Tarbimislaen - tagatiseta laen internetist!

Autor: Toomas Mägi Faktikontroll: Robin Raud Uuendatud: 2024/04/04 Sisaldab reklaamilinke
Reklaamiteave
Laenkohe.ee on sõltumatu finantsteenuste võrdlusveebiportaal. Kasutame sidusreklaamilinke, mis tähendab, et saame hüvitist mitmetelt partneritelt. Meie toimetustöö on sõltumatu ja ei ole mõjutatud välistest teguritest.

Soovid sa teada, mis on tarbimislaen ja millisteks erinevateks eesmärkideks sa saad seda kasutada? Siis oled jõudnud õigesse kohta - sellelt lehelt lead sa kõik vajaliku info. Alustades, mis laenuda on tegemist, mis on selle eelised ja puudused ning millised on alternatiivsed laenud. Sellest ja paljust muust saad sa lugeda veidi allt poolt.

Võrdle 24 parimat tarbimislaenu!

🏆 Populaarne meie külastajate seas
Laenusumma 100 € - 5000 €
Laenuperiood 1 kuu - 5 aastat
Intress al. 0%
Vanus 18 a.
 • Kiired väljamaksed
 • Lisatasuta maksepuhkus
 • Intressid vaid kasutatud summalt
Laenusumma 500 € - 15000 €
Laenuperiood 3 kuud - 60 kuud
Intress al. 8,99%
Vanus 18 a.
 • Kiired väljamaksed
 • Intress al 8,99%
 • B Secure kaitse
UUS
Laenusumma 600 € - 20 000 €
Laenuperiood 12 kuud - 84 kuud
Intress al. 4,5%
Vanus 21 a.
 • Fikseeritud intress alates 4,5%
 • Puudub lepingutasu
Laenusumma 100 € - 5000 €
Laenuperiood 1 päev - 99 kuud
Intress al. 0%
Vanus 18 a.
 • Kiired väljamaksed
 • Soodsad tingimused
 • Tasuta leping uutele klientidele
 • Esimesed 30 päeva on uuele kliendile 0% intressiga
Laenusumma 50 € - 5000 €
Laenuperiood 1 kuu - 60 kuud
Intress al. 24%
Vanus 18 a.
 • Tasuta maksepuhkus
 • 2% cashback’i maksekaardiga
 • Ava konto 15-minutiga
 • Alates 18 a.

Mis on tarbimislaen?

Tarbimislaen

Tarbimislaen on laen, mida saab kasutada erinevateks eesmärkideks, näiteks kodu remondiks, reisimiseks, auto ostuks või muudeks suuremateks kulutusteks. Laen on tavaliselt tagatiseta, mis tähendab, et sa ei pea laenu saamiseks andma laenuandjale enda vara tagatiseks.

Laenu taotlemine on lihtne ja kiire ning suurus algab 100 eurost ja võib ulatuda kuni 25 000 euroni, tagasimakseperiood jääb vahemikku 3 kuud kuni 10 aastat. Intress sõltub laenuandjast ja sinu krediidivõimekusest ning võib olla 2% või isegi üle 50% aastas.

Parimad tarbimislaenu pakkujad Eestis 2024

Parimad laenupakkujad sõltuvad sinu vajadusest ja finantsolukorrast. Seetõttu on tähtis, et sa võrdleksid erinevaid laenuandjaid, nende intressi, lepingutasu, laenusumma ja tagasimakse perioodi alusel. Samuti peaksid võtma arvesse ka laenuandja usaldusväärsust, klienditeenindust ja paindlikkust. Siin on 8 parimat tarbimislaenu pakkujat:

Credit24 – pakub laenu summas 50-5000 eurot, perioodiga 3-60 kuud ja intressiga alates 18,37% aastas.

Credit24 logo

TF Bank – summa on 1000-25 000 euro vahel, perioodiga kuni 7 aastat ja intress aastas alates 5,9%.

TF Bank

Inbank – pakub laenu summas 1000 kuni 15 000€, perioodiga 1-6 aastat ja intress algab 8,9% aastas.

Inbank

Creditea – pakub krediidikonto limiiti summas 50-5000 eurot, intressiga alates 24% aastas.

Creditea

Bondora – pakub laenu summas 100-10 000 eurot, perioodiga 3-60 kuud ja intressiga alates 21,77% aastas.

Bondora

Coop Pank – laenusumma jääb vahemikku 300-25 000 eurot, laenuperiood on maksimaalselt 120 kuud ja intress algab 7,9% aastas.

Coop Pank

Raha24 – laen on summas 100-5000 eurot, perioodiga kuni 60 kuud ja intressiga alates 24% aastas.

Raha24

Laen.ee – pakub laenu summas 300-5000 eurot, perioodiga 3-36 kuud ja intressiga alates 18% aastas.

Laen.ee logo

Tarbimislaenu taotlemine

Tarbimislaen taotlemine

Laenu taotlemine on enamasti lihtne ja kiire protsess. Selleks pead täitma laenuandja veebilehel laenutaotluse, kus esitad oma kontaktandmed ja tõestad sissetuleku olemasolu näiteks pangaväljavõtte näol.

Laenutaotlusele vastuse saamine võtab aega kuni mõnikümmend minutit. Positiivse otsuse korral pead läbima isikutuvastamise ja allkirjastama laenulepingu. Seejärel laekub laen koheselt sinu kontole või maksimaalselt tunni jooksul. See oleneb millises pangas on nii sinu kui laenuandja kontod.

Taotlemiseks pead olema vähemalt 18-aastane (või 22-aastane olenevalt laenuandjast), omama püsivat ja igakuist sissetulekut ning sul ei tohi olla kehtivaid maksehäired.

Millises olukorras on tarbimislaen sobilik?

Laenu tasub võtta siis, kui sul laenu kasutamiseks on kindel eesmärk ja sa oled veendunud, et suudad laenu tagasi maksta. Laen tarbimiseks on lahendus siis, kui sul ei ole piisavalt sääste või sa ei soovi oma vara pantida. Sul on võimalus teha suuremaid investeeringuid oma elukvaliteeti või tulevikku nagu näiteks:

Tarbimislaen kasutamine
 • Teha kodu remonti või osta uut mööblit või kodutehnikat.
 • Minna reisile või puhkusele ja teil ei ole piisavalt sääste.
 • Vajad laenata raha tervisekulude katmiseks, näiteks hambaravi, ravimid või operatsioon.
 • Osta uut autot või teha oma praegusele autole suuremaid remonditöid.
 • Investeerida oma haridusse või täiendkoolitusse.
 • Vajad raha muude planeeritud või planeerimata kulutuste katmiseks, näiteks kingitused, pulmad, hobid jne.

Tarbimislaen summas 10 000 eurot

Kui sa vajad suuremat summat raha, näiteks 10 000 eurot, siis võib tarbimislaen olla üks võimalus seda saada. See on piidavalt suur summa, mida saad kasutada erinevateks eesmärkideks, mida me oleme juba varem mainimud.

Laen tarbimiseks summas 10 000 € ei ole alati parim lahendus, kuna suur laenusumma ja pikk periood teevad laenu kalliks. See võib sind viia võlgade ja makseraskusteni, kui sa ei suuda laenu tagasi maksta vastavalt lepingule. Laen 10000 eurot võib ka vähendada ka sinu krediidivõimekust ja takistada sul teiste laenude saamist.

Tagatisega või tagatiseta tarbimislaen

Mõningad laenuandjad annavad sulle võimaluse taotleda tarbimislaenu ka tagatisega. Tagatise kasutamise eeliseks on tavaliselt odavam laen ja soodsamad tingimused, sest laenuandja risk on väiksem.

Kui sa ei suuda laenu tagasi maksta, võib laenuandja sinu vara müüa ja nõuda müügist saadud raha. Tagatisega laenu taotlemine on ka keerulisem ja aeganõudvam, sest sa pead tõestama oma vara väärtust ja omandiõigust.

Soodne tarbimislaen ilma tagatiste ja käendajateta

Soodne tarbimislaen ilma tagatiste ja käendajateta on laen, mille saamiseks ei pea andma mingit vara tagatiseks ega leidma kedagi, kes vastutaks sinu eest, kui sa ei suuda laenu tagasi maksta. Laenu taotlemine on mugav ja kiire. Selleks, et leida soodsaimat laenu võid kasutada meie lehel olevaid arvstusi ja liste. See annab sulle võimaluse võrrelda laenuandjate erinevaid tingimusi ja nii leiadki endale sobivaima pakkumise.

Tarbimislaen kohe kätte 15 minutiga

Tarbimislaen 15 minutiga

Laen tarbimiseks kohe kätte 15 minutiga on kiire laen, millega saad raha kiiresti oma arvelduskontole. See laen sobib hästi siis, kui sul on vaja raha kiireloomuliseks või ootamatuks kulutuseks, näiteks arstiabi, remont või reis.

Laen kohe kätte 15 minutiga on mõeldud tavaliselt väiksemale summale ja lühemale perioodile kui tavaline eralaen. Laenu intressimäär on ka kõrgem kui tavalise laenu puhul, sest laenuandja võtab suurema riski.

Laen tarbimiseks pangast vs finantsasutusest

Laen pangast on selline laen, mille saad oma kodupangast või mõnest teisest pangast. See eristub teistest laenudest selle poolest, et pank pakub sulle paremaid tingimusi, kui oled nende püsiklient või avad nende juures arvelduskonto. Pank kontrollib ka sinu krediidiajalugu ja sissetulekut põhjalikumalt kui teised laenuandjad. Laen pangast on tavaliselt usaldusväärsem ja turvalisem kui teistelt laenuandjatelt.

Väikelaen või tarbimislaen

Nii väikelaen kui tarbimislaen on mõlemad laenutooted, mida saad kasutada mitmeteks erinevateks eesmärkideks ja mille puhul ei ole vaja tagatist ega käendajat. Neid kasutatakse sageli kui sünonüüme ja neid kasutatakse ka vaheldumisi. Siiski võib nende kahe laenutüübi vahel olla väike erinevusi.

 1. Esimeseks erinevuseks on see, et laen tarbimiseks on suuremas summas ja pikema tähtajaga kui väikelaen. Näiteks võib summa ulatuda kuni 25 000 euroni ja tähtaeg kuni 10 aastani, samas kui väikelaenu summa jääb tavaliselt alla 5000 euro ja laenuperiood jääb tavaliselt alla 5 aasta.
 2. Teiseks erinevuseks on see, et tarbimislaen on sihtotstarbeline laen, mis tähendab, et laenuandja küsib, milleks sa raha kasutada plaanid. Näiteks võib seda laenu võtta remondiks, reisiks, hariduseks või tervisekuludeks. Väikelaen on aga sihtotstarbetu laen, mis tähendab, et laenuandja ei küsi ega kontrolli, milleks sa raha kulutad.

Võib öelda, et need on väga sarnased laenutooted, mis erinevad peamiselt laenusumma, tähtaja ja sihtotstarbe poolest. Kui otsustad võtta ühe nesit, siis tutvu alati hoolikalt laenuandja tingimustega ja võrdle erinevaid pakkumisi. Kui su laenu vajadus on väiksem ja pigem on kiirus on tähtis loe lähemalt krediidikonto või kiirlaenu kohta.

Tarbimislaenu maksumus

Tarbimislaenu maksumus

Maksumus oleneb, kui suur on su laen ja kui palju sa pead maksma intressi ja muid tasusid selle eest. Intress on protsent, mida laenuandja küsib laenusummalt iga kuu. Intressimäär sõltub laenuandjast, laenusummast, tagasimakse perioodist ja sinu krediidiajaloost.

Mida parem on sinu krediidivõimekus ja mida lühem on laenuperiood, seda madalam on intressimäär. Lisaks intressile pead arvestama ka lepingutasu ja haldustasuga, mis on ühekordsed või igakuised tasud laenulepingu sõlmimise ja haldamise eest.

Alternatiivid tarbimislaenule

Kui sa oled otsustanud, et laenu võttmine ei ole sulle hetkel sobiv valik, siis suuremate kulutuste kattmiseks on sul ka teisi võimalusi. Sa võid kaaluda näiteks järgmisi variante:

 • Säästmine – kui sul ei ole kiiret rahavajadust, võid proovida säästa raha oma eesmärgi jaoks. Säästmine aitab sul vältida intressi ja tasude maksmist ning õpetab sind paremini oma rahaga ümber käima.
 • Laenamine sõpradelt või perelt – laenamine sõpradelt või perelt on tavaliselt odavam ja paindlikum kui pangast laenamine, aga see võib kaasa tuua konflikte ja pinged suhetes.
 • Liising – kui sa tahad osta midagi konkreetset, näiteks auto või kodutehnika, võid kasutada liisingut. Liising on selline leping, mille järgi maksad igakuiselt kindlat summat ja kasutad soovitud asja. Liisingu lõpus saad asja endale osta või tagastada liisinguandjale.
 • Krediitkaart – raha väiksemateks kulutusteks või ootamatuteks olukordadeks, võid kasutada krediitkaarti.

Eelised

 • Paindlik ja sihtotstarbetu laen, mis tähendab, et saad seda kasutada just selleks, milleks soovite, olgu selleks remont, reis, haridus või muu kulutus.
 • Tagatiseta laen, mis tähendab, et sa ei pea oma vara pantima ega leidma käendajat.
 • Kiire ja lihtne taotleda internetis ning raha laekub teie pangakontole mõne minuti või tunni jooksul.
 • Soodne laen, mille intress on madalam kui kiirlaenu või krediitkaardi puhul.

Puudused

 • Võib olla kallis, kui sa ei vali sobivat laenusummat, tähtaega ja intressi. Lisaks võivad kaasneda erinevad tasud ja kulud, näiteks lepingutasu, haldustasu, viivistasu jne.
 • Riskantne, kui sa ei ole kursis laenuandja tingimuste ja nõuetega. 
 • Kahjulik, kui sa kasutad seda emotsiooniostudeks või ebavajalike kulutuste tegemiseks. See võib viia ülelaenamise ja makseraskuste tekkeni ning halvendada sinu finantsolukorda ja krediidireitingut.

Korduma kippuvad küsimused

Millised nõuded on mulle kui tarbimislaenu taotlejale?

Tarbimislaenu taotlejale on tavaliselt nõutud Eesti kodakondsus või alaline elukoht, vähemalt 18-aastane vanus, netosissetulek vähemalt 600 € kuus ja puuduvad maksehäired.

Kas ettevõtted saavad taotleda laenu tarbimiseks?

Ettevõtted saavad taotleda tarbimislaenu, kui nad vastavad laenuandja poolt kehtestatud tingimustele, mis võivad erineda eraisikute omadest. Näiteks võib laenuandja nõuda ettevõttelt äriplaani, finantsaruandeid, tagatist või käendajat.

Kas tarbimislaenu kasutamisel on piiranguid?

Tarbimislaenu kasutamisel ei ole tavaliselt piiranguid, kui laenu võtja järgib laenulepingus sätestatud tingimusi. Tarbimislaenu võib kasutada erinevateks eesmärkideks, nagu kodu remont, reisimine, haridus, auto ost jne.

Kuidas olla kindel, et laenu tagasimaksed oleksid jõukohased?

Laenu tagasimaksete jõukohasuse tagamiseks on oluline teha eelarve, arvestada oma sissetulekute ja väljaminekutega ning valida sobiv laenusumma ja periood. Samuti on soovitatav võrrelda erinevaid laenupakkumisi ja valida see, mis pakub parimat intressi ja tingimusi.

Uuendatud: 4 aprill 2024