Sisustuslaen

Kodu sisustamine on paljude inimeste jaoks oluline ja põnev tegevus, mis võimaldab väljendada oma maitset ja isikupära. Kuid kodu sisustamine võib olla ka kulukas ja aeganõudev, eriti kui soovid teha suuremaid muudatusi või osta uut mööblit ja kodumasinaid. Selleks, et kodu sisustamist lihtsamaks ja taskukohasemaks muuta, ongi olemas sisustuslaen.

Võrdle kõiki laenupakkumisi

🏆 Populaarne meie külastajate seas
Laenusumma 100 € - 5000 €
Laenuperiood 1 kuu - 5 aastat
Intress al. 1,9%
Vanus 18 a.
 • Madalad intressimäärad
 • Kiired väljamaksed
 • Lisatasuta maksepuhkus
 • Intressid vaid kasutatud summalt
Laenusumma 100 € - 5000 €
Laenuperiood 1 päev - 99 kuud
Intress al. 26,85%
Vanus 18 a.
 • Kiired väljamaksed
 • Soodsad tingimused
 • Tasuta leping uutele klientidele
Laenusumma 100 € - 5000 €
Laenuperiood 1 kuu - 99 kuud
Intress al. 2%
Vanus 18 a.
 • Kiired laenutaotlused
 • Kiired väljamakse
 • Soodsad tingimused
 • Avatud 7 päeva nädalas
Laenusumma 50 € - 5000 €
Laenuperiood 1 kuu - 60 kuud
Intress al. 27,24%
Vanus 18 a.
Laenusumma 100 € - 10000 €
Laenuperiood 3 kuud - 60 kuud
Intress al. 25,83%
Vanus 18 a.
Laenusumma 300 € - 5000 €
Laenuperiood 3 kuud - 5 aastat
Intress al. 9,9%
Vanus 18 a.
 • Kiire taotlusprotsess
 • Mitmekesised laenutooted
Laenusumma 300 € - 100 000 €
Laenuperiood 6 kuud - 180 kuud
Intress al. 7,9%
Vanus 18 a.

Mis on sisustuslaen? 

Sisustuslaen on laen, mida saab kasutada kodu või suvila sisustamiseks. Sisustuslaen on tavaliselt ilma tagatiseta väikelaen, mis tähendab, et sa ei pea oma vara pantima ega käendajat leidma. Sisustuslaenu saab taotleda erinevatelt pankadelt ja finantsasutustelt, näiteks LHV, BigBank, SEB ja teised. Sisustuslaenu tingimused ja intressid võivad erineda sõltuvalt laenuandjast, laenusummast ja laenuperioodist. Remondilaen võib olla üheks sisustuslaenu alternatiiviks.

Kuidas saada sisustuslaenu? 

Sisustuslaenu saamiseks pead täitma laenutaotluse, mida saad tavaliselt teha internetis või pangakontoris. Laenutaotluses pead esitama oma isiku- ja kontaktandmed, sissetuleku ja kohustuste info ning laenusoovi. Laenuandja hindab sinu maksevõimet ja krediidiajalugu ning teeb sulle vastava laenupakkumise. Kui oled laenupakkumisega nõus, siis saad allkirjastada lepingu digitaalselt või paberkandjal. Pärast lepingu sõlmimist kantakse laenusumma sinu kontole.

Millises olukorras on mõistlik võtta sisustuslaenu? 

Sisustuslaen

Sisustuslaenu võtmine on mõistlik siis, kui sul on vaja oma kodu või suvila sisustada uue mööbli, kodumasinate või muude sisustuselementidega. Sisustuslaen aitab sul muuta oma eluruumi hubasemaks ja mugavamaks ilma, et peaksid korraga suurt väljaminekut tegema.

Sisustuslaenu võib olla vaja ka siis, kui oled esimest korda omale kodu soetamas või kui soovid oma vana ja räsitud kodu värskendada. Sisustuslaenu võtmisel pead arvestama, et see on finantskohustus, mida tuleb õigeaegselt tagasi maksta. Seetõttu pead enne laenu võtmist hoolikalt läbi mõtlema, kas sul on vajalikud sissetulekud ja piisav maksevõime. Samuti pead võrdlema erinevaid laenupakkumisi ja valima endale sobivaima intressi ja tagasimaksegraafikuga laenu.

Tähtsaimad sisustuslaenu tingimused

Sisustuslaenu võtmisel on oluline tutvuda laenuandja poolt pakutavate tingimustega ja võrrelda neid teiste pakkumistega. Sisustuslaenu tingimused võivad tunduvalt erineda sõltuvalt laenuandjast, laenusummast ja laenuperioodist. Mõned tähtsaimad sisustuslaenu tingimused on:

 • Intressimäär – see näitab, kui palju pead maksma laenu kasutamise eest. Intressimäär võib olla fikseeritud või muutuv ning see arvutatakse kas kogu laenusummalt või järelejäänud laenujäägilt. Intressimäär sõltub sinu krediidivõimest, makseajaloost ja turuolukorrast.
 • Krediidi kulukuse määr (KKM) – see näitab, kui palju maksab laen sulle aastas kõigi tasude ja kuludega. KKM sisaldab intressimäära, lepingutasu, haldustasu ja muid võimalikke kulusid. KKM aitab sul võrrelda erinevate laenupakkumiste tegelikku hinda ja valida kõige soodsama. Mida madalam krediidi kulukuse määr, seda odavam on laen.
 • Tagasimakse periood – näitab, kui kaua sa pead laenu tagasi maksma. Tagasimakse periood sõltub sinu valitud laenusummast ja igakuise makse suurusest. Mida pikem on tagasimakse periood, seda väiksemad on igakuised maksed, aga seda rohkem maksad kokku intresse.
 • Lepingu tasud ja lisakulud – need on erinevad tasud ja kulud, mida pead maksma laenu võtmisel või lepingu jooksul. Näiteks lepingutasu, haldustasu, viivis, leppetrahv jne. Need tasud ja kulud tuleb arvestada laenu kogumaksumusse ja võrrelda erinevate pakkumistega.

Sisustuslaen internetist 

Sisustuslaenu saad taotleda internetist mugavalt ja kiiresti. Selleks pead täitma veebivormi oma isiku- ja kontaktandmete, sissetuleku ja kohustuste info ning laenusooviga. Laenuandja hindab sinu taotlust ja teeb sulle pakkumise, mille saad allkirjastada digitaalselt. Pärast lepingu sõlmimist kantakse laenusumma sinu kontole.

Sisustuslaenu taotlemiseks internetist pead olema vähemalt 18-aastane Eesti kodanik või elamisloaga elanik, omama regulaarset sissetulekut ning puhtat makseajalugu. Samuti pead omama kehtivat isikut tõendavat dokumenti (ID-kaart, pass või elamisluba) ning pangakontot Eesti pangas.

Soodsaim sisustuslaen

Soodsaim sisustuslaen on see, mis vastab sinu vajadustele ja eelarvele ning millel on madal intressimäär, väike KKM ja minimaalsed lisatasud. Soodsaima sisustuslaenu leidmiseks pead võrdlema erinevaid laenupakkumisi ja lugema hoolikalt läbi lepingutingimused.

Üks viis sisustuslaene võrrelda on kasutada veebipõhiseid laenuportaale nagu meie veebileht laenkohe.ee, kus me oleme koondanud erinevate pankade ja finantsasutuste pakkumised ühte kohta. Sa saad omavahel võrrelda kõiki laenupakkujate tingimusi nagu laenu intressimäära, KKM-i, tagasimakse perioodi ja muid olulisi tingimusi.

Teine viis sisustuslaene võrrelda on külastada erinevate laenuandjate veebilehti ja kasutada nende laenukalkulaatoreid. Nii saad näha, kui palju maksaks sulle laen erinevate summade, perioodide ja intressidega. Laenukalkulaatorid annavad sulle ligikaudse ülevaate laenu maksumusest, kuid täpse pakkumise saamiseks pead siiski täitma laenutaotluse.

Soodsaima sisustuslaenu valimisel ära vaata ainult kuumakset, vaid arvesta ka kogu laenu maksumust ja teisi lepingu tingimusi. Samuti jälgi, et laen ei ületaks sinu maksevõimet ja et suudad seda õigeaegselt tagasi maksta.

Sisustuslaen – parimad pakkujad Eestis 2023 

Sisustuslaenu pakuvad Eestis mitmed pankad ja finantsasutused, kes konkureerivad omavahel laenuintresside, lepingutasude ja muude tingimustega. Sisustuslaenu valimisel on oluline võrrelda erinevaid pakkumisi ja leida endale sobivaim laenupartner. Siin on mõned populaarsed sisustuslaenu pakkujad Eestis on näiteks:

 • LHV – pakub sisustuslaenu kuni 15 000 eurot ilma tagatiseta ja kuni 25 000 eurot tagatisega. Laenuperiood on kuni 10 aastat ja intressimäär alates 9,9% aastas. Lepingutasu on 1% laenusummast, minimaalselt 50 eurot.
 • Coop Pank – pakub sisustuslaenu kuni 15 000 eurot ilma tagatiseta ja kuni 50 000 eurot tagatisega. Laenuperiood on kuni 10 aastat ja intressimäär alates 6,9% aastas. Lepingutasu on 1% laenusummast, minimaalselt 100 eurot.

Sisustuslaen kohe kätte 15 minutiga 

Kui vajad kiiresti raha kodu sisustamiseks, siis võid taotleda sisustuslaenu internetist. Selleks pead täitma veebivormi oma isiku- ja kontaktandmete, sissetuleku ja kohustuste info ning laenusooviga. Laenuandja hindab sinu taotlust ja teeb sulle pakkumise, mille saad allkirjastada digitaalselt. Pärast lepingu sõlmimist kantakse laenusumma sinu kontole. Selleks vali laenuandja, kes lubab kiiret laenu väljamakset ja kellel on konto ka sinu kodupangas.

Sisustuslaenu eelised ja puudused 

Sisustuslaenul on nii eeliseid kui ka puuduseid, mida tuleb enne laenu võtmist kaaluda. Mõned sisustuslaenu eelised on:

 • Võimaldab kodu või suvila sisustada uue mööbli, kodumasinate või muude sisustuselementidega ilma korraga suurt väljaminekut tegemata.
 • On tavaliselt ilma tagatiseta väikelaen, mis tähendab, et ei pea oma vara pantima ega leidma käendajat.
 • On paindlik ja mugav – saab taotleda internetist, valida endale sobiva laenusumma ja tagasimakse perioodi ning saada raha kiiresti kätte.

Mõned sisustuslaenu puudused on:

 • On finantskohustus, mida tuleb õigeaegselt tagasi maksta. Vastasel juhul võib tekkida viiviseid, leppetrahve või halveneda krediidireiting.
 • On kallim kui hüpoteeklaen, sest intressimäär on kõrgem ja lepingutasud suuremad.
 • Sõltub turuolukorrast ja laenuandja tingimustest, mis võivad muutuda laenu jooksul.

Uuendatud: 2 november 2023