Kiirlaen ilma konto väljavõtteta

Kiirlaen ilma konto väljavõtteta on teoorias laen, mida saab taotleda interneti kaudu ja saada vastuse vaid mõne minutiga, ilma et peaksid esitama oma pangakonto väljavõtet. Kiirlaen ilma konto väljavõtteta on väike ja lühiajaline laen, mida pakuvad peamiselt mitte-panganduslikud finantseerimisasutused.

Võrdle kõiki laenupakkumisi

🏆 Populaarne meie külastajate seas
Laenusumma 100 € - 5000 €
Laenuperiood 5 kuud - 60 kuud
Intress al. 27,24%
Vanus 18 a.
Laenusumma 200 € - 5000 €
Laenuperiood 1 kuu - 36 kuud
Intress al. 9,9%
Vanus 18 a.

Laena raha konto väljavõtteta

Laen ilma konto väljavõtteta on laen, mille saamiseks ei ole vaja esitada oma pangakonto väljavõtet. See tähendab, et laenuandja ei näe teie sissetulekuid ja väljaminekuid, mis võivad mõjutada teie laenuvõimet. Kiirlaen ilma konto väljavõtteta oli aastaid tagasi populaarne, kuid tänaseks ei ole enam võimalik võtta kiirlaenu ega ka mingit muud laenu ilma konto väljavõtteta Eestis. Põhjuseks on seadusemuudatus, mis on tehtud laenuvõtjate kaitseks.

Laen ilma konto väljavõtteta oli kiirlaen või väikelaen, mille summa jäi vahemikku 50-4000 eurot ja mille tagasimakseperiood oli lühike, näiteks 15-90 päeva. Nüüd olenemata laenutootest – kiirlaen, väikelaen, krediidikonto või smslaen – on laenuandjad kohustatud kontrollima laenuvõtja maksevõimet ja krediidivõimelisust ning selleks on vaja näha laenuvõtja sissetulekuid ja väljaminekuid. Kui laenupakkuja pakub laenu ilma konto väljavõtet esitamata, on tõenäoline, et tegemist on pettusega.

Kiirlaen ilma konto väljavõtteta

Erandiks on Raha24, kes pakub kiirlaenu kuni summas 2000€, kuid konto väljavõtte asemel tuleb anda luba automaatseks päringuks oma sissetulekute kohta läbi e-MTA. See tagab siiski laenuandjale, et laenuvõtjal on piisavalt sissetulekuid, et tagastada laen kokkulepitud tingimustel.

Laenuandja kohustus pangakonto väljavõtet küsimiseks

Eesti seadusandlus ei nõua laenuandjatelt pangakonto väljavõtte küsimist laenu taotlejatelt. Laenuandjad peavad järgima tarbijakrediidi seadust, mis reguleerib laenude andmise tingimusi ja kohustusi. Seadus ei keela laenuandjatel anda laenu ilma pangakonto väljavõtteta, kuid nõuab neilt, et nad kontrolliksid laenu taotleja maksevõimet ja krediidivõimelisust.

Laenuandjad peavad tegema vastutustundlikku laenamist, mis tähendab, et nad ei tohi anda laenu inimestele, kes ei suuda seda tagasi maksta. Laenuandjad peavad arvestama laenu taotleja sissetulekute, kulude, varade, kohustuste ja muude asjaoludega. Laenuandjad peavad ka teavitama laenu taotlejat laenu tingimustest, intressidest, tasudest ja tagasimaksegraafikust.

Milleks on siis kontoväljavõtet vaja?

Kuigi laenu saamiseks ei ole alati vaja esitada pangakonto väljavõtet ega palgatõendit, on see siiski vajalik mõnel juhul. Pangakonto väljavõtte esitamine võib olla nõutav järgmistel põhjustel:

 • Laenuandja nõuab seda: Mõned laenuandjad nõuavad pangakonto väljavõtte esitamist kui laenu taotlemise tingimust. See võib olla seotud laenuandja ärireeglite, riskihalduse või seaduslike kohustustega. Kui te ei esita pangakonto väljavõtet, ei saa te laenu taotleda.
 • Laenusumma on suur: Kui te taotlete suuremat laenusummat, näiteks üle 1000 euro, võib laenuandja nõuda pangakonto väljavõtte esitamist. See on seotud laenuandja vastutustundliku laenamise põhimõttega, mis tähendab, et laenuandja peab veenduma, et te suudate laenu tagasi maksta. Kui te ei esita pangakonto väljavõtet, võib laenuandja keelduda teile laenu andmisest või pakkuda teile väiksemat laenusummat.
 • Laenutaotleja on kahtlane: Kui teie laenutaotlus äratab laenuandja kahtlust, võib laenuandja nõuda pangakonto väljavõtte esitamist. See võib juhtuda siis, kui teie isikuandmed ei ole korrektsed või täielikud, kui teie pangakonto on uus või harva kasutatav, kui teil on juba mitu aktiivset laenu või kui teil on halb krediidiajalugu. Kui te ei esita pangakonto väljavõtet, võib laenuandja lükata tagasi teie taotluse.

Miks on pangakonto väljavõte esitamine mõistlik?

Kuigi pangakonto väljavõtte esitamine ei ole alati kohustuslik, on see siiski mõistlik, sest see võib tuua kaasa mitmeid eeliseid. Pangakonto väljavõtte esitamisega saate:

 • Tõestada oma maksevõimet ja krediidivõimelisust: Pangakonto väljavõte näitab teie sissetulekuid ja väljaminekuid, mis annab laenuandjale ülevaate teie finantsolukorrast. See võib suurendada teie usaldusväärsust ja laenu saamise tõenäosust.
 • Saada paremaid laenutingimusi: Pangakonto väljavõte võib aidata teil saada madalamat intressimäära, pikemat tagasimakseperioodi või suuremat laenusummat. See võib vähendada teie laenukulusid ja parandada teie rahavoogu.
 • Vältida lisadokumentide esitamist: Pangakonto väljavõte võib asendada muid dokumente, mida laenuandja võib nõuda, näiteks palgatõend, maksudeklaratsioon või arved. See võib kiirendada laenu taotlemise protsessi ja vähendada teie vaeva.

Laen ilma palgatõndita

Laen ilma palgatõndita on laen, mille saamiseks ei ole vaja esitada oma tööandja poolt väljastatud palgatõendit. See tähendab, et laenuandja ei näe teie ametlikku sissetulekut, mis võib mõjutada teie laenuvõimet. Laen ilma palgatõndita on sobiv neile, kes töötavad ebaregulaarselt, saavad sissetulekut muudest allikatest või ei soovi avaldada oma palga suurust.

Mis vahe on palgatõendil ja pangakonto väljavõttel?

Palgatõend ja pangakonto väljavõte on erinevad dokumendid, mis annavad erinevat infot teie finantsolukorra kohta. Palgatõend näitab teie ametlikku sissetulekut, mis võib olla erinev sinu tegelikust sissetulekust. Pangakonto väljavõte näitab su tegelikke sissetulekuid ja väljaminekuid, mis võivad olla erinevad teie eelarvest.

 • Palgatõend on dokument, mis näitab sinu tööandja poolt makstud palka ja muid hüvitisi. Palgatõend sisaldab tavaliselt su nime, töökoha nimetust, töölepingu kestust, brutopalka, netopalka ja maksude arvestust.
 • Pangakonto väljavõte on dokument, mis näitab sinu pangakontol toimunud tehinguid kindla perioodi jooksul. Pangakonto väljavõte sisaldab tavaliselt sinu nime, kontonumbrit, tehingute kuupäevi, summasid, selgitusi ja saldo muutusi.

Kuidas hankida kontoväljavõtet?

Kontoväljavõtte hankimiseks peate tegema järgmised sammud:

 • Logi sisse oma internetipanka: Külasta oma panga veebilehte ja logi sisse oma kasutajanime ja parooliga. Valige oma pangakonto, mille väljavõtet soovid näha.
 • Vali periood ja formaat: Vali menüüst kontoväljavõte või kontoülevaade – Vali periood, mille kohta soovid väljavõtet saada, näiteks viimane kuu, kvartal või aasta – Vali ka formaat, milles soovid väljavõtet salvestada, näiteks PDF, CSV või XML.
 • Lae alla või prindi väljavõte: Kui oled valinud perioodi ja formaadi, siis vajuta nuppu lae alla või prindi. Salvesta väljavõte oma arvutisse või prindi see paberile. Kontrolli, kas väljavõte on korrektne ja loetav.

Palgatõendi hankimine

Palgatõend on dokument, mis tõestab su tööandja poolt makstud palka ja muid hüvitisi. Palgatõendi saamiseks pead tegema järgmised sammud:

 • Pöördu oma tööandja poole: küsi oma tööandjalt palgatõendit, mis näitab su viimase kuu või perioodi sissetulekut. Tavaliselt saad palgatõendi saada oma tööandja raamatupidamis- või personaliosakonnast. Palgatõend peab olema allkirjastatud ja tempeldatud.
 • Kontrolli oma palgatšekki: kui sa saad oma palka elektrooniliselt, siis võid kontrollida oma palgatšekki, mis näitab teie sissetulekut ja maksude arvestust. Tavaliselt saad palgatšekki vaadata oma tööandja veebilehel või e-posti teel. Palgatšekk peab olema ametlik ja usaldusväärne.
 • Kasutage oma internetipanka: tavaliselt saab internetipangas näha oma sissetulekuid ja väljaminekuid kindla perioodi jooksul. Internetipanga väljavõte peab olema selge ja loetav.

Alternatiivid konto väljavõttele

Osad laenuandjad kasutavad väiksemate laenusummade laenamiseks võimalust kasutada e-MTA päringut tuvastamaks sinu sissetulekut. Selleks pead sa minema Eesti.ee riigiportaali ning andma loa oma sissetulekuandmeid pärida läbi Maksu- ja Tolliameti.

e-MTA päring ei ole veel väga populaarne, kuid mitmed laenuandjad kasutavad seda võimalust ja tõenäoliselt on e-MTA päring tulevikus populaarsem.

Kiirlaenud ilma palgatõendita

Eelnevalt oleme maininud, et Eestis on pandud rõhku seadustele, et kaitsta laenuvõtjaid suurte laenupakkujate eest. Mistõttu on laenupakkujad kohustatud laenu andes küsima kontoväljavõtet. Selle eest ei ole palgatõendi nõudmine enam kohustuslik, kuna kontoväljavõttelt on enamasti näha, millised on taotleja sissetulekud ja samas ka väljaminekud. Seega kiirlaen ilma konto väljavõtteta ei ole enam peamiselt võimalik, kuid ilma palgatõendita küll.

Uuendatud: 2 november 2023