Parimad kodulaenud Eestis 2024

Kodulaen on laen, mida kasutatakse kinnisvara ostmiseks või olemasoleva kinnisvara renoveerimiseks. See võimaldab sul saada laenu, et soetada endale kodu või teha olulisi parandusi ja täiustusi olemasolevas kodus. Tagatisena kasutatakse tavaliselt ostetavat või renoveeritavat kinnisvara.

Võrdle parimaid kodulaenu pakkumisi siin

🏆 Populaarne meie külastajate seas
Laenusumma 300 € - 100 000 €
Laenuperiood 6 kuud - 180 kuud
Intress al. 7,9%
Vanus 18 a.
 • Tasuta enneaegne tagastus
 • Laenukindlustus
 • Soodne intress
Laenusumma 1 000 € - 100 000 €
Laenuperiood 3 kuud - 10 aastat
Intress al. 10%
Vanus 21 a.
Laenusumma 5000 € - 200000 €
Laenuperiood 1 - 15 a.
Intress al. 12%
Vanus 18 a.
Laenusumma 500 € - 30 000 €
Laenuperiood 1 kuu - 30 aastat
Intress al. 6,9%
Vanus 18 a.

Mis on kodulaen?

kodulaen

Kodulaen on laen, mida saab võtta kinnisvara soetamiseks, ehitamiseks või renoveerimiseks. Selle taotlemiseks on vaja omafinantseeringut, mis on tavaliselt 15-20% ostetava kinnisvara hinnast, kuid võib olla ka väiksem või suurem sõltuvalt laenuandja tingimustest. Tagatiseks on ostetav või renoveeritav kinnisvara, millele seatakse hüpoteek laenuandja kasuks.


Parimad kodulaenud Eestis 2024

LaenupakkujaIntressimäärLaenusummaOmafinantseeringLepingutasu
LHValates 2,4% + euribor€5000 – €500000alates 10%1% laenusummast, min €190
SEBalates 1,4% + euribor€5000 – €500000alates 15%1% laenusummast, min €190
Luminoralates 2,2% + euribor€5000 – €500000alates 15%1% laenusummast, min €190
Swedbankalates 2,5% + euribor€5000 – €500000alates 15%1% laenusummast, min €190
BigBankalates 3,5% + euribor€1000 – €250000alates 15%5% laenusummast
Coopalates 3,99% + euribor€5000 – €15000alates 0%1% laenusummast, min €45
Citadelealates 4,9% + euribor€5000 – €500000alates 15%1% laenusummast, min €190
Uuendatud mai 2024

Kuidas me hindame kodulaenusid?

Kodulaenude hindamiseks kasutame me laenkohe.ee´s mitmeid kriteeriume. Näiteks:

 • Intressimäär – mida madalam on intressimäär, seda odavam on laen. Intressimäär võib olla fikseeritud või muutuv, sõltudes euribori (Euroopa rahaturu intressimäär) muutustest.
 • Laenuperiood – mille jooksul laenuvõtja peab laenu tagasi maksma. Laenuperiood võib olla lühike (näiteks 6 kuud) või pikk (näiteks 30 aastat). Laenuperiood mõjutab ka laenu kuumakset ja intressikulu.
 • Omafinantseering – rahasumma, mida laenuvõtja peab ise panustama kinnisvara ostmiseks või ehitamiseks. Omafinantseering on tavaliselt 15-20% ostetava kinnisvara hinnast.
 • Lepingutasu – ühekordne tasu, mida laenuvõtja peab maksma laenulepingu sõlmimisel. Lepingutasu võib olla fikseeritud summa (näiteks €190) või protsent laenusummast (näiteks 1%).
 • Krediidi kulukuse määr – näitaja, mis väljendab laenu kogukulu aastas protsentides laenusummast.

Need on mõned peamised kriteeriumid, mida kasutame eluaseme laenude hindamiseks. Hindamisel on oluline arvestada oma vajaduste, eelistuste ja võimalustega. Meie lehelt leiad ainult usaldusväärsed ja turvalised laenuandjad Eestis.

Kodulaenu tingimused

kodulaenu tingimused

Laenusumma ja selle tagasimakse tingimused määratakse kokkulepitud intressimäära, laenuperioodi ja laenusaaja finantsolukorra põhjal. Kodulaen võib olla fikseeritud intressimääraga, kus intressimäär jääb laenu perioodi jooksul muutumatuks. Või muutuva intressimääraga, kus intress võib ajas kõikuda vastavalt turutingimustele.

Laenu kodu investeerimiseks on sul võimalik kombineerida hüpoteeklaenuga. See aitab inimestel saavutada oma koduomaniku unistust ja võimaldab laenusaajal kodu ostmiseks või renoveerimiseks vajalikku kapitali.

Soodsaim kodulaen

Soodsaim kodulaen

Soodsaim kodulaen viitab pangalaenule, mis pakub madalamat intressimäära, paindlikke tingimusi ja madalaid lisakulusid, nagu teenustasud ja kindlustusmakseid. Soodsa laenu kodu ostmiseks aidab vähendada laenukulu ja muuta kodu soetamine või renoveerimine taskukohasemaks.

Soodsaima eluaseme laenu saamine sõltub mitmest tegurist. Siin on mõned olulised punktid:

 1. Võrdle erinevaid panku ja finantsasutusi, et leida parimad intressimäärad ja tingimused. Uuri nende veebilehti, küsi pakkumisi ja võrdle neid omavahel. Seda saad ka teha meie laena kohe veebilehel, täiesti tasuta.
 2. Krediidiskoor mängib olulist rolli laenutingimuste ja intressimäärade määramisel. Veendu, et sul on hea krediidiskoor, maksa arved õigeaegselt ja vähenda võlgnevusi.
 3. Suurem omafinantseering (sissemakse) võib aidata saada soodsamat laenu, kuna see vähendab laenuandja riski. Kui sul on võimalus, kaalu suuremat sissemakset.
 4. Kasuta erinevaid laenukalkulaatoreid, et arvutada välja laenumakseid, intressikulusid ja võrrelda erinevaid pakkumisi. See aitab sul leida sobivaima ja soodsaima pakkumise.

On oluline mõista, et soodsaim laen võib erineda sõltuvalt sinu konkreetsetest finants oludest ja vajadustest. 

Kodulaen ilma sissemakseta

Kodulaen ilma sissemakseta

Kodulaen ilma sissemakseta on pigem haruldane. Mõned pangad ja finantsasutused võivad pakkuda laene kodu ostmiseks ilma sissemakseta, kuid see sõltub konkreetsest olukorrast ja laenuandjast. Laenutingimused ja nõuded varieeruvad Eesti pankade lõikes ning ilma sissemakseta kodulaenu võimaldamine võib olla piiratud või kaasnevad sellega teatud tingimused.

Laenu andmisel ilma sissemakseta võivad laenuandjad tavaliselt nõuda täiendavaid tagatisi või kasutada alternatiivseid finantseerimisvõimalusi. Näiteks võib selline laenupakkumine nõuda lisakindlustust või kõrgemat intressimäära väikelaenu või kiirlaenu näol. Samuti võib ilma sissemakseta laenu puhul olla rangemad nõuded laenuvõtja krediidivõimekusele.

Kodulaen kinnisvara tagatisel

Kodulaen kinnisvara tagatisel

Kodulaen kinnisvara tagatisel on laen, mille puhul kasutatakse kinnisvara, näiteks elu- või ärikinnisvara tagatiseks. See tähendab, et laenuvõtja annab laenuandjale õiguse kasutada kinnisvara tagatiseks, kui ta ei suuda laenu tagasi maksta vastavalt kokkulepitud tingimustele.

Laen kinnisvara tagatisel võib pakkuda mitmeid eeliseid. Kuna kinnisvara toimib tagatisena, võib see panna laenuandja tundma end turvalisemalt ja võimaldada neil pakkuda soodsamaid intressimäärasid ja paindlikumaid laenutingimusi. Laenusumma suurus ja tagasimaksetähtaeg sõltuvad näiteks laenuvõtja krediidivõimekusest ja kinnisvara väärtusest.

On oluline mõista, et laen kinnisvara tagatisel seob kinnisvara laenuvõtjaga, mis tähendab, et kui laenuvõtja ei suuda laenu tagasi maksta, võib laenuandja võtta kasutusele õiguslikke meetmeid, sealhulgas kinnisvara sundmüügi, et katta oma nõue.

Kodulaen üürikinnisvarale

Kodulaen üürikinnisvarale

Kodulaen üürikinnisvarale on laen, mida saab kasutada üürikinnisvara ostmiseks või renoveerimiseks. See on mõeldud inimestele, kes soovivad investeerida kinnisvarasse, et seda välja üürida.

Kodulaenud tuntud pankadest

Laenud kodu ostmiseks tuntud pankadest annavad sulle usaldusväärsust ja turvatunnet. Allpool toome näited tuntud laenud kodu ostmiseks pankadest alustades LHV-ja ja lõpetades Kredex eluasemelaenu käendusega.

LHV 

LHV Kodulaen on LHV Panga pakutav laen kinnisvara ostmiseks või renoveerimiseks. Eluasemelaenu saavad taotleda nii eraisikud kui ka ettevõtted. LHV laenu kodu ostmiseks on võimalik saada laenu kuni 90% ulatuses ostetava või renoveeritava kinnisvara turuväärtusest.

Laenusumma ja laenuperioodi määrab individuaalselt igale laenusaajale hinnangu alusel. Intressimäär võib olla kas fikseeritud või muutuv, sõltuvalt valitud tingimustest. Lisaks on LHV-l ka erinevaid kindlustus võimalusi, mis võivad olla seotud lepinguga. LHV pakub paindlikku ja personaalset lähenemist, et aidata inimestel realiseerida oma kinnisvara soove ja laenata raha mõistlikel tingimustel.

LHV kodulaen

Swedbank 

Swedbank kodulaen on Swedbanki pakutav finantseerimisvõimalus, mis on suunatud klientidele, kes soovivad osta uut kodu või renoveerida olemasolevat kinnisvara. Swedbank eluasemelaen võimaldab klientidel saada laenu vastavalt nende vajadustele ja finantsolukorrale.

Swedbank pakub paindlikke laenutinigimusi, sealhulgas näiteks erinevaid laenuperioode ja intressimäärasid. Laenusumma sõltub kinnisvara väärtusest ning klientidel on võimalus saada laenu kuni 85% ulatuses kinnisvara väärtusest. Intressimäär võib olla fikseeritud või muutuv, sõltuvalt sinu valikust.

Swedbank kodulaen

Coop 

Coop kodulaenu pakub Coop Pank. See laen võimaldab klientidel saada paindlikku ja konkurentsivõimelist laenu lahendust vastavalt sinu vajadustele. Coopis on võimalik saada laenu kuni 85% ulatuses soovitud kinnisvara väärtusest. Laenusumma ja laenu perioodi määratakse individuaalselt, võttes arvesse klientide finantsolukorda ja eesmärke. Laenuintress võib olla fikseeritud või muutuv. Coop Pank on usaldusväärne ja kohalik pank Eestis.

Coop kodulaen

SEB 

SEB pakub kodulaenu 85% ulatuses soovitud kinnisvara turuväärtusest, vajalik on hindamisakt. Mis teeb SEB eluaseme eriliseks, on võimalus valida mitme laenuintressi valiku vahel. Kliendid saavad valida fikseeritud intressimäära, mis tagab stabiilsed ja ennetatavad maksegraafikud, või muutuva intressimäära, mis võimaldab paindlikkust vastavalt turutingimustele.

SEB kodulaen

Bigbank 

Bigbank on Eestis ainulaadne, pakkudes eri graafikuga kodulaenu võimalust. Nad teevad kõik endast oleneva, et leida iga kliendi jaoks sobiv maksegraafik, olgu tegemist kodu ostmise, renoveerimisega või olemasoleva laenu refinantseerimisega.

Bigbanki eluaseme erigraafik võimaldab klientidel alustada laenuperioodi madalamate igakuiste maksetega. See annab klientidele rohkem finantslikku paindlikkust algusaastatel ning võimaldab sul mugavamalt kohaneda uue kodu ostmisega. Lisaks eluaseme laenu paketile saavad kliendid jätkata igapäevast arveldamist mugavalt oma kodupangas. See tähendab, et sa saad säilitada olemasoleva panga suhet ja teha laenuga seotud tehinguid oma harjumuspärases pangakeskkonnas.

Bigbank kodulaen

Citadele 

Citadele kodulaen pakub sulle personaalset intressimäära, mis on kohandatud parimatele tingimustele vastavalt sinu vajadustele. Taotlemise protsess on lihtne ja kiire – esmase laenupakkumise tsaad juba ühe tööpäeva jooksul. Lisaks sellele võid saada KredExi käendust, mis võimaldab Citadelel finantseerida kuni 95% tagatise väärtusest.

Citadele kodulaen

Luminor 

Luminori kodulaen on teenus, mida pakub Luminor Pank, Eesti juhtiv pangandusettevõte. Luminor laenu kodu ostmiseks pakutakse laienemisvõimalusi erinevatele klientidele, sealhulgas esmakordsetele koduostjatele, olemasolevatele koduomanikele ja ka investoritele. Laenusumma ja tagasimakse tingimused sõltuvad kliendi individuaalsetest vajadustest ning Luminor pakub paindlikke võimalusi, et tagada parim lahendus iga kliendi jaoks.

Luminor laenul kodu ostmiseks on mitmeid olulisi omadusi, mis muudavad selle atraktiivseks valikuks. Näiteks võib mainida võimalust valida fikseeritud intressimäär või seotud intressimäär, mis sõltub Euriborist. Lisaks pakub Luminor eluasemelelaenule võimalust saada laenukaitset kindlustuspoliisi kaudu, mis tagab kliendi finantskohustuste kaitse ootamatute elusündmuste korral.

Luminor kodulaen

Kredex – eluasemelaenu käendus

Kredex eluasemelaenu käendus on suunatud inimestele, kes soovivad võtta laenu uue eluaseme ostmiseks või olemasoleva renoveerimiseks ning samal ajal vähendada oma esialgset sissemakse kohustust. Käendus võimaldab osta kortereid, elumaju, krunte või suvilaid, kusjuures krundi ostul peab eesmärgiks olema elamu ehitamine ning suvilaga seotud ümberehitus aastaringseks elamiseks. Eluasemelaenu käenduse kasutamisel võimaldab KredEx laenu saada 10% omafinantseeringuga. Lasterikaste perede puhul on omafinantseering alates 5%. 

Kes saavad taotleda kodulaenu?

 • Kõik täisealised inimesed.
 • Inimesed, kellel on regulaarne tõendatud sissetulek vähemalt viimased kuus kuud ja kes on läinud töökatseaja.
 • Kodulaen on sobilik neile, kellel pole maksehäireid või kelle viimasest maksehäirest on möödunud vähemalt kolm aastat.
 • Teatud sihtgruppidele, nagu noored pered, paljulapselised pered, veteranid ja kuni 35-aastased spetsialistid, pakutakse laenu eritingimustel.

Kodulaen kalkulaator

Siin on mõned parimad ja enim kasutatud eluaseme laenu kalkulaatorid, mis aitavad sul arvutada laenumakseid, intressimäärasid ja muid olulisi näitajaid:

 1. Luminor kalkulaator
 2. Swedbank kalkulaator
 3. SEB kalkulaator

Maksimaalne kodulaenu summa

Maksimaalne kodulaenu summa võib erineda sõltuvalt laenuandjast ja teie finantsolukorrast. Näiteks:

 • Swedbank pakub laenu kalkulaatori abil, kus saate sisestada oma sissetuleku ja näha, milline on teie maksimaalne laenusumma.
 • SEB maksimaalne summa on 500 000 eurot.
 • Bigbank pakub kodulaenu, mille maksimaalne summa on 500 000 eurot.
 • LHV maksimaalne summa on 25 000 eurot.

Eelised

 • Kodulaen muudab kodu ostmise taskukohaseks ka keskmise sissetulekuga inimestele.
 • Intressimaksetelt saab tulumaksu tagasi, mis võib olla kasulik kõrgema tulumaksu määraga inimestele.
 • Intressimäärad on tavaliselt madalamad kui teistel laenutüüpidel, nagu isiklikud laenud või autolaenud.
 • Kinnisvara hind on viimastel aastakümnetel pidevalt tõusnud. Paljud eksperdid väidavad, et kinnisvara kapitali hindamise määr on olnud palju suurem kui eluasemelaenu intressimäär.

Puudused

 • See on pikaajaline kohustus, mis võib kesta aastakümneid.
 • Kui sa ei suuda laenu õigeaegselt tagasi maksta, võib see põhjustada rahalisi raskusi.
 • Kui kinnisvara väärtus langeb, võib laenu tagasimaksmine muutuda keeruliseks.
 • Kodulaenu võtmisega võivad kaasneda lisakulud, nagu kindlustus, notaritasud ja muud tasud.

Korduma kippuvad küsimused

Millised on tavalised kodulaenutüübid?

Need varieeruvad, kuid kõige tavalised tüübid hõlmavad järgmist:
Hüpoteeklaen: Laen, mis on tagatud kinnisvaraga, tavaliselt eluasemega.
Ehituslaen: Laen, mis on ette nähtud uue kodu ehitamiseks.
Renoveerimislaen: Laen, mis on mõeldud olemasoleva kinnisvara renoveerimiseks või parendamiseks.
Sisustuslaen: Laen kodu sisustamiseks.

Mis on hüpoteek ja kuidas see toimib kodulaenuga?

Hüpoteek on laenuga seotud tagatis, tavaliselt kinnisvara, mille ostad või mida juba omad. Kui võtatd hüpoteegiga laenu kodu ostmiseks, kasutatakse sinu kodu tagatisena, mis tähendab, et kui sa ei suuda laenu tagasi maksta, võib laenuandja müüa sinu kodu tagatiseks olnud summa katmiseks.

Kuidas mõjutab intressimäär kodulaenu?

Intressimäär on raha laenamise kulu. Eluasemele laenude puhul võib intressimäär olla fikseeritud (püsib samas kogu laenuperioodi vältel) või muutuv (muutub vastavalt turutingimustele). See mõjutab sinu igakuiseid laenumakseid ja kokku makstavat summat.

Uuendatud: 10 mai 2024