Investeerimislaen: Sinu partner raha kasvatamisel

Kui oled avastanud suurepärase investeerimisvõimaluse, kuid sul napib selleks vajalikke vahendeid või soovid panustada rohkem kui praegused säästud lubavad, võib investeerimislaen olla sinu jaoks ideaalne lahendus. Investeerimislaen on loodud selleks, et toetada su kindla investeerimiskava ja -strateegia rakendamisel, mis võimaldab raha paigutada nii, et see tooks turvalist tulu. Siin lehel anname ülevaate investeerimislaenu põhimõtetest, eelistest, võimalikest miinustest ning tutvustame Eesti parimaid laenupakkujaid aastal 2024.

Võrdle kõiki laenupakkumisi

🏆 Populaarne meie külastajate seas
Laenusumma 300 € - 100 000 €
Laenuperiood 6 kuud - 180 kuud
Intress al. 7,9%
Vanus 18 a.
 • Tasuta enneaegne tagastus
 • Laenukindlustus
 • Soodne intress
Laenusumma 500 € - 30 000 €
Laenuperiood 1 kuu - 30 aastat
Intress al. 6,9%
Vanus 18 a.

Mis on investeerimislaen? 

Investeerimislaen

Investeerimislaen on laen, mida võetakse eesmärgiga investeerida raha kasumlikult. Seda saab kasutada näiteks kinnisvara, aktsiate, fondide, väärismetallide või muude varade ostmiseks.

Selle laenu eeliseks on see, et laenu intress on tavaliselt madalam kui investeeringu tootlus, mis tähendab, et laenuvõtja teenib rohkem raha kui laenu tagasimaksmiseks kulub. Puuduseks on aga see, et investeeringud ei ole alati garanteeritud ja võivad kaotada väärtust, mis võib tekitada laenuvõtjale raskusi laenu tagasimaksmisel.

Olukorrad, kus on mõistlik võtta investeerimislaenu

Laenu võtmine investeerimiseks on mõistlik siis, kui sul on selge plaan ja strateegia, kuidas investeerida raha kasumlikult ja turvaliselt. Selle laenu võtmisel tuleb arvestada oma riskitaluvusega ja valida sobivad investeeringud, mis vastavad sinu eesmärkidele ja ajahorisondile.

Soovitav on ka jälgida turuolukorda ja olema valmis reageerima muutustele. Seda laenu ei ole mõistlik võtta siis, kui sul puudub investeerimiskogemus või -teadmised, kui sa ei ole kindel oma sissetulekute stabiilsuses või kui sa ei ole valmis kaotama osa oma varast.

Investeerimislaen – parimad pakkujad Eestis 2024 

Eestis on mitmeid investeerimislaenu pakkujaid, kes pakuvad erinevaid tingimusi ja eeliseid. Siin on populaarseimad pakkujad Eestis 2024:

 • LHV pakub laenu investeerimiseks alates 5000 eurost kuni 50 000 eurot, mille intressimäär algab 4% aastas. Laenuperiood on kuni 10 aastat ja tagatisena saab kasutada LHV-s olevaid väärtpabereid. LHV ei küsi lepingutasu ega haldustasu. LHV eeliseks on see, et see on lihtne ja kiire taotleda ning sobib väiksemateks ja lühemaajalisteks investeeringuteks. Puuduseks on see, et see on piiratud summa ja perioodiga ning nõuab tagatist LHV-s olevate väärtpaberite näol.
 • Swedbank pakub investeerimislaenu alates 3000 eurost kuni 100 000 eurot, mille intressimäär algab 3,5% aastas. Laenuperiood on kuni 15 aastat ja tagatisena saab kasutada Swedbanki investeerimiskontol olevaid väärtpabereid. Swedbank küsib lepingutasu 1% laenusummalt (minimaalselt 100 eurot) ja haldustasu 0,25% laenujäägilt aastas. Swedbanki eeliseks on see, et see on soodsa intressimääraga ja pikema perioodiga ning sobib suuremateks ja pikaajalisteks investeeringuteks. Puuduseks on see, et see nõuab lepingu- ja haldustasusid ning tagatist Swedbanki investeerimiskontol olevate väärtpaberite näol.
 • Bigbank pakub samuti laenu investeerimiseks alates 2000 eurost kuni 30 000 eurot, mille intressimäär algab 6% aastas ja laenuperiood on kuni 10 aastat. Bigbank ei küsi lepingutasu ega haldustasu. Bigbanki eeliseks on see, et see on paindliku graafikuga ja võimaldab maksepuhkust ning sobib keskmise suurusega ja keskmise pikkusega investeeringuteks. Puuduseks on see, et see on kõrgema intressimääraga ja lühema perioodiga.

Investeerimislaenu võrdluse kokkuvõte:

LaenupakkujaLaenusummaLaenuperioodIntressimäärLepingutasuHaldustasuTagatis
LHV5000-50 000 €Kuni 10 aastatAlates 4% aastasEi küsiEi küsiLHV-s olevad väärtpaberid
Swedbank3000-100 000 €Kuni 15 aastatAlates 3,5% aastas1% laenusummalt (min 100 €)0,25% laenujäägilt aastasSwedbanki investeerimiskontol olevad väärtpaberid
Bigbank2000-30 000 €Kuni 10 aastatAlates 6% aastasEi küsiEi küsiCoop Panga hoiused või väärtpaberid
Kokkuvõte investeerimislaenude pakkumistest

Taotle investeerimislaenu

Laenu saamiseks pead sa esitama laenupakkujale taotluse, milles näitad oma isikuandmeid, sissetulekuid, väljaminekuid, vara ja kohustusi. Laenupakkuja hindab su maksevõimet ja krediidiajalugu ning otsustab, kas anda sulle laenu ja millistel tingimustel.

Laenupakkuja võib nõuda ka laenule tagatist, milleks võib olla vara või raha, mida laenupakkuja saab nõuda, kui sa ei suuda laenu tagasi maksta. Laenu tagatisena võid kasutada näiteks investeeritavat vara, teist kinnisvara või hoiust.

Tähtsaimad investeerimislaenu tingimused

Investeerimislaenu tingimused sõltuvad laenupakkujast ja laenuvõtjast, kuid üldiselt on tähtsaimad järgmised:

 • Laenusumma: on rahasumma, mida laenupakkuja annab laenuvõtjale.
 • Laenuperiood: on aeg, mille jooksul tuleb laen tagasi maksta. Laenuperioodi pikkus mõjutab laenumaksete suurust ja intressikulu.
 • Intressimäär: on protsent, mida laenupakkuja küsib laenusummalt aastas. Intressimäär võib olla fikseeritud (ei muutu) või muutuv (sõltub turuintressidest).
 • Lepingu- ja haldustasud: on tasud, mida laenupakkuja võib nõuda laenu andmise ja haldamise eest. Need tasud võivad olla ühekordsed või korduvad.

Laen investeerimiseks internetist 

Investeerimislaen internetist

Laenu investeerimiseks saad taotleda ka internetist, mis on mugav ja kiire viis laenu saamiseks. Internetist laenu taotlemiseks tuleb sul valida sobiv laenupakkuja, täita veebivorm oma andmetega, esitada vajalikud dokumendid ja oodata laenupakkumist.

Internetist laenu taotlemisel on oluline võrrelda erinevate laenupakkujate tingimusi ja leida endale parim pakkumine. Internetist laenu taotlemisel tuleb ka olla ettevaatlik ja kontrollida laenupakkujate usaldusväärsust ja mainet, et vältida pettusi ja ebameeldivaid üllatusi.

Soodsaim investeerimislaen 

Soodsaim investeerimislaen

Soodsaim investeerimislaen on see, mis vastab laenuvõtja vajadustele ja eesmärkidele ning millel on madalaim kogukulu. Laenu kogukulu arvutatakse lisades kokku laenusumma, intressikulu ja muud tasud.

Selle leidmiseks tuleb võrrelda erinevate laenupakkujate pakkumisi ja vaadata nende efektiivseid intressimäärasid. Efektiivne intressimäär näitab, kui palju maksab laen aastas protsentides kõigi kuludega arvestades. Mida madalam on efektiivne intressimäär, seda soodsam on laen.

Investeerimislaen kohe kätte 15-minutiga 

Laenu investeerimiseks kohe kätte 15-minutiga on võimalik siis, kui sa oled vähemalt 21-aastane Eesti kodanik või elamisloaga elanik ning sul on regulaarne sissetulek vähemalt 500 eurot kuus. Sul on vajadusel olemas tagatis, mida saad kasutada selle laenu saamiseks. Tagatisena võid kasutada näiteks kinnisvara, sõiduk, väärismetall või hoius.

Investeerimislaen 15 minutiga

Sa valid laenupakkujaks mõne kiirlaenufirma, kes pakub laenu minimaalse dokumentatsiooniga. Selliseid laenupakkujaid on Eestis mitmeid, näiteks Bondora, Creditstar, Ferratum või SMSmoney. Laenu taotlemiseks pead sa:

 • Täitma laenupakkujate veebilehtedel laenutaotluse, kus näitad oma isikuandmeid, sissetulekuid, tagatist ja soovitud laenusummat ja -perioodi. Laenutaotlus võtab aega umbes 5 minutit.
 • Sa saad laenupakkumise kohe peale laenutaotluse esitamist. Laenupakkumine näitab laenu tingimusi, nagu intressimäär, lepingutasu, haldustasu ja muud kulud. Seejärel pead sa otsustama, kas nõustud laenupakkumisega või mitte.
 • Kui sa nõustud laenupakkumisega, pead allkirjastama laenulepingu digitaalselt ja saatma selle tagasi laenupakkujale. Laenulepingu allkirjastamine võtab aega umbes 5 minutit.
 • Kui laenupakkuja on saanud allkirjastatud laenulepingu ja kontrollinud tagatise olemasolu, kannab ta laenusumma su pangakontole. Laenusumma kandmine võtab aega umbes 5 minutit.

Investeerimislaenu eelised 

 • Edukate investeeringute korral on võimalik kasvatada oma varasid ja tulusid.
 • Annab võimaluse kasutada ära atraktiivseid investeerimisvõimalusi, milleks muidu ei pruugi vahendeid jätkuda.
 • Aitab portfelli mitmekesistada ja investeerides eri varaklassidesse, vähendada riske.
 • Maksustamise aspektist võib olla kasulik, kui intressikulud on väiksemad kui investeeringute tulusus.

Laen investeerimiseks puudused

 • Kui investeeringud ei too loodetud tulu või kaotavad väärtust, suureneb kaotuse risk.
 • Laenu põhiosa ja intresside tagasimaksmine suurendab finantskoormust.
 • Nõuab põhjalikku finantsplaneerimist ja juhtimist, et laenumaksed õigeaegselt tasuda ja investeeringuid jälgida.
 • Laen võib nõuda tagatist, mis tähendab vara kaotuse riski, kui laenu ei suudeta tagasi maksta.

Uuendatud: 18 aprill 2024