Ehituslaen

Ehituslaen on laen, mida saab kasutada uue kodu või muu kinnisvara projekti ehitamiseks. See on lühiajaline laen, mis tuleb pärast ehituse lõppu tagasi maksta või refinantseerida püsiva hüpoteegiga. See laen on ka kõrgema riskiga laen, mille intressimäär on tavaliselt kõrgem kui tavalaenu puhul. Ehituslaenu saamiseks on vaja esitada ehitusprojekti detailid ja eelarve. Väljamaksmine toimub osade kaupa vastavalt ehitusetappidele.

Võrdle kõiki laenupakkumisi

🏆 Populaarne meie külastajate seas
Laenusumma 300 € - 100 000 €
Laenuperiood 6 kuud - 180 kuud
Intress al. 7,9%
Vanus 18 a.
Laenusumma 5000 € - 200000 €
Laenuperiood 1 - 15 a.
Intress al. 12%
Vanus 18 a.
Laenusumma 1 000 € - 100 000 €
Laenuperiood 3 kuud - 30 aastat
Intress al. 10%
Vanus 21 a.
Laenusumma 100 € - 5000 €
Laenuperiood 1 kuu - 5 aastat
Intress al. 1,9%
Vanus 18 a.
 • Madalad intressimäärad
 • Kiired väljamaksed
 • Lisatasuta maksepuhkus
 • Intressid vaid kasutatud summalt
Laenusumma 500 € - 30 000 €
Laenuperiood 1 kuu - 30 aastat
Intress al. 6,9%
Vanus 18 a.

Mis on ehituslaen?

Ehituslaen on lühiajaline laen, mida saab kasutada uue kodu või muu kinnisvara projekti ehitamiseks. See katab näiteks maatüki ostmise, projekti joonistamise, ehituslubade taotlemise ja tööjõu ning materjalide maksmise kulud. Seda laenu saab võtta nii ehitaja kui ka koduostja, kes soovib oma unistuste kodu ise ehitada.

ehituslaen

Ehituslaen – kiired faktid

 • Tähtaeg on tavaliselt 12-18 kuud
 • Intressimäär on tavaliselt kõrgem kui tavalaenu puhul
 • Selle laenu saamiseks on vaja esitada ehitusprojekti detailid ja eelarve
 • Väljamaksmine toimub osade kaupa vastavalt ehitusetappidele
 • Ehituslaenu saab pärast ehituse lõppu refinantseerida püsiva hüpoteegiga või võtta uus laen tagasimaksmiseks

Edetabel – Parimad ehituslaenud Eestis 2023

LaenuandjaIntressimäärLepingutasuLaenusummaLaenuperiood
Coopalates 6%1%5000-500006-120 kuud
LHValates 7%1%5000-1000006-240 kuud
Swedbankalates 8%1,5%10000-15000012-360 kuud
SEBalates 9%2%10000-20000012-360 kuud

Coop ehituslaen

Coop ehituslaen on mõeldud neile, kes soovivad oma kodu renoveerida, laiendada või ehitada uut. Coop panga laenud on paindlikud ja mugavad, sest:

 • Taotlust internetis või kontoris
 • Tagatiseks sobib ka renoveeritav või ehitatav kinnisvara
 • Laenu saab kasutada ka maatüki ostmiseks
 • Tagasi makset saab teha graafikust varem ilma lisatasuta
 • Laenu saab pikendada või suurendada vajadusel

Coop tingimused on järgmised:

 • Laenusumma: 5000-50000 eurot
 • Laenuperiood: 6-120 kuud
 • Intressimäär: alates 6% aastas
 • Lepingutasu: 1% laenusummast, minimaalselt 100 eurot
 • Tagatis: hüpoteek renoveeritava või ehitatava kinnisvara väärtuses

Coop taotlemiseks on vaja esitada järgmised dokumendid:

 • Isikut tõendav dokument
 • Viimase kuue kuu sissetulekute väljavõte
 • Ehitusprojekti joonis ja kirjeldus
 • Eelarve ja maksegraafik

Coop taotlemiseks peab vastama järgmistele nõuetele:

 • Vanus: vähemalt 21 aastat
 • Sissetulek: vähemalt 600 eurot kuus
 • Maksehäired: puuduvad

Kes saavad võtta laenu ehitamiseks?

Laenu ehitamiseks saavad võtta nii eraisikud kui ka ettevõtted, kes soovivad oma kodu või äripinda ehitada või renoveerida. Selleks peab olema piisav sissetulek, hea maksekäitumine ja tagatis. Laenu ehitamiseks peab olema ka ehitusprojekt, mis näitab ehituse ulatust, maksumust ja ajakava.

Kellele on sobilik ehituslaen?

Ehituslaen on sobilik neile, kes soovivad oma kodu kohandada oma vajadustele ja maitsele. See võimaldab valida oma kodu asukoha, suuruse, kujunduse ja materjalid. Laen on ka sobilik neile, kes soovivad oma kodu väärtust tõsta läbi renoveerimise või laiendamise. See hea valik ka neile, kes ei leia sobivat valmis kodu turult või soovivad säästa kinnisvara ostu pealt. Võrdle ja laena raha turvaliselt meie veebilehel laenkohe.ee. Kõik laenuandjad meie lehel on 100% litsentseeritud krediidiasutused Eestis.

Tavalised laenusummad

Ehituslaenu summa sõltub ehitusprojekti maksumusest ja laenuandja poolt pakutavatest tingimustest. Tavaliselt on see summa vahemikus 5000-200000 eurot. Laenusumma ei tohi ületada 80% ehitatava kinnisvara turuväärtusest.

Ehituslaenu eelised ja puudused

EelisedPuudused
Võimaldab ehitada oma unistuste koduNõuab suuremat sissemakset kui tavalaen
Pakub paindlikkust ja valikuvabadustOn kallim ja riskantsem kui tavalaen
Tõstab kodu väärtust ja elukvaliteetiNõuab keerulisemat taotlemis- ja väljamaksmisprotsessi
Võib olla odavam kui valmis kodu ostmineSõltub ehituse edenemisest ja kvaliteedist

Miks ja millal valida ehituslaen?

Ehituslaen on hea valik siis, kui:

 • Soovid oma kodu ise ehitada või renoveerida
 • Leiad sobiva maatüki või vana maja, mida saate ümber ehitada
 • Oled valmis tegema suuremat sissemakset ja maksma kõrgemat intressi
 • Sul on kindel oma ehitusprojekti detailides ja eelarves
 • Oled leidnud usaldusväärse ja kvalifitseeritud ehitaja

Ehituslaen ei ole hea valik siis, kui:

 • Soovid kiiret ja lihtsat laenu
 • Leiad sobiva valmis kodu turult
 • Ei ole valmis tegema suuremat sissemakset ja maksma kõrgemat intressi
 • Ei ole kindel oma ehitusprojekti detailides ja eelarves
 • Ei ole leidnud usaldusväärset ja kvalifitseeritud ehitaja

Ehituslaen vs remondilaen

Siin on võrdlustabel ehituslaen vs remondilaen.

EhituslaenRemondilaen
Laen, mida kasutatakse uue kodu või muu kinnisvara projekti ehitamiseks.Laen, mida kasutatakse olemasoleva kodu renoveerimiseks või parandamiseks.
Laenu summa sõltub ehitusprojekti maksumusest ja laenuandja poolt pakutavatest tingimustest. Tavaliselt on ehituslaenu summa vahemikus 5000-200000 eurot.Laenu summa sõltub remonditööde ulatusest ja maksumusest. Tavaliselt on remondilaenu summa vahemikus 1000-50000 eurot.
Laenu tähtaeg on tavaliselt 12-18 kuud, kuid võib olla ka pikem sõltuvalt laenuandjast ja laenu tüübist.Laenu tähtaeg on tavaliselt 6-60 kuud, kuid võib olla ka pikem sõltuvalt laenuandjast ja laenu tüübist.
Laenu intressimäär on tavaliselt kõrgem kui tavalaenu puhul, sest see on kõrgema riskiga laen.Laenu intressimäär on tavaliselt madalam kui näiteks ehituslaenu puhul, sest remondilaen on väiksema riskiga laen.
Laenu väljamaksmine toimub osade kaupa vastavalt ehitusetappidele. Laenu saamiseks on vaja esitada ehitusprojekti detailid ja eelarve.Laenu väljamaksmine toimub ühekorraga. Laenu saamiseks ei ole vaja esitada remondiprojekti ega kuludokumente.
Laenu tagatiseks sobib ka renoveeritav või ehitatav kinnisvara. Laenu saab pärast ehituse lõppu refinantseerida püsiva hüpoteeklaenuga. Laenu tagatiseks ei ole vaja pakkuda kinnisvara. Laenu saab tagasi maksta graafikust varem ilma lisatasuta. Laenu saab pikendada või suurendada vajadusel.

Alternatiivsed laenud

Alternatiivsed laenud ehituslaenule on laenud, mida saab kasutada uue kodu või muu kinnisvara projekti rahastamiseks ilma ehituslaenu taotlemata. Siin on mõned võimalikud alternatiivid ehituslaenule:

 • Koduõiguslaen või krediidiliin: Kui teil juba on olemas kinnisvara, võite kasutada oma koduõigust, et võtta koduõiguslaen või krediidiliin, et rahastada oma ehitusprojekti. Koduõiguslaen on ühekordne laen, mille tagatiseks on teie kodu väärtus. Krediidikonto on paindlik laen, mis võimaldab teil kasutada oma kodu väärtust kui krediitkaarti. Koduõiguslaen ja krediidikonto on tavaliselt madalama intressimääraga kui ehituslaen.
 • Isiklik laen: Isiklik laen on teine võimalus ehitusprojekti rahastamiseks. Isiklik laen on laen, mida saab kasutada mis tahes eesmärgil, sealhulgas ehitamiseks või renoveerimiseks. Isiklik laen ei vaja tagatist, kuid selle intressimäär on tavaliselt kõrgem kui tagatisega laenu puhul. Isiklik laen on ka tavaliselt väiksema summa ja lühema tähtajaga kui ehituslaen. Selleks võibolla näiteks tarbimislaen, väikelaen või kiirlaen.

KKK

Kas ehituslaenu saab refinantseerida?

Jah, seda saab refinantseerida, kuid see sõltub laenu tüübist ja tingimustest. Ehituslaenu refinantseerimisel peaksite arvestama järgmiste teguritega:
Refinantseerimise kulud: Refinantseerimine nõuab uue laenu taotlemist, mis tähendab uusi lepingutasusid, hindamistasusid, tiitlitasusid ja muid kulusid. Need kulud võivad ulatuda 2% kuni 6% laenusummast. Peaksite arvutama, kas refinantseerimise kulud kaaluvad üles intressi kokkuhoiu.
Intressimäär: Refinantseerimise peamine eelis on see, et võite saada madalama intressimäära kui teie praegusel laenul. See sõltub aga turuolukorrast ja teie krediidiprofiilist. Peaksite võrdlema erinevate laenuandjate pakkumisi ja leidma parima intressimäära oma laenu jaoks.
Laenuperiood: Refinantseerimislaen võib pikendada või lühendada teie laenuperioodi. Pikem laenuperiood tähendab madalamaid kuumakseid, kuid rohkem intressi maksmist. Lühem laenuperiood tähendab kõrgemaid kuumakseid, kuid vähem intressi maksmist. Peaksite valima laenuperioodi, mis sobib teie eelarve ja eesmärkidega.
Laenu tüüp: Refinantseerimine võib anda teile võimaluse valida erinevate laenu tüüpide vahel, näiteks fikseeritud intressiga laen, muutuva intressiga laen, hübriidlaen, balloonlaen jne. Peaksite valima laenu tüübi, mis vastab teie riskitaluvusele ja finantsvajadustele.

Millised on ehituslaenu tingimused?

Ehituslaenu tingimused sõltuvad laenuandjast, laenusummast, laenuperioodist, intressimäärast, tagatisest ja muudest teguritest. Siin on mõned näited tingimustest:
Laenusumma: Summa sõltub ehitusprojekti maksumusest ja laenuandja poolt pakutavatest tingimustest. Tavaliselt on summa vahemikus 5000-200000 eurot. Summa ei tohi ületada 80% ehitatava kinnisvara turuväärtusest.
Laenuperiood: Selle laenu tähtaeg on tavaliselt 12-18 kuud, kuid võib olla ka pikem sõltuvalt laenuandjast ja laenu tüübist. Laen tuleb pärast ehituse lõppu tagasi maksta või refinantseerida püsiva hüpoteegiga.
Intressimäär: Selle laenu intressimäär on tavaliselt kõrgem kui tavalaenu puhul, sest see on kõrgema riskiga laen. Intressimäär sõltub turuolukorrast ja teie krediidiprofiilist. Selle laenu intressimäär võib olla fikseeritud või muutuv.
Lepingutasu: Lepingutasu on tavaliselt 1-2% laenusummast, mis tuleb maksta lepingu sõlmimisel. Lepingutasu katavad laenuandja kulud seoses laenutaotluse menetlemise ja dokumentide vormistamisega.
Tagatis: Ehituslaenu tagatiseks sobib ka renoveeritav või ehitatav kinnisvara. Laenuandja seab hüpoteegi teie kinnisvara väärtuses. Kui te ei suuda oma laenu tagasi maksta, võib laenuandja nõuda teie kinnisvara müümist oma nõude rahuldamiseks