Motolaen

Leia endale parim motolaen siit. Mootorrattad on rohkem kui lihtsalt transpordivahendid; need on kirg ja vabaduse sümbolid, mis pakuvad ainulaadset sõiduelamust. Olgu see siis lõõgastavad nädalavahetuse sõidud maalilistel teedel või põnevad seiklused mööda kurvilisi mägiteid. Kui oled unistanud oma mootorrattast, tsiklist, rollerist või isegi ATVst või soovid uuendada oma olemasolevat sõiduvahendit, on motolaen just see, mis aitab sul oma unistused teoks teha.

Võrdle 11 motolaenu

🏆 Populaarne meie külastajate seas
Laenusumma 100 € - 5000 €
Laenuperiood 1 kuu - 5 aastat
Intress al. 1,9%
Vanus 18 a.
 • Madalad intressimäärad
 • Kiired väljamaksed
 • Lisatasuta maksepuhkus
 • Intressid vaid kasutatud summalt
Laenusumma 300 € - 100 000 €
Laenuperiood 6 kuud - 180 kuud
Intress al. 7,9%
Vanus 18 a.
Laenusumma 100 € - 5000 €
Laenuperiood 1 päev - 99 kuud
Intress al. 26,85%
Vanus 18 a.
 • Kiired väljamaksed
 • Soodsad tingimused
 • Tasuta leping uutele klientidele
Laenusumma 200 € - 5000 €
Laenuperiood 1 kuu - 3 aastat
Intress al. 21,92%
Vanus 21 a.
Laenusumma 300 € - 5000 €
Laenuperiood 3 kuud - 5 aastat
Intress al. 9,9%
Vanus 18 a.
 • Kiire taotlusprotsess
 • Mitmekesised laenutooted
Laenusumma 500 € - 30 0000 €
Laenuperiood 6 kuud - 72 kuud (Roheenergia laen kuni 120 kuud)
Intress al. 8,38%
Vanus 21 a.
Laenusumma 1000 € - 20 000 €
Laenuperiood 12 kuud - 120 kuud
Intress al. 5,9%
Vanus 21 a.
Laenusumma 100 € - 5000 €
Laenuperiood 1 kuu - 99 kuud
Intress al. 2%
Vanus 18 a.
 • Kiired laenutaotlused
 • Kiired väljamakse
 • Soodsad tingimused
 • Avatud 7 päeva nädalas
Laenusumma 100 € - 10000 €
Laenuperiood 3 kuud - 60 kuud
Intress al. 25,83%
Vanus 18 a.
Laenusumma 100 € - 5000 €
Laenuperiood 5 kuud - 60 kuud
Intress al. 27,24%
Vanus 18 a.
Laenusumma 500 € - 15000 €
Laenuperiood 1 aasta - 6 aastat
Intress al. 23,88%
Vanus 18 a.

Mis on motolaen?

motolaen

Motolaen on spetsiaalne laen, mille eesmärk on rahastada mootorratta, tsikli, rolleri või ATV soetamist või uuendamist. See võimaldab sul osta endale unistuste sõiduvahendit, isegi kui sul pole selle jaoks kohe piisavalt sääste. See laen võib olla nii tagatud kui tagatiseta laenud. Tagatud tähendab, et sõiduk jääb laenuandja omandisse seni, kuni laen on täielikult tagasi makstud.

Kuidas me hindame motolaene?

Motolaenude hindamiseks kasutab meie laenkohe.ee meeskond erinevaid kriteeriume, nagu näiteks:

 • Laenusumma
 • Intressimäär
 • Lepingutasu
 • Tagasimakse periood
 • Lisateenused

Arvestame ka laenupakkujate mainet, klienditeeninduse kvaliteeti, laenu taotlemise lihtsust ja kiirust, laenu kasutamise vabadust ja muid tegureid, mis võivad mõjutada laenuvõtja rahulolu ja heaolu.

kuidas me hindame motolaene

Eesti parimad motolaenud 2023

MotolaenupakkujaLaenusummaIntressLepingutasuTagasimakse periood
LHV300–15 000 €Alates 7,9% aastas laenujäägilt2% laenusummast, vähemalt 29,90 €Laenusumma kuni 7500 € – 6 kuud kuni 6 aastat; Laenusumma alates 7500 € – 6 kuud kuni 10 aastat
Bigbank500–10 000 €Alates 9,9% aastas laenujäägilt3% laenusummast, vähemalt 49 €6 kuud kuni 5 aastat
Mogo500–15 000 €Alates 1,99% aastas laenujäägilt0–3% laenusummast, vähemalt 95 €6 kuud kuni 7 aastat
Bondora500–10 000 €Alates 9,9% aastas laenujäägilt0–3% laenusummast3 kuud kuni 5 aastat
Laen.ee50–5000 €Alates 9,9% aastas laenujäägilt0–3% laenusummast3 kuud kuni 7 aastat
TF Bank500–25 000 €Alates 9,9% aastas laenujäägilt3% laenusummast, vähemalt 49 €6 kuud kuni 7 aastat
Uuendatud detsember 2023

LHV ja Bigbank kaks laenupakkujat, kes pakuvad madalamat intressi ja lepingutasu, kuid väiksemat laenusummat ja lühemat tagasimakse perioodi kui Mogo ja TF Bank. Mogo ja TF Bank pakuvad suurimat laenusummat ja pikimat tagasimakse perioodi, kuid kõrgemat intressi ja lepingutasu. Bondora ja Laen.ee pakuvad väiksemaid laenusummasid ja lühemaid tagasimakse perioode, kuid nende intressimäärad on ka madalamad kui Mogo ja TF Bank.

Miks valida motolaen?

 1. See laen võimaldab sul osta täpselt sellise mootorratta, tsikli, rolleri või ATV, millest oled unistanud. See tähendab, et saad valida mudeli, värvuse ja lisavarustuse, mis vastab täpselt sinu soovidele.
 2. Need laenud pakuvad paindlikke tagasimaksevõimalusi, mis võimaldavad sul valida sobiva tagasimakseperioodi ja intressimäära vastavalt oma finantsolukorrale.
 3. Meelelahutus ja seiklus – sinu uus sõiduk pakub sõiduelamust ja võimaldab sul avastada uusi paiku ning seiklusi. See laen avab ukse uutele seiklustele.

Kes saavad laenata? 

Motolaenu kvalifikatsiooninõuded erinedavad sõltuvalt laenuandjast, kuid üldiselt peavad laenu taotlejad vastama järgmistele nõuetele:

 • Vanus – Eestis peab laenu taotleja olema vähemalt 18-aastane.
 • Sissetulek – Laenuandjad nõuavad, et sul oleks regulaarne sissetulek. See võib olla töötasu, pension või muu sissetulekuallikas.
 • Krediidiskoor – see mõjutab sinu laenu saamise võimalust ja intressimäära. Mida parem on sinu krediidiskoor, seda paremad tingimused sa saad.
 • Mootorratta või sõiduki väärtus – see mängib olulist rolli laenusumma määramisel. Mõned laenuandjad pakuvad laenu kuni teatud protsendi ulatuses mootorratta turuväärtusest.

Kuidas taodelda?

kuidas taodelda - motolaen

Taotle motolaenu erinevate motosõidukite, nagu näiteks mootorratta, ATV, lumesaani, mootorpaadi või muude võimsate sõidukite ostmiseks või remontimiseks. Selle laenu saamiseks tuleb järgida järgmisi samme:

 1. Vali sobiv laenupakkuja ja laenusumma. Võrdle erinevate laenupakkujate tingimusi, nagu näiteks laenusumma, intressimäär, lepingutasu ja tagasimakse periood. Tavaliselt on motolaenude summad vahemikus 50–25 000 eurot.
 2. Esita laenutaotlus veebis. Selleks peate sisestama oma isiku- ja kontaktandmed, pangakonto väljavõtte, töö- ja sissetulekuinfo ning muu vajaliku info. Mõned laenupakkujad, nagu näiteks LHV, teevad koostööd mototehnika müüjatega, kelle juures saate laenu taotleda otse salongis või esinduses.
 3. Oota laenupakkumist. See sisaldab laenusummat, intressimäära, lepingutasu, tagasimakse perioodi ja muid tingimusi. Laenupakkumise saad tavaliselt mõne minuti jooksul peale taotluse esitamist. Laenupakkumine ei kohusta sin veel lepingut sõlmima, vaid annab sulle võimaluse võrrelda erinevaid pakkumisi ja valida endale sobivaim.
 4. Allkirjasta leping. Kui oled nõus laenupakkumisega, siis pead allkirjastama lepingu digitaalselt või paberkandjal. Selleks peate esitama oma isikut tõendava dokumendi, nagu näiteks ID-kaardi või passi. Mõned laenupakkujad, nagu näiteks Bigbank, pakuvad ka 60-päevast rahulolugarantiid, mis tähendab, et saad laenu tagastada ilma intressi ja lepingutasu maksmata, kui sa ei ole rahul laenu tingimuste või teenusega.
 5. Raha tuleb sinu kontole. Peale lepingu allkirjastamist laekub laenusumma sinu pangakontole tavaliselt 24 tunni jooksul. Mõned laenupakkujad, nagu näiteks LHV, kannavad raha üle kohe peale lepingu sõlmimist. Nüüd saate kasutada laenu oma motosõiduki ostmiseks või remontimiseks.

Hea teada enne motolaenu võtmist

 • Eelarve – Ole kindel, et suudad endale lubada mootorratta või teisi sõidukimomamisega kaasnevaid kulusid, sealhulgas laenumakseid, kindlustust, hooldust ja kütust.
 • Intressimäär ja laenukulud – Võrdle meie lehel laenkohe.ee erinevate laenuandjate pakkumisi, et leida madalaim võimalik intressimäär ja minimeerida laenu kogukulusid.
 • Kindlustus – Veendu, et sul on sobiv mootorratta kindlustus, mis kaitseb sind võimalike õnnetuste ja kahjude eest.
 • Lubade ja seaduste tundmine – Oluline on järgida kõiki liiklus- ja ohutuseeskirju, ning veenduda, et sul on kehtivad load.

Osta mootorratas 15 minutiga

osta mootorratas 15 minutiga

Osta mootorratas vaid 15 minutiga. Credit24 pakub näiteks motolaenu krediidikonto limiidi alusel. Siin on mõned olulised tingimused ja intressid, mida peaksid teadma:

 • Krediidilimiit: Credit24 pakub motolaenu krediidilimiidi alusel, mis tähendab, et pärast taotluse esitamist avatakse teile personaalne krediidilimiit, millelt saate endale sobival ajal ja sobivas mahus teha väljamakseid enda pangakontole.
 • Intress: Intress on 2% kuus. Kui laenate 1000€ 12 kuuks, on fikseeritud intressimäär 24% aastas.
 • Tagasimakseperiood: Valite endale sobiva tagasimakseperioodi vahemikus 3 kuni 60 kuud.
 • Krediidi kulukuse määr (KKM): KKM on 27.24% aastas (maksimum KKM/max. APR 50.03%) aastas.
 • Tagasimaksete summa: Tagasimaksete summa on 1135 €.
 • Kogusumma: Kogusumma on 1135 €.

Head alternatiivid Credit24, kui soovid mootoratta laenu kiiresti on ka Creditea ja Ferratumi laenulimiit.

Alternatiivsed laenud

Peale motolaenu on olemas ka mitmeid teisi laenutüüpe, mida võiksid kaaluda:

 1. Eralaen on paindlik laenutüüp, mida saab kasutada erinevatel eesmärkidel, sealhulgas mootorratta ostmiseks. Eralaenu intressimäärad on konkurentsivõimelised ja neid pakuvad paljud laenuandjad, sealhulgas näiteks Coop pank.
 2. Tarbimislaen, näiteks SmsRahast, võimaldab sul kasutada laenatud summat vastavalt vajadusele ja sinu soovidele
 3. Väikelaen – keskmine väikelaenu maksimaalne summa on 5000 €, kuigi on ka laenuandjaid, kes pakuvad tunduvalt rohkem – näiteks 10 000 €. Kui sellest sulle piisab sõiduki ostmiseks, siis võid seda varianti kindlasti kaalutleda. Väikelaenu eelis on kiire väljamakse.

KKK – motolaen

Kas motolaenu saab taotleda ilma kindlustuseta?

Jah, saab taotleda ilma kindlustuseta. Näiteks Raha24 pakub laenu, mis on mõeldud motohobide finantseeringuks. See on tagatiseta väikelaen, mis tähendab, et laenu saamiseks ei ole vaja esitada kindlustust või muud tagatist.
Siiski on oluline märkida, et kuigi laenu saab taotleda ilma kindlustuseta, on mootorratta kindlustamine siiski soovitatav. Kindlustus aitab kaitsta teid ootamatute kulude eest, nagu näiteks õnnetusjuhtumid või vargus.

Kuidas ma saan motolaenu taotleda?

Taotlemiseks peate esitama taotluse laenuandjale. See hõlmab sinu isiku tuvastamist, krediidikontrolli ja sinu sissetuleku tõendamist.

Millised on motolaenu tingimused?

Tingimused erinevad sõltuvalt laenuandjast. Tavaliselt pead olema vähemalt 18-aastane, omama regulaarset sissetulekut ja head krediidiskoori. Mõned laenuandjad võivad nõuda ka kindlustust või tagatist.

Statistika

Minimaalne laenusumma 100 €
Maksimaalne laenusumma 300,000 €
Intress 1,9%
Laenuperiood 1 kuu – 10 aastat
Raha kohe kätte 8 tk
Raha kohe kätte 24/7 5 tk

Uuendatud: 3 detsember 2023