Laenkohe - võrdle parimaid laene Eestis

Autor: Toomas Mägi Faktikontroll: Robin Raud Uuendatud: 2023/12/12 Sisaldab reklaamilinke
Reklaamiteave
Laenkohe.ee on sõltumatu finantsteenuste võrdlusveebiportaal. Kasutame sidusreklaamilinke, mis tähendab, et saame hüvitist mitmetelt partneritelt. Meie toimetustöö on sõltumatu ja ei ole mõjutatud välistest teguritest.

Laenkohe on sõltumatu osaleja laenude võrdlemisel, Sa leiad enda küsimustele alati vastuse olenemata su individuaalsetest laenu vajadustest - sa leiad põhjaliku informatsiooni nii kiirlaenude, SMS-laenude, krediidikonto, väikelaenude ja palju muude teemade kohta. Me teeme koostööd suurimate ja mainekamate pankade ja laenuandjatega. Nii võid olla kindel, et leiad just enda vajadustele kõige paremini vastava pakkumise.

Laenkohe kohta

Laenkohe ei ole laenuandjad, vaid vahelüli, mis aitab sul leida hõlpsasti ja kiiresti sulle sobiva laenuandja kõikide Eesti laenuandjate seast. Olenemata sellest, kas otsid kiirlaenu või midagi pikemaajalisemat – näed nii laenupakkujate eeliseid kui ka konkreetseid üksikasju, mis võivad pakkuda sulle erilist huvi, koos muu olulise lisateabega. Selleks võib olla näiteks kui kiiresti saad vastuse enda laenutaotlusele, millise intressimäära võid saada ja kui pikk on laenuperiood.

Laenuandjate hindamine

Iga laenuandja meie veebilehel saab üldhinnangu vahemikus 1 kuni 5, mis on esitatud tärnidena. Hindamine põhineb 10 erineval parameetril ning tippreitingu saamiseks peab laenuandja näitama häid omadusi kõigis 10-s. Hinnangu aluseks olevad parameetrid on järgmised:

1. Laenu intressid

Laenu intress

Laenu intressi hindame vastavalt laenuliigile. Kuna intressivahemik võib tunduvalt erinda näiteks intressi erinevus kiirlaenu ja kodulaenu vahel on suur. Seega määrab laenutüüp, kas laenu intressimäär saab kõrge hinnangu või mitte.

2. Tasud

Erinevad tasud, mis võivad tekkida, on starditasu, teavitustasu, hilinemistasu ja palju muud. Siin hindame nii tasude arvu kui ka seda, kui suured need on ja seoses teiste sama tüüpi laenudega. Näiteks suure ärilaenu puhul võib 1000 euro suurune tasu olla täiesti mõistlik, kuid väiksema tarbimislaenu puhul aga liiga kõrge.

3. Laenuperiood

Laenuperiood

Ka laenuperiood erineb olenevalt laenu tüübist, kuid ka laenu kogusummast. Mida suurem on summa, seda pikemaks ajaks saad tavaliselt laenu. Siinkohal hindame laenuandjate liberaalsust ehk siis kliendi võimalust valida laenuperioodi.

4. Laenusumma

Nagu tähtajal, on ka laenusummal kaks hindamisalust. Esiteks summavalik ise, mida laiem on vahemik, seda kõrgem on hinnang. Teine kriteerium, mida me vaatame, on see, kas kõik kliendid saavad taotleda kõiki summasid. Mõned laenuandjad seavad alamlimiidi kas esmalaenuvõtjatele või mõnele muule teguritele,milleks võib näiteks olla sissetuleku suurus.

5. Väljamakse

Väljamaksed

Väljamakse viitab sellele, kui kaua kulub raha kontole saamiseks. Siin juhtub, et erinevad laenuandjad kasutavad sama väljendit, kuid mõtlevad erinevaid asju. Üks selline näide on “otsemakse”. Mõne laenuandja puhul tähendab see vaid paari minutit, teistele aga mitu tundi. Samuti hindame väljamakse kiirust oelnevalt laenutüübile, sest see vahe võib ulatuda mitme päevani või kuni nädalani.

6. Lahtiolekuajad ja teenindus

Siin hinnadame nii klienditoe lahtiolekuaegu kui ka üldist juurdepääsu teenusele. Mõned laenuandjad võivad reklaamida, et neil on toe jaoks helded lahtiolekuajad, kuid jätavad mainimata, et sa ei saa telefoni teel abi. Teised laenuandjad on selle asemel valinud laia valiku tugivõimalusi, mis hõlmavad telefoni, vestlust ja e-posti. Suureks teguriks hindamisel on see, kas klienditeenindus on nädalavahetustel ja õhtutel avatud või mitte.

7. Arvustused ja klientide arvamused

Arvustused ja klientide arvamused

Siin teeme nii sise- kui välishinnangu. Selle all mõtleme me seda, et kaalume nii kliendikontakte, mis meil endal on olnud, aga ka välistes suuremates foorumites kirjutatut. Sellistel juhtudel puudutab see arvustusi näiteks Trustpiloti ja Google Reviews.

8. Taotlemise protsess

Taotlusprotsessi all peame silmas seda, kui lihtne on taotluse esitamine ja kui selgelt on informatsioon kodulehel välja toodud. Samuti uurime ka kas piisab info sisestamisest ja enda tuvastamisest läbi interneti nii Smart-ID, Mobiil-ID või ID-kaarti abil või on vaja teha veel samme. Lisaks sellele vaatame ka seda, millist teavet laenuandjad oma klientidelt soovivad.

9. Laenu väljamakse määr

Laenu väljamakse määr

Laenu väljamakse  määr näitab, kui paljud laenutaotlejatest saavad lõpuks jaatava vastuse. Siin võib laenuandjate vahel olla suuri erinevusi, kuna osad laenuandjad välistavad kliente automaatselt. Võib juhtuda, et nad ei anna laenu neile, kellel on varasemad maksehäired.

10. Üldmulje ja ekstrad

Üldmulje tähendab, et otsime asju, mis antud laenuandjaga paistavad silma, kuid mis ei mahu teiste punktide alla. See võib olla üleüldine hea mulje, aga ka midagi ekstra klientidele, mida konkurendid harva pakuvad. See hõlmab erikindlustusest, mille saad laenuga seoses, et laenuandja ei võta tasusid või on näiteks et mingi periood on intressimäärad ülimadalad.

Valikud hoolimata erinevatest majandusoludest

Meie, Laenkohe-s, mõistame, et kõikide rahaline olukord ei ole ühesugune. Seetõttu pakume laia valikut laene alates suurtest hüpoteeklaenudest kuni väga väikeste minilaenudeni. Samuti ei tõmba me võrdusmärki varasemate maksehäirete ja tagasimaksevõimekuse vahele. Seetõttu loetleme saidi erinevatel lehtedel ka erinevat tüüpi laenud.Pole tähtis, millist laenu sa otsid, anname endast parima, et tagada sulle parimad tingimused.

Uppdaterad: 12 detsember 2023