Perelaen – kõik, mida pead teadma!

Perelaen on finantstoode, mis on mõeldud individuaalsete või pere-eelarvega seotud kulude katmiseks. Erinevalt spetsiifilistest laenutüüpidest, nagu hüpoteek- või autolaen, on see laen tavaliselt paindlikum, võimaldades laenusummat kasutada mitmesugustel eesmärkidel. See on hea lahendus, kui soovid teha koduremonti, osta uut mööblit, reisida, õppida või lihtsalt parandada oma pere elukvaliteeti. Kuidas saada perelaenu ja mida peaksid teadma enne laenulepingu sõlmimist? Loe edasi ja saad teada!

Võrdle kõiki perelaenu pakkumisi!

🏆 Populaarne meie külastajate seas
Laenusumma 100 € - 5000 €
Laenuperiood 1 kuu - 99 kuud
Intress al. 0%
Vanus 18 a.
 • Kiired laenutaotlused
 • Kiired väljamakse
 • Soodsad tingimused
 • Avatud 7 päeva nädalas
Laenusumma 100 € - 5000 €
Laenuperiood 1 kuu - 5 aastat
Intress al. 0%
Vanus 18 a.
 • Kiired väljamaksed
 • Lisatasuta maksepuhkus
 • Intressid vaid kasutatud summalt
Laenusumma 300 € - 100 000 €
Laenuperiood 6 kuud - 180 kuud
Intress al. 7,9%
Vanus 18 a.
 • Tasuta enneaegne tagastus
 • Laenukindlustus
 • Soodne intress
Laenusumma 500 € - 30 000 €
Laenuperiood 1 kuu - 30 aastat
Intress al. 6,9%
Vanus 18 a.

Mis on perelaen?

Perelaen

Perelaen on tarbimislaen, mida saad võtta koos oma lähedasega, näiteks abikaasa, elukaaslase, lapse või vanemaga. Selle laenu eesmärk on aidata rahastada suuremaid väljaminekuid, nagu kodu remont, auto ost, reisimine või haridus.

Kui võtad laenu koos perega jagatakse laenukoormus kahe või enama inimese vahel, mis tähendab, et igaüks maksab vähem intressi ja kuumakset.

Perelaen – parimad pakkujad Eestis 2024

Eestis on palju erinevaid perelaenu pakkujaid, kes eristuvad oma tingimuste, teenuste ja maine poolest. Siin on mõned parimad Eestis 2024:

Coop Pank: on Eesti kapitalil põhinev pank, mis pakub laenu perele alates 1000 eurost kuni 15 000 eurot. Laenuperiood on 6 kuud kuni 5 aastat. Intressimäär algab 9,9% aastas. Lepingutasu on 1% laenusummast. Laen on tagatiseta.

Coop Pank

Inbank: Inbank on Eesti digipank, mis pakub perelaenu alates 300 eurost kuni 10 000 eurot. Laenuperiood on 3 kuud kuni 5 aastat. Intressimäär algab 9,9% aastas. Lepingutasu on 0 eurot. Laen on tagatiseta.

Inbank

Swedbank: Swedbank on Eesti suurim pank, mis pakub seda laenu alates 1000 eurost kuni 50 000 eurot. Laenuperiood on 6 kuud kuni 10 aastat. Intressimäär algab 6,9% aastas. Lepingutasu on 1,5% laenusummast. Laen on tagatud kinnisvara või muu vara

Swedbank perelaen

Bigbank: Bigbank on Eesti suurim tarbimislaenude pakkuja, mis pakub laenu perele alates 500 eurost kuni 20 000 eurot. Laenuperiood on 6 kuud kuni 10 aastat. Intressimäär algab 15,9% aastas. Lepingutasu on 2% laenusummast. Laen on tagatiseta.

BigBank logo

Sobilikud olukorrad perelaenu võtmiseks

Laenu võttmine perele võtmine on mõistlik siis, kui sul on kindel ja stabiilne sissetulek, mis võimaldab sul laenu tagasi maksta. Samuti peaksid sa olema kindel, et sa vajad laenu just selleks eesmärgiks, milleks sa seda taotled, ja et sa ei kuluta seda ebavajalikele asjadele.

Laenu võtmine ei ole mõistlik siis, kui sul on juba olemasolevaid laene või kohustusi, mis koormavad sinu eelarvet, või kui sa ei ole kindel oma tuleviku sissetulekutes. Sellisel juhul võid sa sattuda võlgade lõksu, mis halvendab sinu rahalist olukorda ja krediidireitingut.

Taotle perelaenu

Perelaenu taotlemine on lihtne ja kiire. Sa ei pea isegi kodust lahkuma, sest kõik saab teha internetis. Selleks pead tegema järgmised sammud:

Perelaenu taotlemine
 • Võrdle erinevaid pakkumisi ja nende tingimusi ja leia endale sobiv laenuandja. Vaata, kes pakub sulle soodsaimat intressimäära, lepingutasu, tagasimakse perioodi ja muid olulisi detaile. Selleks võid kasutada meie liste ja laenuandjate arvustusi.
 • Kui oled leidnud sobiva laenuandja, siis täida nende veebilehel taotlusvorm koos vajaliku informatsiooniga.
 • Laenuandja vaatab sinu taotluse üle ja teeb otsuse. See võib võtta mõnest minutist kuni paari päevani, olenevalt laenuandjast ja sinu taotluse keerukusest.
 • Kui sa oled rahul laenupakkumisega, siis allkirjasta leping digitaalselt.
 • Kasuta raha. Kui oled saanud raha oma pangakontole, siis võid seda kasutada oma soovitud eesmärkidel.

Laenu saamiseks peavad kõik laenutaotlejad vastama laenuandja nõuetele. Tavaliselt tähendab see, et nad peavad olema vähemalt 18-aastased Eesti kodanikud või elamisloaga isikud, kes omavad regulaarset sissetulekut ja ei ole kirjas maksehäieregistris.

Tähtsaimad perelaenu tingimused

Tingimused sõltuvad laenuandjast ja konkreetsest laenupakkumisest. Siiski on mõned üldised tingimused, mida peaksid teadma enne perelaenu võtmist:

 • Laenusumma: on summa, mida sa ja su partner soovite laenata. Laenusumma suurus sõltub teie sissetulekust, krediidiajaloost ja tagatisest. Tavaliselt jääb laenusumma vahemikku 1000–50 000 eurot.
 • Laenuperiood: aeg, mille jooksul peate laenu tagasi maksma. Laenuperiood võib olla lühike (näiteks 6 kuud) või pikk (näiteks 10 aastat). Pikem laenuperiood tähendab väiksemat kuumakset, aga suuremat intressikulu.
 • Intressimäär: on protsent, mida peate maksma laenuandjale laenusumma pealt. Intressimäär võib olla fikseeritud (ei muutu laenuperioodi jooksul) või muutuv (sõltub turuolukorrast). Intressimäär sõltub ka teie krediidivõimekusest ja tagatisest. Mida parem on teie krediidiskoor ja mida väärtuslikum on teie tagatis, seda madalam on intressimäär.
 • Kuumakse: on summa, mida peate iga kuu laenuandjale maksma. Kuumakse koosneb laenu põhiosast ja intressist. Kuumakse suurus sõltub laenusummast, laenuperioodist ja intressimäärast.
 • Lepingutasu: on summa, mida peate maksma laenuandjale laenulepingu sõlmimisel.

Perelaen internetist

Laenu perele taotlemine internetist on mugav ja kiire viis saada raha oma pere vajadusteks. Internetist saad võrrelda erinevaid laenupakkumisi ja valida endale sobivaima. Internetist taotlemise eelised on järgmised:

Perelaen internetist
 • Sa ei pea minema panka või laenukontorisse, vaid saad kõik teha oma arvuti või nutiseadme kaudu.
 • Saad taotleda laenu igal ajal ja igal pool, kus sul on internetiühendus.
 • Vastus, kas sinu taotlus on heaks kiidetud või mitte tuleb kiiresti.
 • Sa saad raha oma pangakontole tavaliselt 24 tunni jooksul pärast lepingu allkirjastamist.

Internetist taotlemisel pead siiski olema ettevaatlik ja tähelepanelik. Ära usalda kõiki laenuandjaid, kes lubavad sulle väga madalat intressi või muid ahvatlevaid tingimusi. Kontrolli alati laenuandja tausta, mainet ja usaldusväärsust. Loe hoolikalt läbi laenuleping ja kõik sellega seotud dokumendid. Ära nõustu millegagi, mida sa ei mõista või mis tundub kahtlane. Kui sul on küsimusi või kahtlusi, siis küsi nõu spetsialistilt või tuttavalt, kes on kursis laenudega.

Soodsaim laen perele

Soodsaim perelaen

Soodsaim perelaen on see, mis vastab sinu vajadustele ja eelarvele. See ei ole tingimata laen, mis pakub kõige väiksemat intressimäära, vaid see, mis on kõige odavam kogu laenu tagasimakse perioodi jooksul. Sa pead arvestama mitmete teguritega, nagu laenusumma, tagasimakse periood, intressimäär ning lepingu- ja haldustasud, selleks et leida soodsaimat laenu.

Kasutada näiteks laenukalkulaatorit, mis aitab sul arvutada oma kuumakset ja intressikulu. Samuti on soovitatav lugeda laenulepingut hoolikalt ja küsida selgitusi, kui midagi on arusaamatu.

Perelaen kohe kätte 15-minutiga

Kui sul on kiire vajadus raha järele, siis võid kaaluda perelaenu, mis lubab sul saada raha kohe kätte 15 minutiga. Selline laen on tavaliselt väiksema summa ja lühema tagasimakse perioodiga kui tavaline pangalaen. Laen perele kohe kätte 15-minutiga on sobiv, kui sul on vaja raha kiiresti ja ootamatult, näiteks:

Perelaen 15 minutiga
 • auto remont
 • arsti visiit
 • kodumasina ost
 • sünnipäeva kingitus

Perelaen kohe kätte 15 minutiga on tavaliselt kallim, sest laenuandjad võtavad suuremat riski ja küsivad kõrgemat intressimäära ja lepingutasu. Seetõttu peate olema kindlad, et suudate laenu tagasi maksta õigeaegselt ja vältida lisakulutusi.

Eelised

 • Saad jagada laenukoormust oma partneriga, mis tähendab, et maksate vähem intressi ja kuumakset.
 • Võimaldab sul saada suuremat laenusummat ja madalamat intressimäära, kui su partneril on hea krediidiskoor ja tagatis.
 • Aitab sul rahastada oma unistusi ja eesmärke koos oma partneriga, mis võib tugevdada teie suhet ja ühtekuuluvustunnet.
 • Võimaldab sul valida endale sobiva laenuandja, tingimused ja maksegraafiku, mis vastavad teie vajadustele ja eelarvele.

Puudused

 • Sa oled vastutavad oma partneri maksevõime eest. Kui su partner ei suuda maksta oma osa laenust, siis pead ise maksma tema eest.
 • Oled oma partneriga seotud laenulepingu alusel. Kui teie suhe lõpeb või muutub halvemaks, siis peate ikkagi jätkama laenu tagasimaksmist.
 • Võid riskida oma vara kaotamisega, kui teie laen on tagatud. Kui te ei suuda maksta laenu tagasi, siis võib laenuandja nõuda teie tagatise müümist või arestimist.
 • Peate olema ettevaatlikud oma rahalise olukorra muutuste suhtes. Kui teie sissetulek väheneb või teie kulud suurenevad, siis võib teil olla raskusi laenu tagasimaksmisega.

Uuendatud: 4 aprill 2024