Hüpoteeklaen on pikaajalisem laen, mille tagatiseks on kinnisvara. Hüpoteeklaenu summad on tavaliselt suuremad ja jäävad vahemikku 5000-100 000 eurot ja tagasimakseperioodiga 1-15 aastat. Hüpoteeklaenudel on madalamad intressid kui SMS-laenudel või kiirlaenudel, kuid nendega kaasnevad suuremad riskid, nagu näiteks kinnisvara kaotamine või müümine kui sa ei suuda tasuda laenu õigeaegselt. Hüpoteeklaenu saab taotleda internetis või pangakontoris.

SMS-laenu alternatiive pakuvad mitmed laenuandjad, näiteks Credit24, Ferratum, Bondora, Monefit, Raha24, Bigbank, TF Bank, SMS raha, SMS money, Credit Star, Best Credit. Enne laenu valimist võrrelde erinevaid pakkumisi ja tingimusi ning vali see, mis sobib kõige paremini sinu vajaduste ja võimalustega.

SMS laen ööpäevaringselt

Kas SMS laenu on võimalik taotleda 24/7? Ja muidugi, kuid see oleneb laenupakkujast ning millistel kellaaegadel laenupakkuja vaatab läbi laenutaotlusi. Osade laenupakkujate klienditeenindus on küll lahti 24/7, kuid laenutaotluste läbivaatamine toimub ainult tööpäeviti samas kui teised vaatavad taotlusi läbi 24h päevas nii tööpäeviti kui nädalavahetusiti.

Parim SMS laen

Parima SMS laenu valimine sõltub sinu individuaalsetest vajadustest ja eelistustest. Siiski on mõned üldised nõuanded, mida peaksid järgima, selleks et leida endale sobivaim laenupakkumine:

 • Võrdle erinevaid laenuandjaid ja nende tingimusi. Vaata nii intressimäärasid, lepingutasusid, viiviseid, leppetrahve kui ka teisi võimalikke kulusid. Kasuta selleks laenukalkulaatoreid või võrdlustabeleid.
 • Vali laenusumma ja tagasimakseperiood vastavalt sinu vajadusele ja võimekusele. Ära võta rohkem laenu kui vaja või vali pikemat perioodi kui vajalik. See võib suurendada sinu laenukulu ja raskendada tagasimaksmist. Kui sa eeldad, et sul võib olla võimalik tagastada laen ka enneaegselt, siis uuri kindlasti, et enneaegne tagasimakse oleks tasuta.
 • Loe hoolikalt läbi laenuleping ja veendu, et oled aru saanud kõikidest tingimustest ja kohustustest. Küsi alati selgitusi, kui midagi on ebaselge või kahtlane.
 • Mõtle oma otsus hoolikalt läbi ja ära kiirusta. SMSlaen on finantskohustus, mis võib mõjutada su rahalist olukorda pikaks ajaks. Ära võta laenu emotsiooni ajel või surve all.
 • Kaalu alternatiivseid lahendusi, kui sul on võimalik saada raha muul viisil.

SMS laen ilma konto väljavõtteta

SMS-laenu taotlemine ilma konto väljavõtteta ei ole Eestis võimalik. See on tingitud sellest, et laenuandjad on kohustatud enne laenu väljastamist kontrollima taotleja krediidivõimekust ja sissetulekut. Selleks on vajalik näha taotleja pangakonto väljavõtet või muud tõestust tema rahalisest olukorrast, siiski võimaldavad mõningad laenupakkujad sul laenu saamist konto väljavõtteta aga tehes selle asemel e-MTA päringu sinu sissetulekute kohta.

Laenuandjad peavad järgima vastutustundliku laenamise põhimõtet, mis tähendab, et nad on kohustatud veenduma, et laenutaotleja suudab laenu tagasi maksta ilma raskusteta. See on nii laenuandja kui ka laenutaotleja huvides, et vältida võlgnevusi ja maksehäireid.

Seega ei ole SMS-laen ilma konto väljavõtteta Eestis enam saadaval. Kui sul on vaja laenu kohe kätte ja sul ei ole võimalik esitada oma konto väljavõtet, siis pead otsima muid lahendusi. Näiteks võid proovida küsida abi oma lähedastelt, müüa mõned asjad, mida te ei vaja, või kasutada oma sääste. SMS-laen peaks olema viimane abinõu, kui sul pole muud valikut.

Tavalised SMS laenu summad

Laenusummad sõltuvad laenuandjast ja laenutaotleja krediidivõimekusest. Tavaliselt on SMS laenu summad madalamad kui tavalisel kiirlaenul või väikelaenul, kuna SMSlaen on mõeldud lühiajaliseks ja väiksemaks rahavajaduseks. Enamasti jäävad laenusummad vahemiku 100€ – 1000€, kuid vahel ka kuni 3000€, kuid enamjaolt ei ole esmasel laenamisel võimalik laenata rohkem kui 500€. Laenusumma valimisel arvesta oma vajaduse ja võimalustega.

Plussid ja miinused

Mõned SMSlaenu eelised on järgmised:

 • Taotlemise kiirus ja lihtsus – taotlust on lihtne esitada internetis või telefoni teel, ilma et peaks esitama palju dokumente või ootama pikalt vastust. Protsess võtab tavaliselt vaid mõne minuti ja raha kantakse kiiresti sinu kontole.
 • Mugavus – taotlust on võimalik esitada igal ajal ja igal pool, kus on internetiühendus või mobiililevi. Lisaks saad kasutada ka SMS’i, kui sul on vaja kiiresti raha juurde saada.
 • Paindlikkus – summa ja tagasimakseperioodi saad valida vastavalt oma vajadusele ja võimekusele. Laenu on võimalik tagasi maksta ka ennetähtaegselt ja osade laenuandjate puhul ka ilma lisatasudeta.

SMS-laenu on järgmised miinused:

 • Kõrged intressid – sageli on intressimäärad ja lepingutasud kõrgemad kui teistel laenutüüpidel. SMSlaenu krediidi kulukuse määr võib ulatuda kuni 60% aastas, mis tähendab, et laenu tagasimaksmisel peab maksma oluliselt suurema kui summa, kui oled laenanud.
 • Vähene turvalisus – laenu taotlemine SMS’i teel ei ole eriti turvaline lahendus, kuna sõnumi teel ei ole võimalik kontrollida taotleja isikut ega tema pangakonto andmeid. See võib tekitada probleeme nii laenuandjale kui ka laenutaotlejale, kui sõnumi saadab pettur või kui sõnum läheb kaduma või satub valedesse kätesse.
 • Makseprobleemid – laenu võtmine on finantskohustus, mis võib mõjutada su rahalist olukorda pikaks ajaks. Arvesta, et intressid on suuremad kui teisel laenutüüpidel ja seega võib sinu igakuine tagasimakse olla suurem, kui sa ise arvasid. Kui sa ei suuda laenu tagasi maksta õigeaegselt ja täies ulatuses, võid sattuda maksehäirete ja võlgnevuste lõksu.

Uuendatud: 28 oktoober 2023