Isikutuvastus

Mis on isikutuvastus?

isikutuvastus

Isikutuvastus on protsess, mille käigus tuvastatakse ja kinnitatakse isiku identiteet. See on oluline mitmesugustes olukordades, näiteks pangalaenu taotlemisel, finantsteenuste osutamisel, elektroonilises identifitseerimises, võrguteenustes ja ametlikes dokumentides.

Sellel on mitu eesmärki:

  1. Aitab tagada, et isik, kellega tehakse tehinguid või kellele antakse juurdepääs teatud teenustele või andmetele, on tõepoolest see, keda ta väidab olevat. See aitab vältida pettusi, identiteedivargusi ja muud kuritegelikku tegevust.
  2. Mõnes valdkonnas on isikutuvastus seadusega nõutud. Näiteks panganduses on rahapesu ja terrorismi rahastamise tõkestamiseks kehtestatud rangeid regulatsioone, mis nõuavad klientide tuvastuse läbiviimist.
  3. See aitab luua usaldust teenusepakkujate ja kasutajate vahel. See annab kindlustunde, et isiku andmetega tehakse õiglaseid ja turvalisi tehinguid ning privaatsus on kaitstud.

See on oluline meede, mis aitab tagada turvalisust ja usaldusväärsust erinevates olukordades ning kaitsta nii teenusepakkujaid kui ka isikuid võimalike pettuste ja kuritarvituste eest. Isiku tuvastamine on oluline ka siis kui sa taotled näiteks kiirlaenu või väikelaenu. Isegi kui rahasummad on väikesed, näiteks 50 EUR, on tähtis, et laenamine toimub turvaliselt.

Veriff isikutuvastus

Veriff isikutuvastus on levinud ja turvaline. Digitaalset teenust pakkuv Veriff kasutab arenenud tehnoloogiat ja andmeanalüüsi meetodeid, et tuvastada ja kinnitada isikute identiteeti veebipõhistes keskkondades. Need lahendus on mõeldud erinevatele veebiteenustele ja platvormidele, sealhulgas pangandus ja raha laenamine, fintech, e-kaubandus, reisimine ja muud valdkonnad.

Veriffi protsess hõlmab tavaliselt järgmisi samme:

  1. Nad paluvad kasutajal esitada oma isikut tõendav dokument, näiteks pass või ID-kaart. Kasutaja peab esitama dokumendi fotod või skaneeringud.
  2. Veriff kasutab kasutaja pildi või videotehnikat, et võrrelda esitatud dokumenti ja kasutaja nägu. Selleks võib kasutada näotuvastustehnoloogiat ja muid biomeetrilisi analüüsimeetodeid.
  3. Nad kasutavad mitmesuguseid meetodeid, et kontrollida, kas kasutaja on reaalajas olemas. See võib hõlmata näiteks liigutuste jälgimist või teatud žestide esitamist vastavalt juhistele.
  4. Nad kasutavad keerukaid algoritme ja andmeanalüüsi, et tuvastada võimalikud pettusejuhtumid või ebakõlad dokumentides ja kasutaja esitatud teabes.

See protsess on mõeldud tagama turvalisust, usaldusväärsust ja kasutajate privaatsust digitaalsetes keskkondades. Ettevõte on tuntud oma kõrge turvalisuse ja täpsuse taseme poolest ning pakub paindlikke lahendusi erinevatele veebiteenustele ja äriprotsessidele.

Isikutuvastus Veriff

LHV isikutuvastus

LHV isikutuvastus on elektrooniline protsess, mis võimaldab avada pangakonto nii, et tuvastad enda isiku elektrooniliselt mobiiliäpis või internetipangas . Selleks on vajalik kehtiv ID-kaart, pass või elamisloakaart, mis on väljastatud Eestis. Tuvastamiseks on vaja kasutada kehtivat mobiil-ID-d, Smart-ID-d või ID-kaarti koos ID-kaardi lugejaga . E-tuvastus võtab aega vaid mõne minuti ja saad selle teha kodust lahkumata endale sobival ajal.

Monefit isikutuvastus

Monefit logo

Monefit on finantsteenuste pakkuja, mis võimaldab klientidel ava krediidikonto. Isikutuvastus on protsess, mida Monefit kasutab klientide tuvastamiseks. See on oluline samm, et tagada klientide turvalisus ja vältida pettusi.

Esmase laenu võtmisel tuleb läbida digitaalne isikutuvastus. See tähendab, et pead esitama teatud isiklikud andmed ja dokumendid, mis tõendavad sinu identiteeti. See võib hõlmata isikut tõendava dokumendi (nt passi või ID-kaardi) esitamist ja mõnel juhul ka näo skaneerimist või selfie tegemist. See protsess on loodud selleks, et tagada sinu isikuandmete turvalisus ja privaatsus. Kõik sinu andmed ja tehingud on krüpteeritud ja kaitstud, mis tähendab, et need on turvalised ja privaatsed.

Turvaline isikukontroll raha laenamisel 

isikutuvastus internetis

Laena raha turvaliselt. Pangad kasutavad isikutuvastust (inglise keeles “identity verification”) selleks, et kinnitada klientide isikut ja tagada, et nad vastavad nõutavatele identifitseerimise standarditele. See on oluline turvameede, mis aitab ennetada pettusi, rahapesu ja muud ebaseaduslikku tegevust panganduses.

Traditsiooniliselt on isikutuvastus toimunud pangakontoris, kus klient esitab oma isikut tõendava dokumendi (näiteks passi või isikutunnistuse) ning pangatöötaja kontrollib seda dokumendi tüüpi ja võrdleb fotot isikuga, kes on pangas kohal.

Tänapäeval on paljud pangad hakanud kasutama ka digitaalseid isiku tuvastamise meetodeid. Laena kohe kiiresti ja turvaliselt on trend mida kõik edukat pangad tänapäeval jälgivad. Seda, selleks, et võimaldada klientidel oma identiteeti tõendada elektrooniliselt, näiteks internetipanga kaudu või mobiiliäpi abil. Kui sa soovid näiteks pangast raha laenata, siis saad seda teha mugavalt ja võtta kiirlaenu kodust lahkumata.

Sellised meetodid hõlmavad sageli järgmist:

  1. ID-kaardiga – klient saab kasutada oma ID-kaarti ja kaardilugejat, et elektrooniliselt tuvastada end pangandussüsteemis.
  2. Digitaalne isikutuvastus – digitaalselt skaneeritud või fotoga isikut tõendava dokumenti, mis kontrollitakse automaatselt või manuaalselt pangandussüsteemis.
  3. Biomeetriline tuvastus – tunnuseid, nagu sõrmejäljed, näotuvastus või hääl, et kinnitada oma identiteeti.

Korduma kippuvad küsimused

Kuidas toimub isikutuvastus veebis või kaugjuurdepääsu korral?

Veebis või kaugjuurdepääsu korral võib see toimuda mitmel viisil. Üks levinumaid meetodeid on elektrooniline ID, mis võimaldab inimestel oma identiteeti veebis kinnitada. Samuti võidakse nõuda digitaalset allkirja või kaheastmelist autentimist, kus kasutatakse mitut autentimismeetodit, näiteks parooli ja mobiilseadmega saadetavat kinnituskoodi. Eestis on kõige tavalisemad viisid tarbimislaenu ja krediidikonto puhul näiteks SmartID ja BankID.

Kas laenu võtmine ilma isikutuvastuseta on võimalik Eestis?

Ei, see ei ole Eestis lubatud. Vastavalt kehtivatele seadustele tuleb alati läbida isikutuvastus laenu taotlemisel. See on vajalik, et takistada kelmide ja petturite tegevust, kes proovivad võtta võõra inimese nimel laenu. Seega, kui soovid laenu taotleda, peab esitama isikut tõendava dokumendi.

Uppdaterad: 6 mai 2024