Tarbimislaen - tagatiseta laen internetist!

Kui sa oled mõelnud, kuidas rahastada oma unistusi või teha suuremaid kulutusi, siis võib-olla oled kaalunud tarbimislaenu võtmist. Tarbimislaen on laen, mida saab kasutada erinevateks eesmärkideks, näiteks kodu remont, reisimine, auto ost või muud suuremad kulutused. Tarbimislaen on tavaliselt tagatiseta laen, mis tähendab, et laenu saamiseks ei pea andma laenuandjale mingit vara tagatiseks. See muudab tarbimislaenu taotlemise lihtsamaks ja kiiremaks kui tagatisega laenu puhul. Kuid kas tarbimislaen on alati hea valik? Millised on selle eelised ja puudused? Millised on tarbimislaenu alternatiivid? Sellest ja paljust muust saad lugeda selles blogi postituses.

Võrdle kõiki laenupakkumisi

🏆 Populaarne meie külastajate seas
Laenusumma 100 € - 5000 €
Laenuperiood 1 kuu - 99 kuud
Intress al. 2%
Vanus 18 a.
 • Kiired laenutaotlused
 • Kiired väljamakse
 • Soodsad tingimused
 • Avatud 7 päeva nädalas
Laenusumma 100 € - 5000 €
Laenuperiood 1 kuu - 5 aastat
Intress al. 1,9%
Vanus 18 a.
 • Madalad intressimäärad
 • Kiired väljamaksed
 • Lisatasuta maksepuhkus
 • Intressid vaid kasutatud summalt
Laenusumma 100 € - 5000 €
Laenuperiood 1 päev - 99 kuud
Intress al. 26,85%
Vanus 18 a.
 • Kiired väljamaksed
 • Soodsad tingimused
 • Tasuta leping uutele klientidele
Laenusumma 1 000 € - 100 000 €
Laenuperiood 3 kuud - 30 aastat
Intress al. 10%
Vanus 21 a.
Laenusumma 50 € - 5000 €
Laenuperiood 1 kuu - 60 kuud
Intress al. 27,24%
Vanus 18 a.
Laenusumma 400 € - 10 000 €
Laenuperiood 3 kuud - 3 aastat
Intress al. 9,9%
Vanus 18 a.
 • Lai valik laene
 • Paindlikud tingimused
Laenusumma 100 € - 5000 €
Laenuperiood 5 kuud - 60 kuud
Intress al. 27,24%
Vanus 18 a.
Laenusumma 2000 € - 25000 €
Laenuperiood 6 - 84 kuud
Intress al. 9,9%
Vanus 21 a.
 • Ilma sissemakseta
 • Sobib ka vanemate autode ostmiseks
Laenusumma 500 € - 15000 €
Laenuperiood 1 aasta - 6 aastat
Intress al. 23,88%
Vanus 18 a.
Laenusumma 100 € - 10000 €
Laenuperiood 3 kuud - 60 kuud
Intress al. 25,83%
Vanus 18 a.

Mis on tarbimislaen?

Tarbimislaen on laen, mida saab kasutada erinevateks eesmärkideks, näiteks kodu remondiks, reisimiseks, auto ostuks või muudeks suuremateks kulutusteks. Tarbimislaen on tavaliselt tagatiseta laen, mis tähendab, et laenu saamiseks ei pea andma laenuandjale enda vara tagatiseks. See muudab laenu taotlemise lihtsamaks ja kiiremaks kui tagatisega laenu puhul.

Tarbimislaenu suurus algab 100 eurost ja võib ulatuda kuni 25 000 euroni, tagasimakseperiood jääb vahemikku 3 kuud kuni 10 aastat. Intress sõltub laenuandjast ja laenusaaja krediidivõimekusest ning võib olla 2% või isegi üle 50% aastas.

Kuidas taotleda tarbimislaenu?

Tarbimislaenu taotlemine on enamasti lihtne ja kiire protsess. Selleks pead täitma laenuandja veebilehel laenutaotluse, kus esitad oma kontaktandmed ja tõestad sissetuleku olemasolu näiteks pangaväljavõtte näol.

Tarbimislaen

Laenutaotlusele vastuse saamine võtab aega kuni mõnikümmend minutit. Positiivse otsuse korral pead läbima isikutuvastamise ja allkirjastama laenulepingu. Seejärel laekub laen koheselt sinu kontole või maksimaalselt tunni jooksul. See oleneb millises pangas on nii sinu kui laenuandja kontod.

Taotlemiseks pead olema vähemalt 18-aastane (või 22-aastane olenevalt laenuandjast), omama püsivat ja igakuist sissetulekut ning sul ei tohi olla kehtivaid maksehäired.

Millises olukorras on tarbimislaen sobilik?

Tarbimislaenu tasub võtta siis, kui sul on kindel eesmärk, milleks sa raha vajad, ja sa oled veendunud, et suudad laenu tagasi maksta. Laen on lahendus siis, kui sul ei ole piisavalt sääste või ei soovi oma vara pantida. Laen aitab sul teha suuremaid investeeringuid oma elukvaliteeti või tulevikku nagu näiteks:

 • Soovid teha kodu remonti või osta uut mööblit või kodutehnikat.
 • Soovid minna reisile või puhkusele ja teil ei ole piisavalt sääste.
 • Vajad laenata raha tervisekulude katmiseks, näiteks hambaravi, ravimid või operatsioon.
 • Soovid osta uut autot või teha oma praegusele autole suuremaid remonditöid.
 • Soovid investeerida oma haridusse või täiendkoolitusse.
 • Vajad raha muude planeeritud või planeerimata kulutuste katmiseks, näiteks kingitused, pulmad, hobid jne.

Kui palju maksab tarbimislaenu võtmine?

Tarbimislaenu maksumus oleneb, kui suur on su laen ja kui palju sa pead maksma intressi ja muid tasusid selle eest. Intress on protsent, mida laenuandja küsib laenusummalt iga kuu. Intressimäär sõltub laenuandjast, laenusummast, tagasimakse perioodist ja sinu krediidiajaloost.

Mida parem on sinu krediidivõimekus ja mida lühem on laenuperiood, seda madalam on intressimäär. Lisaks intressile pead arvestama ka lepingutasu ja haldustasuga, mis on ühekordsed või igakuised tasud laenulepingu sõlmimise ja haldamise eest.

Tarbimislaen summas 10 000 eurot

Kui sa vajad suuremat summat raha, näiteks 10 000 eurot, siis võib tarbimislaen olla üks võimalus seda saada. See on piidavalt suur summa, mida saad kasutada erinevateks eesmärkideks, näiteks kodu remont, auto ost, haridus või mõned muud suuremad kulutused. 10 000 € tarbimislaen on tavaliselt tagatiseta laen, mis tähendab, et laenu saamiseks ei pea andma laenuandjale mingit vara tagatiseks.

Kuid tarbimislaen 10000 eurot ei ole alati parim lahendus, kuna suur laenusumma ja pikk periood teevad laenu kalliks. See võib sind viia võlgade ja makseraskusteni, kui sa ei suuda laenu tagasi maksta vastavalt lepingule. Tarbimislaen 10000 eurot võib ka vähendada sinu krediidivõimekust ja takistada sul teiste laenude saamist.

Tagatisega või tagatiseta tarbimislaen

Sul on võimalus taotleda tarbimislaenu ka tagatisega. Tagatisega laenamise eeliseks on tavaliselt odavam laen ja soodsamad tingimused, sest laenuandja risk on väiksem. Kui sa ei suuda laenu tagasi maksta, võib laenuandja sinu vara müüa ja nõuda sellest saadud raha. Tagatisega laenu taotlemine on ka keerulisem ja aeganõudvam kui tagatiseta laenu puhul, sest pead tõestama oma vara väärtust ja omandiõigust.

Soodne tarbimislaen ilma tagatiste ja käendajateta

Soodne tarbimislaen ilma tagatiste ja käendajateta on laen, mille saamiseks ei pea andma mingit vara tagatiseks ega leidma kedagi, kes vastutaks sinu eest, kui sa ei suuda laenu tagasi maksta. Laenu taotlemine on mugav ja kiire viis raha saamiseks, kuid samas on tegu kallima laenuga. Sellepärast tasub enne laenu võtmist võrrelda erinevate laenuandjate pakkumisi ja leida endale sobivaim intressimäär ja tagasimakse tingimused.

Tarbimislaen kohe kätte 15 minutiga

Tarbimislaen kohe kätte 15 minutiga on kiirlaen, millega saad raha kiiresti oma arvelduskontole. See laen sobib hästi siis, kui sul on vaja raha kiireloomuliseks või ootamatuks kulutuseks, näiteks arstiabi, remont või reis. Laen kohe kätte 15 minutiga on mõeldud tavaliselt väiksemale summale ja lühemale perioodile kui tavaline tarbimislaen. Laenu intressimäär on ka kõrgem kui tavalise tarbimislaenu puhul, sest laenuandja võtab suurema riski.

Tarbimislaen pangast vs finantsasutusest

Tarbimislaen pangast on selline laen, mille saad oma kodupangast või mõnest teisest pangast. Tarbimislaen pangast eristub teistest laenudest selle poolest, et pank pakub sulle paremaid tingimusi, kui oled nende püsiklient või avad nende juures arvelduskonto. Pank kontrollib ka sinu krediidiajalugu ja sissetulekut põhjalikumalt kui teised laenuandjad. Tarbimislaen pangast on tavaliselt usaldusväärsem ja turvalisem kui teistelt laenuandjatelt.

Millised on parima tarbimislaenupakkujad?

Parimad tarbimislaenu pakkujad sõltuvad sinu vajadusest ja finantsolukorrast. Seetõttu on tähtis, et sa võrdleksid erinevaid laenuandjaid, nende intressi, lepingutasu, laenusumma ja tagasimakse perioodi alusel. Samuti peaksid võtma arvesse ka laenuandja usaldusväärsust, klienditeenindust ja paindlikkust. Mõned näited tarbimislaenu pakkujatest on:

Credit24 – pakub laenu summas 50-5000 eurot, perioodiga 3-60 kuud ja intressiga alates 18,37% aastas.

Credit24 logo

TF Bank – tarbimislaenu summa on 1000-25 000 euro vahel, perioodiga kuni 7 aastat ja intress aastas alates 5,9%.

TF Bank

Inbank – pakub laenu summas 1000 kuni 15 000€, perioodiga 1-6 aastat ja intress algab 8,9% aastas.

Inbank

Creditea – pakub krediidikonto limiiti summas 50-5000 eurot, intressiga alates 24% aastas.

Creditea

Bondora – pakub laenu summas 100-10 000 eurot, perioodiga 3-60 kuud ja intressiga alates 21,77% aastas.

Bondora

Coop Pank – laenusumma jääb vahemikku 300-25 000 eurot, laenuperiood on maksimaalselt 120 kuud ja intress algab 7,9% aastas.

Coop Pank

Raha24 – laen on summas 100-5000 eurot, perioodiga kuni 60 kuud ja intressiga alates 24% aastas.

Raha24

Laen.ee – pakub laenu summas 300-5000 eurot, perioodiga 3-36 kuud ja intressiga alates 18% aastas.

Laen.ee logo

Need on vaid mõned näited ja meie listist leida veel palju teisi tarbimislaenu pakkujaid. 

Mis on tarbimislaenu ja väikelaenu vahe?

Tarbimislaen ja väikelaen on mõlemad laenutooted, mida saad kasutada mitmeteks erinevateks eesmärkideks ja mille puhul ei ole vaja tagatist ega käendajat. Tarbimislaenu ja väikelaenu kasutatakse sageli kui sünonüüme ja neid kasutatakse ka vaheldumisi. Siiski võib nende kahe laenutüübi vahel olla väike erinevusi.

 1. Esimeseks võimalikuks erinevuseks on see, et tarbimislaen on suuremas summas ja pikema tähtajaga kui väikelaen. Näiteks võib tarbimislaenu summa ulatuda kuni 25 000 euroni ja tähtaeg kuni 10 aastani, samas kui väikelaenu summa jääb tavaliselt alla 5000 euro ja laenuperiood jääb tavaliselt alla 5 aasta.
 2. Teiseks võimalikuks erinevuseks on see, et tarbimislaen on sihtotstarbeline laen, mis tähendab, et laenuandja küsib, milleks sa raha kasutada plaanid. Näiteks võib tarbimislaenu võtta remondiks, reisiks, hariduseks või tervisekuludeks. Väikelaen on aga sihtotstarbetu laen, mis tähendab, et laenuandja ei küsi ega kontrolli, milleks sa raha kulutad.

Kokkuvõttes võib öelda, et tarbimislaen ja väikelaen on väga sarnased laenutooted, mis erinevad peamiselt laenusumma, tähtaja ja sihtotstarbe poolest. Kui otsustad võtta tarbimislaenu või väikelaenu, siis tutvu alati hoolikalt laenuandja tingimustega ja võrdle erinevaid pakkumisi. Kui su laenu vajadus on väiksem ja pigem on kiirus on tähtis loe lähemalt krediidikonto või kiirlaenu kohta.

Alternatiivid tarbimislaenule

Tarbimislaen ei ole ainus viis suuremate kulutuste kattmiseks. Alternatiivsed võimalused on näiteks järgmised:

 • Säästmine – kui sul ei ole kiiret rahavajadust, võid proovida säästa raha oma eesmärgi jaoks. Säästmine aitab sul vältida intressi ja tasude maksmist ning õpetab sind paremini oma rahaga ümber käima.
 • Laenamine sõpradelt või perelt – kui sul on usaldusväärsed ja abivalmid sõbrad või pereliikmed, võid neilt küsida laenu. Laenamine sõpradelt või perelt on tavaliselt odavam ja paindlikum kui pangast laenamine, aga see võib kaasa tuua konflikte ja pinged suhetes.
 • Liising – kui sa tahad osta midagi konkreetset, näiteks auto või kodutehnika, võid kasutada liisingut. Liising on selline leping, mille järgi maksad igakuiselt kindlat summat ja kasutad soovitud asja. Liisingu lõpus saad asja endale osta või tagastada liisinguandjale.
 • Krediitkaart – kui sa vajad raha väiksemateks kulutusteks või ootamatuteks olukordadeks, võid kasutada krediitkaarti. Krediitkaart on selline kaart, mille abil saad teha oste ja välja võtta raha kuni kindla limiidi ulatuses. Krediitkaardi kasutamise eest pead maksma intressi ja tasusid, kui sa ei maksa kogu summat tagasi õigeaegselt. Krediitkaart on mugav ja paindlik viis raha kasutamiseks, aga see võib ka viia üle võla ja raskusteni maksmisel.

Tarbimislaenu plussid ja miinuseid

Eelised:

 • Paindlik ja sihtotstarbetu laen, mis tähendab, et saad seda kasutada just selleks, milleks soovite, olgu selleks remont, reis, haridus või muu kulutus.
 • Tagatiseta laen, mis tähendab, et sa ei pea oma vara pantima ega leidma käendajat.
 • Kiire ja lihtne taotleda internetis ning raha laekub teie pangakontole mõne minuti või tunni jooksul.
 • Soodne laen, mille intress on madalam kui kiirlaenu või krediitkaardi puhul.

Miinused:

 • Võib olla kallis, kui sa ei vali sobivat laenusummat, tähtaega ja intressi. Lisaks võivad kaasneda erinevad tasud ja kulud, näiteks lepingutasu, haldustasu, viivistasu jne.
 • Riskantne, kui sa ei ole kursis laenuandja tingimuste ja nõuetega. 
 • Kahjulik, kui sa kasutad seda emotsiooniostudeks või ebavajalike kulutuste tegemiseks. See võib viia ülelaenamise ja makseraskuste tekkeni ning halvendada sinu finantsolukorda ja krediidireitingut.

Uuendatud: 24 november 2023