Investeerimislaen

Investeerimislaen on laen, mida võetakse eesmärgiga investeerida raha kasumlikult. Investeerimislaenu saamine võib olla kasulik, kui laenuvõtjal on selge plaan ja strateegia, kuidas investeerida raha turvaliselt ja tulusalt. Kuid investeerimislaenu võtmisel tuleb ka arvestada laenu tingimuste, kulude ja riskidega. Selles postituses tutvustame investeerimislaenu olemust, eeliseid, puudusi ja parimaid pakkujaid Eestis 2023.

Võrdle kõiki laenupakkumisi

🏆 Populaarne meie külastajate seas
Laenusumma 300 € - 100 000 €
Laenuperiood 6 kuud - 180 kuud
Intress al. 7,9%
Vanus 18 a.
Laenusumma 500 € - 30 000 €
Laenuperiood 1 kuu - 30 aastat
Intress al. 6,9%
Vanus 18 a.

Mis on investeerimislaen? 

Investeerimislaen

Investeerimislaen on laen, mida võetakse eesmärgiga investeerida raha kasumlikult. Investeerimislaenu saab kasutada näiteks kinnisvara, aktsiate, fondide, väärismetallide või muude varade ostmiseks. Investeerimislaenu eeliseks on see, et laenu intress on tavaliselt madalam kui investeeringu tootlus, mis tähendab, et laenuvõtja teenib rohkem raha kui laenu tagasimaksmiseks kulub. Investeerimislaenu puuduseks on see, et investeeringud ei ole alati garanteeritud ja võivad kaotada väärtust, mis võib tekitada laenuvõtjale raskusi laenu tagasimaksmisel.

Kuidas saada investeerimislaenu? 

Investeerimislaenu saamiseks pead sa esitama laenupakkujale taotluse, milles näitad oma isikuandmeid, sissetulekuid, väljaminekuid, vara ja kohustusi. Laenupakkuja hindab su maksevõimet ja krediidiajalugu ning otsustab, kas andab sulle laenu ja millistel tingimustel.

Laenupakkuja võib nõuda ka laenule tagatist, milleks võib olla vara või raha, mida laenupakkuja saab nõuda, kui sa ei suuda laenu tagasi maksta. Laenu tagatisena võid kasutada näiteks investeeritavat vara, teist kinnisvara või hoiust.

Millises olukorras on mõistlik võtta investeerimislaenu? 

Investeerimislaenu võtmine on mõistlik siis, kui sul on selge plaan ja strateegia, kuidas investeerida raha kasumlikult ja turvaliselt. Investeerimislaenu võtmisel tuleb arvestada oma riskitaluvusega ja valida sobivad investeeringud, mis vastavad sinu eesmärkidele ja ajahorisondile.

Investeerimislaenu võtmisel pead ka jälgima turuolukorda ja olema valmis reageerima muutustele. Investeerimislaenu ei ole mõistlik võtta siis, kui sul puudub investeerimiskogemus või -teadmised, kui sa ei ole kindel oma sissetulekute stabiilsuses või kui sa ei ole valmis kaotama osa oma varast.

Tähtsaimad investeerimislaenu tingimused

Investeerimislaenu tingimused sõltuvad laenupakkujast ja laenuvõtjast, kuid üldiselt on tähtsaimad järgmised:

 • Laenusumma: on rahasumma, mida laenupakkuja annab laenuvõtjale. Laenusumma suurus sõltub laenuvõtja maksevõimest ja tagatise väärtusest.
 • Laenuperiood: on aeg, mille jooksul tuleb laen tagasi maksta. Laenuperiood võib olla lühike (näiteks 1-5 aastat) või pikk (näiteks 10-30 aastat). Laenuperioodi pikkus mõjutab laenumaksete suurust ja intressikulu.
 • Intressimäär: on protsent, mida laenupakkuja küsib laenusummalt aastas. Intressimäär võib olla fikseeritud (ei muutu) või muutuv (sõltub turuintressidest). Intressimäär määrab ära laenumaksete suuruse ja intressikulu.
 • Lepingu- ja haldustasud: on tasud, mida laenupakkuja võib nõuda laenu andmise ja haldamise eest. Need tasud võivad olla ühekordsed või korduvad. Need tasud suurendavad laenu kogukulu.

Investeerimislaen internetist 

Investeerimislaenu saad taotleda ka internetist, mis on mugav ja kiire viis laenu saamiseks. Internetist laenu taotlemiseks tuleb sul valida sobiv laenupakkuja, täita veebivorm oma andmetega, esitada vajalikud dokumendid ja oodata laenupakkumist.

Internetist laenu taotlemisel on oluline võrrelda erinevate laenupakkujate tingimusi ja leida endale parim pakkumine. Internetist laenu taotlemisel tuleb ka olla ettevaatlik ja kontrollida laenupakkujate usaldusväärsust ja mainet, et vältida pettusi ja ebameeldivaid üllatusi.

Soodsaim investeerimislaen 

Soodsaim investeerimislaen on see, mis vastab laenuvõtja vajadustele ja eesmärkidele ning millel on madalaim kogukulu. Laenu kogukulu arvutatakse lisades kokku laenusumma, intressikulu ja muud tasud. Soodsaima investeerimislaenu leidmiseks tuleb võrrelda erinevate laenupakkujate pakkumisi ja vaadata nende efektiivseid intressimäärasid. Efektiivne intressimäär näitab, kui palju maksab laen aastas protsentides kõigi kuludega arvestades. Mida madalam on efektiivne intressimäär, seda soodsam on laen.

Investeerimislaenu võrdlus

Eestis on mitmeid investeerimislaenu pakkujaid, kes pakuvad erinevaid tingimusi ja eeliseid. Siin on mõned näited parimatest investeerimislaenu pakkujatest Eestis 2023:

 • LHV pakub investeerimislaenu alates 5000 eurost kuni 50 000 eurot, mille intressimäär algab 4% aastas. Laenuperiood on kuni 10 aastat ja tagatisena saab kasutada LHV-s olevaid väärtpabereid. LHV ei küsi lepingutasu ega haldustasu. LHV investeerimislaenu eeliseks on see, et see on lihtne ja kiire taotleda ning sobib väiksemateks ja lühemaajalisteks investeeringuteks. LHV investeerimislaenu puuduseks on see, et see on piiratud summa ja perioodiga ning nõuab tagatist LHV-s olevate väärtpaberite näol.
 • Swedbank pakub investeerimislaenu alates 3000 eurost kuni 100 000 eurot, mille intressimäär algab 3,5% aastas. Laenuperiood on kuni 15 aastat ja tagatisena saab kasutada Swedbanki investeerimiskontol olevaid väärtpabereid. Swedbank küsib lepingutasu 1% laenusummalt (minimaalselt 100 eurot) ja haldustasu 0,25% laenujäägilt aastas. Swedbanki investeerimislaenu eeliseks on see, et see on soodsa intressimääraga ja pikema perioodiga ning sobib suuremateks ja pikaajalisteks investeeringuteks. Swedbanki investeerimislaenu puuduseks on see, et see nõuab lepingu- ja haldustasusid ning tagatist Swedbanki investeerimiskontol olevate väärtpaberite näol.
 • Bigbank pakub investeerimislaenu alates 2000 eurost kuni 30 000 eurot, mille intressimäär algab 6% aastas ja laenuperiood on kuni 10 aastat. Bigbank ei küsi lepingutasu ega haldustasu. Bigbanki investeerimislaenu eeliseks on see, et see on paindliku graafikuga ja võimaldab maksepuhkust ning sobib keskmise suurusega ja keskmise pikkusega investeeringuteks. Bigbanki investeerimislaenu puuduseks on see, et see on kõrgema intressimääraga ja lühema perioodiga.

Investeerimislaenu võrdluse kokkuvõte:

LaenupakkujaLaenusummaLaenuperioodIntressimäärLepingutasuHaldustasuTagatis
LHV5000-50 000 €Kuni 10 aastatAlates 4% aastasEi küsiEi küsiLHV-s olevad väärtpaberid
Swedbank3000-100 000 €Kuni 15 aastatAlates 3,5% aastas1% laenusummalt (min 100 €)0,25% laenujäägilt aastasSwedbanki investeerimiskontol olevad väärtpaberid
Bigbank2000-30 000 €Kuni 10 aastatAlates 6% aastasEi küsiEi küsiCoop Panga hoiused või väärtpaberid

Investeerimislaen – parimad pakkujad Eestis 2023 

Eestis on mitmeid investeerimislaenu pakkujaid, kes pakuvad erinevaid tingimusi ja eeliseid. Siin on mõned näited parimatest investeerimislaenu pakkujatest Eestis 2023:

 • LHV pakub investeerimislaenu alates 5000 eurost kuni 50 000 eurot, mille intressimäär algab 4% aastas. Laenuperiood on kuni 10 aastat ja tagatisena saab kasutada LHV-s olevaid väärtpabereid. LHV ei küsi lepingutasu ega haldustasu.
 • Swedbank pakub investeerimislaenu alates 3000 eurost kuni 100 000 eurot, mille intressimäär algab 3,5% aastas. Laenuperiood on kuni 15 aastat ja tagatisena saab kasutada Swedbanki investeerimiskontol olevaid väärtpabereid. Swedbank küsib lepingutasu 1% laenusummalt (minimaalselt 100 eurot) ja haldustasu 0,25% laenujäägilt aastas.
 • Coop Pank pakub investeerimislaenu alates 2000 eurost kuni 30 000 eurot, mille intressimäär algab 6% aastas. Laenuperiood on kuni 10 aastat ja tagatisena saab kasutada Coop Panga hoiuseid või väärtpabereid. Coop Pank ei küsi lepingutasu ega haldustasu.

Investeerimislaen kohe kätte 15 minutiga 

Investeerimislaenu saamine kohe kätte 15 minutiga on võimalik siis, kui sa täidad järgmised tingimused:

 • Sa oled vähemalt 21-aastane Eesti kodanik või elamisloaga elanik ning sul on regulaarne sissetulek vähemalt 500 eurot kuus.
 • Sul on olemas tagatis, mida saad kasutada investeerimislaenu saamiseks. Tagatisena võib olla näiteks kinnisvara, sõiduk, väärismetall või hoius.

Sa valid laenupakkujaks mõne kiirlaenufirma, kes pakub investeerimislaenu minimaalse dokumentatsiooniga. Selliseid laenupakkujaid on Eestis mitmeid, näiteks Bondora, Creditstar, Ferratum või SMSmoney. Laenu taotlemiseks pead sa:

 • Täitma laenupakkujate veebilehtedel laenutaotluse, kus näitad oma isikuandmeid, sissetulekuid, tagatist ja soovitud laenusummat ja -perioodi. Laenutaotlus võtab aega umbes 5 minutit.
 • Sa saad laenupakkumise kohe peale laenutaotluse esitamist. Laenupakkumine näitab laenu tingimusi, nagu intressimäär, lepingutasu, haldustasu ja muud kulud. Seejärel pead sa otsustama, kas nõustud laenupakkumisega või mitte.
 • Kui sa nõustud laenupakkumisega, pead allkirjastama laenulepingu digitaalselt ja saatma selle tagasi laenupakkujale. Laenulepingu allkirjastamine võtab aega umbes 5 minutit.
 • Kui laenupakkuja on saanud allkirjastatud laenulepingu ja kontrollinud tagatise olemasolu, kannab ta laenusumma su pangakontole. Laenusumma kandmine võtab aega umbes 5 minutit.

Investeerimislaenu eelised ja puudused 

Investeerimislaenu võtmisel on nii eeliseid kui ka puudusi, mida tuleb kaaluda enne otsuse tegemist. Siin on mõned neist:

Eelised:

 • Sa saad suurendada oma vara ja tulu, kui investeeringud osutuvad edukaks.
 • Investeerimislaen võimaldab kasutada ära soodsaid investeerimisvõimalusi, mida ei saaks teha ilma lisaraha kaasamiseta.
 • Investeerimislaen võimaldab diversifitseerida oma portfelli ja vähendada riski, kui investeerida erinevatesse varaklassidesse.
 • Investeerimislaen võimaldab maksustamise seisukohast olla efektiivsem, kui intressikulu on väiksem kui investeeringu tulu.

Puudused:

 • Investeerimislaen suurendab kaotuse riski, kui investeeringud ei anna oodatud tootlust või kaotavad väärtust.
 • Investeerimislaen suurendab finantskoormust ja -kohustusi, kui tuleb maksta tagasi laenu põhiosa ja intressi.
 • Investeerimislaen nõuab head finantsplaneerimist ja -juhtimist, et tagada laenumaksete õigeaegne tasumine ja investeeringute jälgimine.
 • Investeerimislaen nõuab sageli tagatist, mis tähendab, et laenuvõtja võib kaotada oma vara, kui ei suuda laenu tagasi maksta.