Parimad autolaenud Eestis

Sinu autolaen laenkohe.ee veebilehelt. ​​Leia soodsaid laene auto ostmiseks ja osta endale uus auto juba täna. Siit leiad sobiva laenu vaid 30 sekundiga. Võrdle erinevate laenuandjate pakkumisi kiiresti ja täiesti tasuta. Laenud auto ostmiseks summas kuni 25 000 eurot.

Võrdle kõiki laenupakkumisi

🏆 Populaarne meie külastajate seas
Laenusumma 100 € - 5000 €
Laenuperiood 1 kuu - 99 kuud
Intress al. 2%
Vanus 18 a.
 • Kiired laenutaotlused
 • Kiired väljamakse
 • Soodsad tingimused
 • Avatud 7 päeva nädalas
Laenusumma 300 € - 5000 €
Laenuperiood 3 kuud - 5 aastat
Intress al. 9,9%
Vanus 18 a.
 • Kiire taotlusprotsess
 • Mitmekesised laenutooted
Laenusumma 100 € - 5000 €
Laenuperiood 1 kuu - 5 aastat
Intress al. 1,9%
Vanus 18 a.
 • Madalad intressimäärad
 • Kiired väljamaksed
 • Lisatasuta maksepuhkus
 • Intressid vaid kasutatud summalt
Laenusumma 5000 € - 200000 €
Laenuperiood 1 - 15 a.
Intress al. 12%
Vanus 18 a.
Laenusumma 2000 € - 25000 €
Laenuperiood 6 - 84 kuud
Intress al. 9,9%
Vanus 21 a.
 • Ilma sissemakseta
 • Sobib ka vanemate autode ostmiseks
Laenusumma 500 € - 15000 €
Laenuperiood 1 aasta - 6 aastat
Intress al. 23,88%
Vanus 18 a.
Laenusumma 300 € - 100 000 €
Laenuperiood 6 kuud - 180 kuud
Intress al. 7,9%
Vanus 18 a.
Laenusumma 50 € - 5000 €
Laenuperiood 1 kuu - 60 kuud
Intress al. 27,24%
Vanus 18 a.
Laenusumma 500 € - 30 000 €
Laenuperiood 1 kuu - 30 aastat
Intress al. 6,9%
Vanus 18 a.
Laenusumma 500 € - 30 0000 €
Laenuperiood 6 kuud - 72 kuud (Roheenergia laen kuni 120 kuud)
Intress al. 8,38%
Vanus 21 a.
Laenusumma 50 € - 1500 €
Laenuperiood 3 kuud - 5 aastat
Intress al. 22%
Vanus 18 a.
Laenusumma 400 € - 10 000 €
Laenuperiood 3 kuud - 3 aastat
Intress al. 9,9%
Vanus 18 a.
 • Lai valik laene
 • Paindlikud tingimused
Autolaen

Mis on autolaen?

Autolaen on finantstoode, mis võimaldab sul osta sõiduki ja maksta selle eest järk-järgult laenumaksete kaudu. See on populaarne valik paljudele inimestele, kes soovivad osta uut või kasutatud autot, kuid ei suuda või ei soovi selle täielikku hinda korraga välja maksta. Laenudel auto ostmiseks on kindel tagasimakseperiood, näiteks 3-5 aastat. Laenu tagasimakse võib toimuda igakuiste või perioodiliste maksete kaudu. Laenumakse suurus sõltub laenu suurusest, intressimäärast ja tagasimakse perioodist. Lisaks põhi laenule võib laenuandja nõuda ka intressimakseid ja muid laenuga seotud tasusid.

Selle saamine hõlmab tavaliselt laenu taotlemist finantsasutustelt, näiteks pangalt või muult laenuandjalt. Laenu taotlemisel hindavad laenuandjad taotleja krediidivõimet, laenu suurust ja tagasimakseperioodi. Laenutingimused võivad erineda sõltuvalt laenuandjast, laenusummast ja taotleja krediidiajaloost. Laena raha auto ostmiseks ja tutvi nii tagatiseta või tagatisega laenu võimalustega.

Parimad autolaenud Eestis 2023

PakkujaMin. laenusummaMaks. laenusummaMaks. perioodIntress alatesKrediidi kulukuse määr
TF Bank1000 €25 000 €7 a5,90%15,07%
Bigbank500 €25 000 €10 a6,90%13,17%
Inbank300 €25 000 €6 a7,90%16,38%
Swedbank1000 €20 000 €7 a7,90%9,90%
SEB1000 €20 000 €7 a8,90%10,90%
Credit2450 €5000 €5 a24%27,24%
Coop300 €25 000 €10 a17,90%23,46%
Mogo500 €25 000 €10 a21%23,14%
Uuendatud november 2023

Edetabeli koostamisel on meie laenkohe.ee meeskond arvestanud järgmiste kriteeriumidega:

 • Laenusumma vahemik – eelistanud on pakkujaid, kes pakuvad suuremat laenusummat, et anda sulle rohkem paindlikkust auto valikul.
 • Laenu periood – eelistanud on need pakkujaid, kes pakuvad pikemat laenu perioodi, et anda sulle rohkem aega laenu tagasimaksmiseks.
 • Eelistame neid pakkujaid, kes pakuvad madalamat intressimäära, et säästa sinu raha laenukuludelt.
 • Pakkujaid, kes pakuvad madalamat krediidi kulukuse määra, mis näitab laenu kogukulu aastas.
parimad autolaenud

Tagasiteta autolaen

Tagatiseta autolaen tähendab, et laenuandja ei nõua laenu tagatiseks konkreetset vara, nagu näiteks auto. See võib selle eest aga tähendada kõrgemat intressimäära või rangemaid krediidinõudeid.

Tagatisega autolaen

Tagatisega autolaen nõuab tavaliselt auto kasutamist tagatisena. See tähendab, et kui laenaja jääb laenumaksetega hiljaks või ei suuda laenu tagasi maksta, võib laenuandja võtta auto enda valdusesse ja müüa selle, et katta laenujääk. Tagatisega laenud võivad olla soodsamad intressimäärade osas, kuna tagatis vähendab laenuandja riski.

Kiired faktid autolaenust

Siin on mõned kiired faktid autolaenude kohta:

 1. See on finantstoode, mis võimaldab inimestel osta sõiduki ja maksta selle eest järk-järgult laenumaksete kaudu.
 2. Laenutingimused, nagu laenu suurus, tagasimakseperiood ja intressimäär, võivad erineda sõltuvalt laenuandjast ja laenaja krediidivõimekusest.
 3. Tagasimakseperiood võib olla mitu aastat, tavaliselt 3-5 aastat, kuid mõnel juhul võib see olla ka pikem, kuni 20 aastat.
 4. Laenupakkujad võivad nõuda laenu taotlemisel lisaks põhilaenule ka intressimakseid ja muid laenuga seotud tasusid.
 5. Intressimäärad võivad varieeruda sõltuvalt laenuandjast, laenu suurusest, tagatisest ja laenaja krediidiajaloost.
 6. See on kasulik valik inimestele, kes soovivad osta uut või kasutatud autot, kuid ei suuda või ei soovi selle täielikku hinda korraga välja maksta.

Kes saavad autolaenu ja mida on vaja laenamiseks?

Autolaenu saamiseks on olemas mõned üldised nõuded, mis võivad erineda sõltuvalt laenuandjast ja piirkonnast. Siin on ülevaade sellest, kes võib saada laenu auto ostmiseks ja mida tavaliselt nõutakse laenamiseks:

 1. Vanus: Laenuandjad nõuavad tavaliselt laenuvõtjalt, et ta oleks vähemalt 18-aastane. Mõnel juhul võib vanusepiirang olla kõrgem, näiteks 21 aastat.
 2. Krediidiajalugu: Laenuandjad hindavad laenu taotlemisel üldiselt laenuvõtja krediidiajalugu. Positiivne krediidiajalugu suurendab tõenäosust saada heakskiit laenutaotlusele.
 3. Sissetulek: Laenuandjad soovivad veenduda, et laenuvõtjal on piisav sissetulek laenumaksete tasumiseks. Sissetulekut kontrollitakse sageli palgatõendite või pangakonto väljavõtte kaudu.
 4. Stabiilne töökoht: Stabiilne töökoht või regulaarne sissetulekuallikas suurendab laenuvõtja usaldusväärsust. Laenuandjad võivad küsida töökoha kinnitust või tööandja kontaktandmeid.
 5. Dokumendid: Laenu taotlemisel tuleb esitada mitmeid dokumente, sealhulgas isikut tõendav dokument, sissetuleku tõendid, pangakonto väljavõtted ja vahel ka auto ostuotstarvet tõendavad dokumendid.
 6. Tagatis: Tagatiseta autolaenu puhul pole vaja konkreetset vara tagatisena esitada. Tagatisega laenu korral võib nõutavaks tagatiseks olla ostetav auto ise.

Kellele sobib laen auto ostmiseks?

Autolaen sobib mitmesugustele inimestele, kes soovivad osta uut või kasutatud autot. Siin on mõned näited, kellele laen auto ostmiseks on sobiv:

 1. See on hea võimalus neile, kes soovivad osta oma esimest autot või vahetada olemasoleva auto uuema või parema vastu. See võimaldab neil autot osta ja maksta selle eest mugavate laenumaksetega.
 2. Laen auto ostmiseks on kasulik neile, kes vajavad sõiduvahendit igapäevaseks transpordiks, tööle või muudeks vajadusteks. Laen võimaldab neil soetada auto, mida nad vajavad, isegi kui neil pole selle jaoks piisavalt sääste.
 3. Autolaen võimaldab paindlikkust auto ostmisel ja maksmisel. Laen võib hõlmata erinevaid tagasimakseperioode, intressimäärasid ja laenu summasid, võimaldades laenuvõtjal valida lahenduse, mis sobib kõige paremini nende finantsolukorraga.
 4. Seda on mõistlik valida ka siis, kui inimene soovib säilitada oma rahalise likviidsuse. Selle asemel, et korraga maksta kogu auto hind, võimaldab laen osamaksete tegemist, mis võib olla mugavam ja jätab rohkem raha teiste kulutuste jaoks.
 5. Laenu auto ostmiseks võib kasutada ka krediidiajaloo parandamiseks. Regulaarne laenumaksete täitmine õigeaegselt võib aidata luua positiivset krediidiajalugu ja tõsta krediidiskoori, mis omakorda võib tulevikus aidata saada soodsamaid laenu- või finantseerimistingimusi.

Tavalised laenusummad auto ostmiseks

Tavalised auto laenusummad võivad varieeruda sõltuvalt mitmest tegurist, sealhulgas laenuandjast, laenaja krediidivõimekusest ja auto hinnaostust. Siiski on mõned üldised suunised autolaenusummade kohta:

 1. Uute autode laenusummad: Kui soovid osta uut autot, siis tavaliselt võib laen auto ostmiseks katta suurema osa auto hinnast. Tavaliselt võidakse pakkuda laenusummasid alates mõnest tuhandest eurost kuni 50 000 euroni või rohkem, olenevalt auto väärtusest ja laenuandja tingimustest.
 2. Kasutatud autode laenusummad: Kasutatud autode puhul võib laenusumma olla veidi madalam võrreldes uute autodega. Laenusummad võivad ulatuda mõnest tuhandest eurost kuni umbes 25 000 euroni, olenevalt auto vanusest, seisukorrast ja väärtusest.

On oluline märkida, et need on üldised suunised ja konkreetsed laenusummad võivad erineda olenevalt piirkonnast, laenuandjast ja individuaalsetest tingimustest. Laenuvõtja peaks alati hindama oma finantsvõimalusi ja vajadusi ning taotlema laenu, mis on nende jaoks taskukohane ja vastutustundlik. Alternatiiv autolaenule on näiteks tarbimislaen, väikelaen või krediidikonto.

Intressimäärad

Selle laenu intressimäär võib varieeruda sõltuvalt laenuandjast ja laenusaaja krediidivõimest. Näiteks pakub Coop Pank autolaenu fikseeritud aastase intressiga alates 6,9% laenujäägilt. Inbank selle eest aga intressimääraga alates 8,9% kuni 20,9% arvestatuna laenujäägilt. Nagu sa isegi näed, siis on intressimäärad väga erinevad ja olenevad laenuandjast. Leia endale sobiv laen auto ostmiseks ja saa laen kohe kätte.

Statistika

Minimaalne laenusumma 50 €
Maksimaalne laenusumma 300,000 €
Laenuperiood 7 päeva – 20 aastat
Raha kohe kätte 8 tk
Raha kohe kätte 24/7 5 tk

KKK – autolaen

Millised on autolaenu tüübid?

Erinevat tüübid on näiteks:
Uute autode laen: Kasutatakse uute autode ostmiseks.
Kasutatud autode laen: Kasutatakse kasutatud sõidukite soetamiseks.
Autoliising: Klient rendib sõiduki määratud ajaks ja tagastab selle pärast lepingu lõppemist või ostab välja lepingu alusel.
Tagatiseta laen: Laen ilma vara tagatiseta, näiteks kiirlaen.
Pandilaen: Laen, kus auto on tagatisena.

Millele peaksin tähelepanu pöörama enne autolaenu võtmist?

Intressimäärad: Võrdle erinevate laenuandjate intressimäärasid laenkohe.ee lehel ja leia endale sobivaim.
Laenuperiood: Vali periood, mis sobib sinu finantsolukorraga.
Tagatised ja lisakulud: Uuri välja, kas laenu võtmisel on vajalik vara tagatis või kas kaasnevad muud lisakulud.
Laenutingimused: Loe hoolikalt läbi laenuleping, et mõista kõiki tingimusi ja kohustusi.

Kuidas ma saan oma krediiti paremaks muuta autolaenu abil?

Kui maksta see laen õigeaegselt ja korralikult tagasi, võib see aidata suurendada sinu krediidiskoori. Samuti on oluline vältida viivistega makseid ja ülekoormata end liiga suure laenumaksega, mis võib raskendada tagasimaksmist.

Mida teha, kui ma ei saa autolaenu heaks kiidetud?

Kui sulle ei anta heaks kiidetud laenu auto ostmiseks, võid kaaluda järgmisi samme:
Paranda oma krediit: Võib-olla on sul vaja parandada oma krediidiskoori enne uut laenu taotlemist.
Kaaslaenaja: Kasuta kaaslaenaja abi, kellel on parem krediit, et suurendada heakskiitmise tõenäosust.
Osta odavam auto: Kaalu võimalust osta odavam auto väiksema laenu summa abil.

Uuendatud: 27 november 2023