Laen ettevõttele - Leia Eesti parim ärilaen

Laen ettevõttele on inimestele, kes omab ettevõtet ja vajab kiiret rahastamist. Laenkohe.ee pakub lihtsat ja tõhusat teenust, mis aitab sul võrrelda firmadele pakutavate laenude intressimäärasid ja tingimusi. Vajadus laenu järele võib tekkida erinevatel põhjustel, nagu inventari ostmine, investeerimine tootmisse, hangetel osalemine või suurte projektide rahastamine. Me selgitame lahti, mis on faktooring, milliseid erinevaid laene ettevõtetele pakutakse ning samuti ka ettevõtte laenude eelised ja puudused. Siit leiad stardilaenu, firmalaenud nii tagatisega ja tagatiseta, kiirlaenud, autolaenud ja palju muud ettevõttele.

Võrdle parimaid ärilaenu laenupakkumisi ettevõtetele

🏆 Populaarne meie külastajate seas
Laenusumma 500 € - 15000 €
Laenuperiood 3 kuud - 60 kuud
Intress al. 8,99%
Vanus 18 a.
 • Kiired väljamaksed
 • Intress al 8,99%
 • B Secure kaitse
Laenusumma 1 000 € - 15 000 €
Laenuperiood 1 päev - 24 kuud
Intress al. 18 %
Vanus 18 a.
Laenusumma 300 € - 100 000 €
Laenuperiood 6 kuud - 180 kuud
Intress al. 7,9%
Vanus 18 a.
 • Tasuta enneaegne tagastus
 • Laenukindlustus
 • Soodne intress
Laenusumma 1 000 € - 100 000 €
Laenuperiood 3 kuud - 10 aastat
Intress al. 10%
Vanus 21 a.
Laenusumma 50 € - 1500 €
Laenuperiood 3 kuud - 5 aastat
Intress al. 22%
Vanus 18 a.
Laenusumma 500 € - 30 000 €
Laenuperiood 1 kuu - 30 aastat
Intress al. 6,9%
Vanus 18 a.

Mis on laen ettevõttele ehk ärilaen?

Laen ettevõttele

Laenud ettevõttele ehk ärilaenud on rahaline toetus, mida ettevõte saab pangalt või muult laenuandjalt oma äritegevuse rahastamiseks. See laen võib olla kas tagatisega või tagatiseta, sõltuvalt laenu tüübist, summast ja tingimustest.

Laen firmale tuleb tagasi maksta kokkulepitud ajakava ja intressimäära alusel. Laen sinu ärile aitab ettevõttel alustada, kasvada, investeerida või ületada rahalisi raskusi. See on üks paljudest ärifinantseerimise viisidest.

Parimad laenuandjad ettevõttele 2024

Siin on tabel parimatest laenuandjatest Eestis ettevõttele aastal 2024. Tabelis on näidatud, kuidas laenuandja, laenu tüüp, laenu summa, laenu periood, intressimäär ja lepingutasu mõjutavad laenu kulusid ja tingimusi. Mida suurem on laenu summa ja intressimäär, seda kallim on laen. Mida pikem on laenu periood, seda rohkem aega on laenu tagasimaksmiseks. Mida väiksem on lepingutasu, seda soodsam on laen.

LaenuandjaLaenu tüüpLaenu summaLaenu perioodIntressimäärLepingutasu
SwedbankÄrilaenAlates 5000 €Kuni 5 aastatAlates 3,5%1-2%
SEBÄrilaenAlates 5000 €Kuni 5 aastatAlates 4%1-2%
LuminorÄrilaenAlates 5000 €Kuni 5 aastatAlates 4,5%1-2%
Coop PankÄrilaenAlates 5000 €Kuni 5 aastatAlates 5%1-2%
Credit24Väikelaen50-4000 €Kuni 36 kuudAlates 9%0%
SmsmoneyVäikelaen50-2000 €Kuni 24 kuudAlates 10%0%
SmsrahaVäikelaen50-1000 €Kuni 12 kuudAlates 11%0%
FerratumVäikelaen50-2000 €Kuni 12 kuudAlates 12%0%
Uuendatud mai 2024

Kuidas me hindame ettevõtte laene?

Meie laenkohe.ee meeskond hindame laene ettevõttele nende tingimuste, kulukuse, kiiruse ja usaldusväärsuse järgi. Me võrdleme erinevate laenupakkujate pakkumisi ja anname neile hinnanguid viiepallisüsteemis. Arvestame ka laenutaotlejate tagasisidet ja kogemusi. Meie eesmärk on aidata sul teha parimaid rahalisi otsuseid.

Kuidas me hindame ettevõtte laene

Laen alustavale ettevõttele ehk stardilaen

Stardilaen

Alustvatele ettevõtetele pakuvad laenuandjad stardilaenu, mis on spetsiaalselt loodud alustavatele ettevõtetele, kes vajavad stardiks finantsvahendeid. See laen võimaldab ettevõtetel hankida stardikapitali, näiteks äripinna üürimiseks või inventari soetamiseks. Laenu taotlemisel tuleb esitada oma äriplaan, mis aitab laenuandjal hinnata ettevõtte potentsiaali ja maksevõimet.

Enamikel juhtudel ei ole stardilaenu saamiseks vaja lisatagatist. Siiski võib mõnel juhul olla vajalik juhatuse liikme käendus, mis tähendab, et juhatuse liige vastutab isiklikult laenu tagasimaksmise eest, kui ettevõte sellega hätta jääb. Ühisrahastus võib olla hea laen just alustavale ettevõttele.

Tagatiseta või tagatisega ärilaen

Laen ettevõttele on saadaval nii tagatiseta kui ka tagatisega laenud. Tagatisega laen ehk hüpoteeklaen. Siin on mõned peamised erinevused nende kahe laenuliigi vahel. Tagatiseta laen tähendab, et laenu saamiseks ei ole vaja esitada spetsiifilist vara tagatiseks. Laenuandja teeb otsuse laenu andmise kohta peamiselt ettevõtte krediidivõimekuse põhjal, nagu näiteks finantsaruanded, käibe suurus ja maksevõime. Nende laenude eeliseks on see, et nad võivad olla paremini kättesaadavad ja lihtsamad taotleda, kuid intressimäärad on mõnel juhul kõrgemad.

Tagatisega laen tähendab, et laenu saamiseks tuleb esitada vara tagatiseks, näiteks kinnisvara, sõiduk või varude tagatis. Tagatiseks esitatud vara võib olla laenuandja poolt seadistatud tagatisfondi või pantimiskonto all. Tagatisega laenude eeliseks on tavaliselt madalam intressimäär, kuna tagatis vähendab laenuandja riske. Samas võib laenu taotlemine olla aeganõudvam protsess ja nõuda täiendavaid dokumente.

Laen ettevõttele kinnisvara tagatisel

Laen ettevõttele kinnisvara tagatisel

Laen ettevõttele kinnisvara tagatisel on üks võimalus, kuidas ettevõte saab finantseerida oma tegevust või laiendusplaane. Selle laenu puhul annad laenu vastu tagatiseks kinnisvara, milleks võivad olla ettevõtte ärihoone, äripind või muu kinnisvara. Siin on mõned olulised aspektid, mida tasub arvestada kinnisvara tagatisel laenu võtmisel ettevõttele:

 1. Enne laenu saamist hindab laenuandja kinnisvara väärtust, et määrata kindlaks, kui suur laenusumma ettevõte võib saada. Kinnisvara väärtus võib mõjutada laenu suurust ja intressimäära.
 2. Laenusumma suurus sõltub kinnisvara väärtusest ja laenuandja tingimustest. Intressimäär võib olla madalam võrreldes tagatiseta laenudega, kuna tagatis vähendab laenuandja riske.
 3. Kinnisvara tagatis jääb laenu perioodil laenuandja kontrolli alla. See tähendab, et ettevõte ei saa tagatist müüa ega kasutada teistel eesmärkidel, kuni laen on täielikult tagasi makstud.

Kiirlaen ettevõttele

Kiirlaen ettevõttele

Kiirlaen ettevõttele on kiire ja mugav viis saada raha ettevõtte arenguks, investeeringuteks või likviidsuse parandamiseks. Kiirlaen või väikelaen ei vaja tagatist ega käendajat, kuid selle intressimäär on tavaliselt kõrgem kui tavalaenu puhul.

Ettevõtte kiirlaen sobib neile, kes vajavad väiksemat summat lühemaks ajaks ja ei saa või ei taha võtta tavalaenu pangast. See laen võimaldab rahastada erinevaid ärilisi eesmärke, nagu näiteks:

 • Uute seadmete ja varustuse soetamine
 • Ametiauto ostmiseks
 • Ettevõtte kasvuks ja laiendamiseks
 • Uute tehnoloogiliste lahenduste integreerimiseks
 • Remondiks ja kinnisvara soetamiseks
Parim laen ettevõttele

Autolaen firmale

autolaen firmale

Autolaen firmale on laen, mida saab kasutada uue või kasutatud auto või muu sõiduki ostmiseks oma äritegevuse jaoks. See on alternatiiv autoliisingule, mis on levinum viis auto finantseerimiseks Eestis. Sa saada auto kohe oma omandusse, ilma et peaksid tegema sissemakse või järgima liisingufirma nõudeid. Siin on mõned populaarseimad laenud:

LaenuandjaLaenusummaLaenuperioodIntressimäärLepingutasu
Mogo500-25000Kuni 5 aastatAlates 1,75%2%, min. 150
Kreditex2000-60000Kuni 5 aastatAlates 1,25%2%, min. 150
Inbank5000-25000Kuni 5 aastatAlates 9,9%2%, min. 150
Bigbank5000-25000Kuni 5 aastatAlates 9,9%2%, min. 150


Ärilaenu taotlemine

Laenu taotlemine firmale

Laenu taotlemine ettevõttele on protsess, mille käigus ettevõte esitab oma rahalise vajaduse ja maksevõime tõendamiseks vajalikud dokumendid ja andmed laenuandjale, kes seejärel hindab ja otsustab, kas anda laenu või mitte. Laenu taotlemine ettevõttele võib olla erinev sõltuvalt laenu tüübist, summast ja tingimustest

Vajalikud sammud

Otsusta, millist tüüpi laenu vajad oma äri jaoks. Laenu tüüp sõltub sellest, mida soovid laenuga saavutada. Näiteks:

 • soovid rahastada suurt ostu või äri laiendamist, võid valida traditsioonilise pangalaenu, mis on suur summa, mida maksate tagasi aja jooksul intressiga.
 • vajad raha igapäevaste kulude katmiseks, võid valida krediidikonto, mis on paindlik laen, ja võimaldab sul kasutada raha vastavalt oma vajadusele.
 • soovid rahastada oma alustavat äri, võid valida isikliku laenu või äri-krediitkaardi, mis ei nõua tagatist ega pikka äriajalugu.

Leida endale sobiv, turvaline ja litsentseeritud laenuandja. Laenuandjaid on erinevaid, näiteks pangad, online-laenuandjad ja mikrolaenuandjad. Laenuandja valik sõltub sellest, millised on teie kvalifikatsioonid ja äri vajadused. Näiteks:

 • sul on hea krediidiskoor ja tagatis, võid saada madala intressiga laenu pangast.
 • sul on halb krediidiskoor või puudub tagatis, võid saada kõrgema intressiga laenu online-laenuandjalt.
 • sul on väike äri või sotsiaalne eesmärk, võid saada soodsa intressiga laenu mikrolaenuandjalt.

Vajalikud ettevõtte dokumendid

 1. Kogu kokku oma laenutaotluse materjalid. Laenutaotluse materjalid on dokumendid ja andmed, mis tõendavad sinu rahalist olukorda ja maksevõimet. Need sisaldavad:
  • Finantsaruanded, nagu bilanss, kasumiaruanne ja rahavoogude aruanne
  • Tõend isikliku sissetuleku kohta, nagu palgatõend või maksudeklaratsioon
  • Pangaväljavõtted, mis näitavad sinu raha liikumist
  • Isikut tõendav dokument, nagu pass või ID-kaart
  • Äriplaan, mis kirjeldab sinu äri eesmärke, strateegiaid ja prognoose
 2. Täida ja esita oma laenutaotlus internetis. Online-laenutaotlus on vorm, mille täidad oma nutiseadmest ja saadad laenuandjale digitaalselt. Sa pead täitma nii isiku- ja ettevõtte andmeid ning soovitud laenusummat ja perioodi.
 3. Oota otsust oma laenutaotluse kohta. Laenuandja vaatab üle sinu laenutaotluse ja teeb kiire krediidikontrolli. Laenuandja annab sulle teada, kas sinu laenutaotlus on heaks kiidetud või tagasi lükatud. Positiivse vastuse korral saad ka teada personaalsed laenutingimused ja intressimäära.
 4. Kasuta oma laenu või tee uus plaan. Kui sinu laenutaotlus on heaks kiidetud, saad laenatud raha oma pangakontole ja saad seda kasutada oma äri jaoks. Kui sinu laenutaotlus on tagasi lükatud, võid proovida leida teise laenuandja, parandada oma krediidiskoori või otsida muid rahastamisvõimalusi.

Ärilaenude tingimused

Ettevõtte laenu tingimused

Ärilaenu tingimused erineda sõltuvalt laenuandjast, laenu suurusest, tagatise olemasolust ja ettevõtte finantsseisundist. Kuigi suures pildis võib öelda, et ettevõtte laen sarnaneb paljuski eraisiku laenuga. Ettevõtte laenud on tavaliselt suunatud osaühingutele (OÜ) ja aktsiaseltsidele (AS). Füüsilisest isikust ettevõtjad (FIE) ei saa tavaliselt seda tüüpi laenu taotleda, kuna neil puudub eraldi juriidiline vorm ettevõtte ja isiku vahel. Siin on mõned üldised tingimused ettevõtte laenude puhul:

 1. Enamik laenuandjaid eelistab anda laenu ettevõtetele, mis on juba tegutsenud teatud aja, näiteks vähemalt 6 kuud või 1 aasta. Mõned laenuandjad võivad nõuda pikemat äritegevuse ajalugu, eriti suuremate laenude puhul.
 2. Laenuandja hindab ettevõtte krediidivõimekust, mis hõlmab finantsaruandeid, käibekapitali suurust, kasumlikkust ja maksevõimet. Tugev finantsolukord ja hea maksevõime suurendavad võimalust laenu saada.
 3. Laenuandja võib nõuda äriplaani esitamist, eriti stardilaenude või suuremate laenude korral. 
 4. Mõned laenud võivad vajada tagatist, nagu kinnisvara, sõiduk või varud. Tagatis vähendab laenuandja riske ja võib mõjutada laenu suurust ja intressimäära.
 5. Intressimäär võib varieeruda sõltuvalt laenuandjast ja ettevõtte krediidivõimekusest. Tavaliselt on intressimäär tagatisega laenude puhul madalam kui tagatiseta laenude puhul.

Erinevad laenuliigid ettevõttele

Ettevõttele on saadaval mitmeid erinevaid laenuliike, mis võivad vastata erinevatele vajadustele ja olukordadele. Mõned levinumad laenuliigid ettevõttele hõlmavad järgmist:

Investeerimislaen

Investeerimislaen võimaldab sul saada rahastamist suuremate investeeringute tegemiseks, nagu uute seadmete ostmiseks, laienemise projektideks või tehnoloogiliste uuenduste elluviimiseks. Selle laenuliigi puhul on tavaliselt vaja esitada äriplaan ning tagatis võib olla nõutav.

Ärikrediit

Ärikrediit on paindlik rahastamise vorm, kus ettevõte saab kasutada vajalikku summat vastavalt vajadusele. See võib olla näiteks ettevõtte käibevahendite katmiseks, hooajaliste kulude tasumiseks või lühiajaliste investeeringute tegemiseks. Laenulimiit võib olla tagatiseta või tagatisega ning intressimäär võib olla paindlik.

Laenu refinantseerimine

Laenu refinantseerimine võimaldab ettevõttel vahetada olemasolevaid laene uue laenuga, millel võib olla soodsamad tingimused, nagu madalam intressimäär või pikem tagasimakseperiood. See võib aidata ettevõtetel vähendada rahavoogude koormust ja parandada finantsplaneerimist.

Faktooring

Faktooring on rahastamisviis, kus ettevõte müüb oma saamised ehk välja antud arved faktooringufirmale. Faktooringufirma maksab ettevõttele arve väärtuse ette ning võtab enda kanda saamiste sissenõudmise ja krediidiriski. See aitab ettevõttel saada kiiret likviidsust ja vähendada võlgnevuste riske.

Statistika

Minimaalne laenusumma 50 €
Maksimaalne laenusumma 100,000 €
Intress 6,9%
Laenuperiood 1 kuu - 30 aastat
Raha kohe kätte 2 tk

Eelised

 • Ärilaenud võimaldavad ettevõttel saada vajalikku kapitali oma tegevuse rahastamiseks, näiteks investeeringute tegemiseks, laienemiseks või käibevahendite katmiseks. Laena kohe ettevõttele võimaluse teostada olulisi projekte ja kasvatada äri.
 • Laenupakkujad annavad sageli paindlikke tagasimakse võimalusi, mis võimaldavad ettevõttel valida sobiva tagasimakseperioodi ja -graafiku vastavalt oma finantsolukorrale. See aitab ettevõttel planeerida oma rahavoogusid ja tagada tagasimaksete õigeaegne tasumine.
 • Laenu abil saab ettevõte täpsemalt planeerida oma finants olukorda, kuna teab kindlat summat ja intressimäära, mida tuleb tagasi maksta. See võimaldab paremat eelarvestamist ja finantsprognooside koostamist.

Puudused

 • Laenu kasutamisega kaasnevad intressikulud, mis võivad suurendada ettevõtte kulusid. Oluline on hinnata, kas laenu tagasimaksete koormus on jätkusuutlik ettevõtte tulude ja kasumiga.
 • Mõned ettevõtte laenud võivad nõuda tagatisi või täiendavaid tingimusi, näiteks isiklikke käendusi või kinnisvara tagatisi. See võib suurendada ettevõtte riske ja piirata selle paindlikkust.
 • Laenurahastuse kasutamisel tuleb arvestada krediidiriskidega, eriti kui ettevõte ei suuda tagasimakseid täita. See võib mõjutada ettevõtte krediidiskoori ja suhteid laenuandjatega tulevikus.
 • Laenu võtmine toob kaasa finantskohustused, mis tuleb täita kokkulepitud tähtaegadel. Ettevõte peab olema võimeline tagama rahavoogude stabiilsuse ja tagasimaksete õigeaegse tasumise.

Korduma kippuvad küsimused

Millised on firma laenu tingimused?

Ärilaenu laenusumma on tavaliselt vahemikus 2 000 € kuni 2 000 000 €. Aastaintress algab 9,9% + 6 kuu Euribor. Laenuperiood võib olla kuni 30 aastat.

Kui kiiresti saan äriaenu ettevõttele?

Mõned laenuandjad võivad pakkuda laenu ettevõttele ühe tööpäeva jooksul.

Kas firmalaen on mõeldud ka investeeringuteks?

Jah, see on sobilik investeeringuteks uutesse projektidesse või äripindade ostuks.

Uuendatud: 18 aprill 2024