Parimad kodulaenud Eestis 2023

Kodulaen on laen, mida kasutatakse kinnisvara ostmiseks või olemasoleva kinnisvara renoveerimiseks. See võimaldab sul saada laenu, et soetada endale kodu või teha olulisi parandusi ja täiustusi olemasolevas kodus. Tagatisena kasutatakse tavaliselt ostetavat või renoveeritavat kinnisvara.

Võrdle kõiki laenupakkumisi

🏆 Populaarne meie külastajate seas
Laenusumma 300 € - 100 000 €
Laenuperiood 6 kuud - 180 kuud
Intress al. 7,9%
Vanus 18 a.
Laenusumma 1 000 € - 100 000 €
Laenuperiood 3 kuud - 30 aastat
Intress al. 10%
Vanus 21 a.
Laenusumma 5000 € - 200000 €
Laenuperiood 1 - 15 a.
Intress al. 12%
Vanus 18 a.
Laenusumma 500 € - 30 000 €
Laenuperiood 1 kuu - 30 aastat
Intress al. 6,9%
Vanus 18 a.

Mis on kodulaen?

kodulaen

Kodulaen on laen, mida saab võtta kinnisvara soetamiseks, ehitamiseks või renoveerimiseks. Selle taotlemiseks on vaja omafinantseeringut, mis on tavaliselt 15-20% ostetava kinnisvara hinnast, kuid võib olla ka väiksem või suurem sõltuvalt laenuandja tingimustest. Tagatiseks on ostetav või renoveeritav kinnisvara, millele seatakse hüpoteek laenuandja kasuks.

Kuidas me hindame kodulaenusid?

Kodulaenude hindamiseks kasutame me laenkohe.ee´s mitmeid kriteeriume. Näiteks:

 • Intressimäär: see on laenuandja poolt laenu eest küsitav tasu, mis väljendub protsentides laenusummast. Mida madalam on intressimäär, seda odavam on laen. Intressimäär võib olla fikseeritud või muutuv, sõltudes euribori (Euroopa rahaturu intressimäär) muutustest. Intressimäär võib erineda ka sõltuvalt laenu perioodist, laenujäägist, laenuandja marginaalist ja muudest teguritest.
 • Laenusumma: see on rahasumma, mida laenuvõtja soovib laenata. Laenusumma sõltub ostetava või renoveeritava kinnisvara hinnast, omafinantseeringu suurusest ja laenuvõtja maksevõimest. Laenusumma mõjutab ka laenu kuumakset ja intressikulu. Mida suurem on laenusumma, seda suurem on laenu kuumakse ja intressikulu.
 • Laenuperiood: see on aeg, mille jooksul laenuvõtja peab laenu tagasi maksma. Laenuperiood võib olla lühike (näiteks 6 kuud) või pikk (näiteks 30 aastat). Laenuperiood mõjutab ka laenu kuumakset ja intressikulu. Mida pikem on laenuperiood, seda väiksem on laenu kuumakse, kuid seda suurem on intressikulu.
 • Omafinantseering: see on rahasumma, mida laenuvõtja peab ise panustama kinnisvara ostmiseks või ehitamiseks. Omafinantseering on tavaliselt 15-20% ostetava kinnisvara hinnast, kuid võib olla ka väiksem või suurem sõltuvalt laenuandja tingimustest. Omafinantseering mõjutab ka laenusummat ja laenu kuumakset. Mida suurem on omafinantseering, seda väiksem on laenusumma ja laenu kuumakse.
 • Lepingutasu: see on ühekordne tasu, mida laenuvõtja peab maksma laenulepingu sõlmimisel. Lepingutasu võib olla fikseeritud summa (näiteks €190) või protsent laenusummast (näiteks 1%). Lepingutasu mõjutab ka laenu krediidi kulukuse määra. Mida suurem on lepingutasu, seda kallim on laen.
 • Krediidi kulukuse määr: see on näitaja, mis väljendab laenu kogukulu aastas protsentides laenusummast. Krediidi kulukuse määra arvutamisel võetakse arvesse intressimäära, lepingutasu ja muid laenuga seotud kulusid. Krediidi kulukuse määr aitab võrrelda erinevate laenupakkumiste kallidust. Mida madalam on krediidi kulukuse määr, seda odavam on laen.

Need on mõned peamised kriteeriumid, mida kasutame kodulaenude hindamiseks. Hindamisel on oluline arvestada oma vajaduste, eelistuste ja võimalustega. Meie lehelt leiad ainult usaldusväärsed ja turvalised laenuandjad Eestis.

kodulaen - võrdle pakkumisi


Parimad kodulaenud Eestis 2023

LaenupakkujaIntressimäärLaenusummaLaenuperioodOmafinantseeringLepingutasuKrediidi kulukuse määr
LHValates 2,4% + euribor€5000 – €5000006 – 30 aastatalates 10%1% laenusummast, min €190alates 2,5%
SEBalates 1,4% + euribor€5000 – €5000006 – 30 aastatalates 15%1% laenusummast, min €190alates 1,5%
Luminoralates 2,2% + euribor€5000 – €5000006 – 30 aastatalates 15%1% laenusummast, min €190alates 2,3%
Swedbankalates 2,5% + euribor€5000 – €5000006 – 30 aastatalates 15%1% laenusummast, min €190alates 2,6%
BigBankalates 7,9%€1000 – €1500012 – 48 kuudalates 0%5% laenusummastalates 20,98%
Coopalates 3,99%€300 – €150006 – 72 kuudalates 0%1% laenusummast, min €45alates 22,78%
Citadelealates 4,9% + euribor€5000 – €5000006 – 30 aastatalates 15%1% laenusummast, min €190alates 5,0%
Uuendatud november 2023
parimad kodulaenud

Kodulaenu tingimused

Laenusumma ja selle tagasimakse tingimused määratakse kokkulepitud intressimäära, laenuperioodi ja laenusaaja finantsolukorra põhjal. Kodulaen võib olla fikseeritud intressimääraga, kus intressimäär jääb laenu perioodi jooksul muutumatuks. Või muutuva intressimääraga, kus intress võib ajas kõikuda vastavalt turutingimustele.

Laenu kodu investeerimiseks on sul võimalik kombineerida hüpoteeklaenuga. See aitab inimestel saavutada oma koduomaniku unistust ja võimaldab laenusaajal kodu ostmiseks või renoveerimiseks vajalikku kapitali.

Soodsaim kodulaen

Soodsaim kodulaen viitab pangalaenule, mis pakub madalamat intressimäära, paindlikke tingimusi ja madalaid lisakulusid, nagu teenustasud ja kindlustusmakseid. Soodsa laenu kodu ostmiseks aidab vähendada laenukulu ja muuta kodu soetamine või renoveerimine taskukohasemaks.

Soodsaima kodulaenu saamine sõltub mitmest tegurist. Siin on mõned olulised punktid:

 1. Võrdle erinevaid panku ja finantsasutusi, et leida parimad intressimäärad ja tingimused. Uuri nende veebilehti, küsi pakkumisi ja võrdle neid omavahel. Seda saad ka teha meie laena kohe veebilehel, täiesti tasuta.
 2. Krediidiskoor mängib olulist rolli laenutingimuste ja intressimäärade määramisel. Veendu, et sul on hea krediidiskoor, maksa arved õigeaegselt ja vähenda võlgnevusi.
 3. Suurem omafinantseering (sissemakse) võib aidata saada soodsamat laenu, kuna see vähendab laenuandja riski. Kui sul on võimalus, kaalu suuremat sissemakset.
 4. Kasuta erinevaid laenukalkulaatoreid, et arvutada välja laenumakseid, intressikulusid ja võrrelda erinevaid pakkumisi. See aitab sul leida sobivaima ja soodsaima kodulaenu.

On oluline mõista, et soodsaim laen võib erineda sõltuvalt sinu konkreetsetest finants oludest ja vajadustest. 

Kodulaen ilma sissemakseta

Kodulaen ilma sissemakseta on pigem haruldane. Mõned pangad ja finantsasutused võivad pakkuda laene kodu ostmiseks ilma sissemakseta, kuid see sõltub konkreetsest olukorrast ja laenuandjast. Laenutingimused ja nõuded varieeruvad Eesti pankade lõikes ning ilma sissemakseta kodulaenu võimaldamine võib olla piiratud või kaasnevad sellega teatud tingimused.

Laenu andmisel ilma sissemakseta võivad laenuandjad tavaliselt nõuda täiendavaid tagatisi või kasutada alternatiivseid finantseerimisvõimalusi. Näiteks võib selline laenupakkumine nõuda lisakindlustust või kõrgemat intressimäära väikelaenu või kiirlaenu näol. Samuti võib ilma sissemakseta laenu puhul olla rangemad nõuded laenuvõtja krediidivõimekusele.

Kodulaen kinnisvara tagatisel

Kodulaen kinnisvara tagatisel on laen, mille puhul kasutatakse kinnisvara, näiteks elu- või ärikinnisvara tagatiseks. See tähendab, et laenuvõtja annab laenuandjale õiguse kasutada kinnisvara tagatiseks, kui ta ei suuda laenu tagasi maksta vastavalt kokkulepitud tingimustele.

Laen kinnisvara tagatisel võib pakkuda mitmeid eeliseid. Kuna kinnisvara toimib tagatisena, võib see panna laenuandja tundma end turvalisemalt ja võimaldada neil pakkuda soodsamaid intressimäärasid ja paindlikumaid laenutingimusi. Laenusumma suurus ja tagasimaksetähtaeg sõltuvad näiteks laenuvõtja krediidivõimekusest ja kinnisvara väärtusest.

On oluline mõista, et kodulaen kinnisvara tagatisel seob kinnisvara laenuvõtjaga, mis tähendab, et kui laenuvõtja ei suuda laenu tagasi maksta, võib laenuandja võtta kasutusele õiguslikke meetmeid, sealhulgas kinnisvara sundmüügi, et katta oma nõue.

Kodulaenud tuntud pankadest

Kodulaenud tuntud pankadest annavad sulle usaldusväärsust ja turvatunnet. Allpool toome näited tuntud laenud kodu ostmiseks pankadest alustades LHV-ja ja lõpetades Kredex eluasemelaenu käendusega.

LHV 

LHV Kodulaen on LHV Panga pakutav laen kinnisvara ostmiseks või renoveerimiseks. Eluasemelaenu saavad taotleda nii eraisikud kui ka ettevõtted. LHV laenu kodu ostmiseks on võimalik saada laenu kuni 90% ulatuses ostetava või renoveeritava kinnisvara turuväärtusest.

Laenusumma ja laenuperioodi määrab individuaalselt igale laenusaajale hinnangu alusel. Intressimäär võib olla kas fikseeritud või muutuv, sõltuvalt valitud tingimustest. Lisaks on LHV-l ka erinevaid kindlustus võimalusi, mis võivad olla seotud lepinguga. LHV pakub paindlikku ja personaalset lähenemist, et aidata inimestel realiseerida oma kinnisvara soove ja laenata raha mõistlikel tingimustel.

Swedbank 

Swedbank kodulaen on Swedbanki pakutav finantseerimisvõimalus, mis on suunatud klientidele, kes soovivad osta uut kodu või renoveerida olemasolevat kinnisvara. Swedbank eluasemelaen võimaldab klientidel saada laenu vastavalt nende vajadustele ja finantsolukorrale.

Swedbank pakub paindlikke laenutinigimusi, sealhulgas näiteks erinevaid laenuperioode ja intressimäärasid. Laenusumma sõltub kinnisvara väärtusest ning klientidel on võimalus saada laenu kuni 85% ulatuses kinnisvara väärtusest. Intressimäär võib olla fikseeritud või muutuv, sõltuvalt sinu valikust.

Coop 

Coop Kodulaenu pakub Coop Pank. See laen võimaldab klientidel saada paindlikku ja konkurentsivõimelist laenu lahendust vastavalt sinu vajadustele. Coopis on võimalik saada laenu kuni 85% ulatuses soovitud kinnisvara väärtusest. Laenusumma ja laenu perioodi määratakse individuaalselt, võttes arvesse klientide finantsolukorda ja eesmärke. Laenuintress võib olla fikseeritud või muutuv. Coop Pank on usaldusväärne ja kohalik pank Eestis.

SEB 

SEB pakub kodulaenu 85% ulatuses soovitud kinnisvara turuväärtusest, vajalik on hindamisakt. Mis teeb SEB eluaseme eriliseks, on võimalus valida mitme laenuintressi valiku vahel. Kliendid saavad valida fikseeritud intressimäära, mis tagab stabiilsed ja ennetatavad maksegraafikud, või muutuva intressimäära, mis võimaldab paindlikkust vastavalt turutingimustele.

Bigbank 

Bigbank on Eestis ainulaadne, pakkudes eri graafikuga kodulaenu võimalust. Nad teevad kõik endast oleneva, et leida iga kliendi jaoks sobiv maksegraafik, olgu tegemist kodu ostmise, renoveerimisega või olemasoleva laenu refinantseerimisega.

Bigbanki eluaseme erigraafik võimaldab klientidel alustada laenuperioodi madalamate igakuiste maksetega. See annab klientidele rohkem finantslikku paindlikkust algusaastatel ning võimaldab sul mugavamalt kohaneda uue kodu ostmisega. Lisaks eluaseme laenu paketile saavad kliendid jätkata igapäevast arveldamist mugavalt oma kodupangas. See tähendab, et sa saad säilitada olemasoleva panga suhet ja teha kodulaenuga seotud tehinguid oma harjumuspärases pangakeskkonnas.

Citadele 

Citadele kodulaen pakub sulle personaalset intressimäära, mis on kohandatud parimatele tingimustele vastavalt sinu vajadustele. Taotlemise protsess on lihtne ja kiire – esmase laenupakkumise tsaad juba ühe tööpäeva jooksul. Lisaks sellele võid saada KredExi käendust, mis võimaldab Citadelel finantseerida kuni 95% tagatise väärtusest.

Luminor 

Luminori kodulaen on teenus, mida pakub Luminor Pank, Eesti juhtiv pangandusettevõte. Luminor laenu kodu ostmiseks pakutakse laienemisvõimalusi erinevatele klientidele, sealhulgas esmakordsetele koduostjatele, olemasolevatele koduomanikele ja ka investoritele. Laenusumma ja tagasimakse tingimused sõltuvad kliendi individuaalsetest vajadustest ning Luminor pakub paindlikke võimalusi, et tagada parim lahendus iga kliendi jaoks.

Luminor kodulaenul on mitmeid olulisi omadusi, mis muudavad selle atraktiivseks valikuks. Näiteks võib mainida võimalust valida fikseeritud intressimäär või seotud intressimäär, mis sõltub Euriborist. Lisaks pakub Luminor eluasemelelaenule võimalust saada laenukaitset kindlustuspoliisi kaudu, mis tagab kliendi finantskohustuste kaitse ootamatute elusündmuste korral.

Kredex 

Kredex eluasemelaenu käendus on suunatud inimestele, kes soovivad võtta laenu uue eluaseme ostmiseks või olemasoleva renoveerimiseks ning samal ajal vähendada oma esialgset sissemakse kohustust. Käendus võimaldab osta kortereid, elumaju, krunte või suvilaid, kusjuures krundi ostul peab eesmärgiks olema elamu ehitamine ning suvilaga seotud ümberehitus aastaringseks elamiseks. Eluasemelaenu käenduse kasutamisel võimaldab KredEx laenu saada 10% omafinantseeringuga. Lasterikaste perede puhul on omafinantseering alates 5%. 

Kodulaen kalkulaator

Siin on mõned parimad ja enim kasutatud kodulaenu kalkulaatorid, mis aitavad sul arvutada laenumakseid, intressimäärasid ja muid olulisi näitajaid:

 1. Luminor kalkulaator
 2. Swedbank kalkulaator
 3. SEB kalkulaator

KKK – kodulaen

Millised on tavalised kodulaenutüübid?

Need varieeruvad, kuid kõige tavalised tüübid hõlmavad järgmist:
Hüpoteeklaen: Laen, mis on tagatud kinnisvaraga, tavaliselt eluasemega.
Ehituslaen: Laen, mis on ette nähtud uue kodu ehitamiseks.
Renoveerimislaen: Laen, mis on mõeldud olemasoleva kinnisvara renoveerimiseks või parendamiseks.
Sisustuslaen: Laen kodu sisustamiseks.

Mis on hüpoteek ja kuidas see toimib kodulaenuga?

Hüpoteek on laenuga seotud tagatis, tavaliselt kinnisvara, mille ostad või mida juba omad. Kui võtatd hüpoteegiga laenu kodu ostmiseks, kasutatakse sinu kodu tagatisena, mis tähendab, et kui sa ei suuda laenu tagasi maksta, võib laenuandja müüa sinu kodu tagatiseks olnud summa katmiseks.

Kuidas mõjutab intressimäär kodulaenu?

Intressimäär on raha laenamise kulu. Eluasemele laenude puhul võib intressimäär olla fikseeritud (püsib samas kogu laenuperioodi vältel) või muutuv (muutub vastavalt turutingimustele). See mõjutab sinu igakuiseid laenumakseid ja kokku makstavat summat.

Uuendatud: 22 november 2023