Inbank arvustus

Inbank on Eesti juurtega digitaalne laenudele spetsialiseerunud pank, mis pakub väikelaenu, minilaenu, autolaenu, järelmaksu ja hoiuseid. Lisaks Eestile tegutseb Inbank ka teises Euroopa riikides nagu Läti, Leedu ja Poola. Inbanki teenused on kättesaadavad seal, kus on internet. Ettevõte asutati 2011 aastal, kuid toona nime Cofi alt. Inbanki missioon on muuta finants teenused lihtsamaks, kiiremaks ja mugavamaks.

Laenusumma 500 € - 30 0000 €
Laenuperiood 6 kuud - 72 kuud (Roheenergia laen kuni 120 kuud)
Intress 8,38%
Vanus 21 a.
Koostöö puudub. Vaata teisi väikelaenu pakkujaid.

Informatsioon

Laenusumma 500 € - 30 0000 €
Tagasimakse periood 6 kuud - 72 kuud (Roheenergia laen kuni 120 kuud)
Intress al. 8,38%
Lepingutasu 0-2,5% laenusummast (min 50 €)
Väljamaksed 0-3 päeva
Laenuliik Väikaelaen
Sissetulek 280 €
Raha kohe kätte Ei
Maksehäired lubatud Ei
Laen Mobiil-ID'ga Ei
Laen Smart-ID'ga Ei
Laen Veriffi'ga Ja
Väljamaksed õhtuti / nädalavahetustel Ei
Krediidikontroll 6 kuu konto väljavõtte
Meeldetuletuse tasu 5 €
Laenukindlustus Ei
Võimaldab kaastaotlejaid Ei
Laen ilma Smart-ID'ta Ja
Laen sissetulekuta Ei
Kodulaen Ei

Inbank kontakt

Koduleht https://www.inbank.ee/
Firma nimi Inbank AS
Org. nr 12001988
Aadress Niine 11, 10414 Tallinn
Telefon +372 640 8080
E-post info@inbank.ee

Lahtiolekuajad

                             
Esmaspäev 09:00 - 17:00
Teisipäev 09:00 - 17:00
Kolmapäev 09:00 - 17:00
Neljapäev 09:00 - 17:00
Reede 09:00 - 17:00
Laupäev Suletud
Pühapäev Suletud

Plussid

 • Suur valik laene
 • Üks soodsamaid intresse
 • Osadel laenutoodetele ei ole lepingu- või haldustasu
 • Laenusummad on suured

Miinused

 • Klienditeenindus on avatud ainult tööpäevadel
 • Ei ole füüsiliselt kättesaadav kõikides piirkondades, kus ta tegutseb
 • Inbank nõuab laenu taotlemisel isikusamasuse tuvastamist veebikaamera või kontori külastuse abil

Mis on Inbank?

Inbank

Inbank on digitaalne pank, mis ei oma füüsilisi kontoreid ega teeninduspunkte. Kõik nende teenused on kättesaadavad internetis või mobiilirakenduses. Nende kliendid saavad avada hoiusekontosid, taotleda laenu ja järelmaksu ning hallata oma rahalist olukorda vaid mõne klikiga. See pank kasutab innovaatilisi lahendusi ja tehisintellekti, et pakkuda oma klientidele personaalseid ja paindlikke finantstooteid.

Meie eksperthinnang

Meie eksperthinnang põhineb Inbanki teenuste analüüsil ja võrdlusel teiste sarnaste pakkujatega. Me hindame neid järgmiste kriteeriumide alusel:

 • Intressimäärad
 • Lepingutasud
 • Laenuperioodid
 • Laenusummad
 • Taotlemise kiirus ja lihtsus
 • Klienditeenindus
 • Usaldusväärsus ja turvalisus

Meie eksperthinnang on 3/5. Meie arvates on see hea valik neile, kes otsivad kiiret ja mugavat laenuvõimalust internetis. Nende intressimäärad on konkurentsivõimelised ja lepingutasud on madalad või puuduvad. Laenuperioodid ja laenusummad on paindlikud ja vastavad erinevatele vajadustele. Taotlemise protsess on lihtne ja kiire ning ei nõua palju dokumente.

Klienditeenindus on sõbralik ja abivalmis ning vastab kiiresti küsimustele ja probleemidele. Usaldusväärsuse ja turvalisuse osas on neil Euroopa Liidu pangalitsents ning ta järgib kõiki seadusi ja regulatsioone. Lisaks kasutavad nad kõrgetasemelist krüpteerimist ja autentimist, et kaitsta oma klientide andmeid ja tehinguid.

Kas Inbank on usaldusväärne ja turvaline?

Jah, Inbank on usaldusväärne ja turvaline digitaalne pank. Neil on Euroopa Liidu pangalitsents, mis tähendab, et ta peab järgima kõiki finantssektori seadusi ja regulatsioone. Lisaks kuulub Inbank Eesti Tagatisfondi liikmeks, mis tagab hoiustajatele kuni 100 000 euro suuruse hoiuste tagasimaksmise juhul, kui pank ei suuda seda teha. Samuti kasutavad kõrgetasemelist krüpteerimist ja autentimist, et kaitsta oma klientide andmeid ja tehinguid. Nad ei jaga ega müü oma klientide andmeid kolmandatele osapooltele ilma nende nõusolekuta.

Inbank laenud

Inbank laenuportfell on üks laialdasemaid alustades minilaenust ja lõpetades Roheenergia laenuga ning autoliisinguga. Ainult kodulaen puudub nende laenuportfellist. Pakutavad laenud on järgmised:

Laenud Inbank-ist
 • Väikelaen
 • Minilaen
 • Remondilaen
 • Roheenergialaen
 • Autolaen & Autolaen pluss
 • Autoliising

Kõik Inbank laenud

VäikelaenMinilaenRemont ja sisustusRoheenergia laenAutolaenAutolaen PlussAutoliising
Laenu eesmärkRemont ja sisustusTaastuvenergia lahenduste soetamine, energiatõhususe parandamineSõiduki ostSõiduki ostSõiduki ost
Summa (€)500 – 15 000600 – 2 0003 000 – 20 0002 000 – 20 0001 500 – 15 0003 000 – 15 00015 000 – 30 000
Periood12 – 72 kuud6 – 36 kuud6 – 72 kuud6 – 120 kuud6 – 72 kuud6 – 72 kuud24 – 96 kuud
Intressimääralates 8.9%1.9% kuusalates 7.9%alates 3.9% + 6 kuu EURIBORalates 8.9%alates 8.9%alates 4.9% + 6 kuu EURIBOR
Lepingutasu2% laenusummast, minimaalselt 50 eurot0 eurot2% laenusummast, minimaalselt 60 eurot1% laenusummast, minimaalselt 120 eurot2% laenusummast, minimaalselt 95 eurot2.5% laenusummast, minimaalselt 150 eurot1.5% laenusummast, minimaalselt 190 eurot
Haldustasu3.9 eurot kuus, mis sisaldub kuumakses4.9 eurot kuus, mis sisaldub kuumakses3.9 eurot kuus, mis sisaldub kuumakses0 eurot3.9 eurot kuus, mis sisaldub kuumakses3.9 eurot kuus, mis sisaldub kuumakses3.9 eurot kuus, mis sisaldub kuumakses
LisatingimusedLaenusaaja peab esitama kulutusi tõendavad dokumendidNeil on õigus küsida sõiduki tehnilise passi koopiatÕigus küsida sõiduki tehnilise passi koopiat. Jääkmaksumus 25%.Soetatavale sõidukile seatakse registerpant panga kasuks. Jääkmaksumus 25%.

Inbank väikelaen

Väikelaen on mõeldud erinevateks eesmärkideks ja selle kasutusotstarve ei ole piiratud. Laenu saab taotleda 500 ja 15 000 euro vahemikus ning tagasimakse periood on 12 – 72 kuud. Inbank väikelaenu intress algab 8,9% aastas arvestatuna laenujäägilt. Intressimäär sõltub muidugi sinu krediidivõimekusest ja väikelaenu tingimustest.

Kui laenuvajadus on väiksem, siis sobib sulle minilaen, mis on mõeldud väiksemateks kulutusteks ja selle intressimäär on 1,9% kuus ning sul ei ole lepingutasu. Minilaenu saad taotleda alates 600 ja maksimaalselt 2000€. Tagasimakse periood on 6 – 36 kuud.

Remondilaen Inbank’ist

Inbank

Inbank remondilaen on mõeldud kodu renoveerimiseks või sisustamiseks. Remondi-ja sisustuslaenu saad taotleda 3000 – 20 000€ ning tagasimakse periood jääb vahemikku 6 – 72 kuud. Nende remondilaenu kasutamist tuleb tõendada dokumentidega, mis tõendavad, et sa oled laenu kasutanud õigeks otstarbeks. Selleks võivad näiteks olla ehitus- või remonditööde arved, ostutšekid või muud dokumendid, mis näitavad remondilaenu kasutamise eesmärki.

Inbank roheenergia laen

Roheenergia laen on mõeldud taastuvenergia lahenduste soetamiseks või energiaefektiivsuse parandamiseks. Laenu saad taotleda vahemikus 2000 – 20 000 eurot. Tagasimakse periood roheenergia laenul on 6 – 120 kuud. Roheenergia laenu intressimäär on alates 4,9% aastas.

Ka rohelaenu puhul pead esitama lisadokumente, mis tõendavad laenu kasutamist. Näiteks võivad need olla päikesepaneelide, tuulegeneraatori või maasoojuspumba ostu- või paigaldusarved, kuid samuti ka kütte- või ventilatsioonisüsteemi vahetamise arved või elektriauto laadimisjaama ostu- või paigaldusarved.

Autolaenud ja autoliising

Inbank autolaen on mõeldud sõiduki ostmiseks, laenu saad taotleda summas kuni 15 000 eurot. Autolaen Pluss on mõeldud sõiduki ostmiseks jääkväärtusega, sa saad taotleda 3000 – 15 000 eurot. Mõlema autolaenu puhul on tagasimakse periood 6 – 72 kuud.

Autolaenu ja Autolaen Pluss vahe on see, et Autolaen Pluss on jääkväärtusega laen, mis tähendab, et laenu lõppedes on osa laenusummast alles ja seda summat nimetatakse jääkväärtuseks. Jääkväärtus võib maksimaalselt olla 25% laenusummast. Jääkväärtuse saad maksta ühe korraga või võtta uue laenu selle tasumiseks. Autolaen Pluss võimaldab Sul valida väiksema kuumakse ja suurema laenusumma kui nende tavaline autolaen. Mõlema autolaenu puhul võib laenuandja küsida sõiduki tehnilise passi koopiat.

Autoliising on mõeldud sõiduki ostmiseks jääkväärtusega. Laenu saad taotleda summas 15 000 – 30 000 eurot. Tagasimakse periood on 24 – 72 kuud ja jääkväärtus on 25%. Omandatud sõidukile seatakse Inbanki kasuks registreeritud pandiõigus. See tähendab, et neil on õigus nõuda sõiduki tagastamist või müüki, kui sa ei tasu laenumakseid õigeaegselt.

Taotle laenu Inbank-ist

Laenu taotlemine Inbankis on lihtne ja mugav ning sa saad seda teha kodust lahkumata. Selleks tuleb järgida neid samme:

 1. Valida sobiv laenutoode nende kodulehel või mobiilirakenduses
 2. Täita ära laenutaotlus, sisestades oma isiku- ja kontaktandmed, sissetuleku ja kohustuste info, laenusumma ja perioodi ning eesmärgi
 3. Saada laenutaotlus
 4. Oodata otsust, mis tuleb mõne minuti jooksul
 5. Esitada vajalikud dokumendid, olenevalt laenutootest (näiteks hinnapakkumine, arve, auto müügikuulutus jne)
 6. Nõustuda tingimustega ja allkirjastada leping digitaalselt
 7. Saada laenusumma oma pangakontole

Tingimused Inbankist laenu saamiseks

Inbankist laenu saamiseks peab vastama järgmistele nõuetele:

 • Olema vähemalt 18-aastane (väikelaenu, remondilaenu ja roheenergialaenu puhul vähemalt 20-aastane) Eesti kodanik või alaline elanik
 • Omama kehtivat isikut tõendavat dokumenti (ID-kaart, pass või elamisloakaart)
 • Omama regulaarset sissetulekut, mis on piisav laenu tagasimaksmiseks (netosissetulek on vähemalt 280 eurot kuus)
 • Omama korras makseajalugu, st ei tohi olla maksehäireid ega võlgnevusi
 • Esitama laenutaotluse nende kodulehel või mobiilirakenduses
 • Esitama vajalikud dokumendid, olenevalt laenutootest (näiteks hinnapakkumine, arve, auto müügikuulutus jne)
 • Nõustuma panga tingimustega ja allkirjastama lepingu digitaalselt

Samuti pead täitma oma rahalisi kohustusi korrektselt ja omama kehtivat isikut tõendavat dokumenti.

Isikusamasuse tõestamine

Oma isikusamasuse saad tuvastada kas veebikaamera abil ning Omniva või Inbanki kontorites. Veebikaamera abil saad tuvastada end kuni 15 000 euro laenamisel. Selleks pead kasutama internetiühendusega arvutit, millel on töökorras veebikaamera, mikrofon ja Chrome’i, Firefoxi või Opera veebibrauser.

Nad teevad koostööd usaldusväärset videotuvastuse võimalust pakkuva ettevõttega Veriff. Korduvat lepingut sõlmides on vajalik füüsiline isikutuvastus ja selleks pead külastama valitud Omniva esindust või kontorit. Isikut tõendavate dokumentidena aktsepteeritakse Eesti Vabariigi ID-kaarti, passi ja elamisloakaarti.

Maksevõime kontroll

Inbank kontrollib iga laenutaotleja maksevõimet, et veenduda, et ta suudab laenu tagasi maksta. Maksevõime kontroll hõlmab järgmist:

 • Laenutaotleja sissetuleku ja kohustuste analüüs, mis põhineb tema esitatud andmetel ja avalikel andmebaasidel
 • Laenutaotleja makseajaloo kontroll, mis põhineb Krediidiinfo andmetel
 • Laenutaotleja krediidiskoori arvutus, mis põhineb tema varasemal krediidikäitumisel ja -riskil

Maksevõime kontrolli tulemusena määravad nad laenutaotlejale individuaalse intressimäära ja laenusumma, mis võivad erineda tema soovitud summast ja perioodist.

Maksepuhkus

Maksepuhkus on võimalus peatada laenu tagasimaksed ajutiselt, kui tekib ootamatu olukord, mis takistab laenu teenindamist. Näiteks töökaotus, haigus, perekondlik kriis vms. Maksepuhkuse taotlemiseks peab olema järgmised tingimused:

 • Olema maksnud vähemalt 6 kuud järjest laenumakseid õigeaegselt
 • Olema tasunud kõik lepinguga seotud tasud ja intressid
 • Olema sõlminud lepingu enne 1. juulit 2020
 • Taotlema maksepuhkust vähemalt 5 päeva enne järgmise laenumakse tähtaega

Maksepuhkuse taotlemiseks tuleb saata e-kiri aadressile info@inbank.ee või helistada numbrile 640 8080. Maksepuhkuse kestus on kuni 6 kuud, mille jooksul tuleb tasuda ainult intressimaksed. Maksepuhkuse ajal pikeneb laenu tagasimakse periood vastavalt maksepuhkuse kestusele.

Mis juhtub, kui ma ei suuda enda laenu tagasi maksta?

Kui tekib olukord, kus ei suuda enda laenu tagasi maksta õigeaegselt, siis tuleb sellest kohe teavitada nende klienditeenindust. Vastasel juhul võivad kaasneda järgmised tagajärjed:

 • Laenuvõlgnevusele lisanduvad viivised ja leppetrahvid
 • Võlgnevus edastatakse inkassofirmale või kohtutäiturile
 • Sind kantakse maksehäireregistrisse
 • Võlg mõjutab negatiivselt krediidiskoori ja raskendab tulevikus laenu saamist
 • Laenuvõlgnevuse katteks võidakse müüa panditud vara (näiteks auto)

Seetõttu on oluline hoida head suhtlust ja maksta laenumaksed õigeaegselt.

Kui palju maksab tagasimakse tähtaja pikendamine?

Tagasimakse tähtaja pikendamine on võimalus lükata edasi laenumakse tähtaega, kui ei ole võimalik seda tasuda õigeaegselt. Tagasimakse tähtaja pikendamiseks peab olema järgmised tingimused:

 • Olema maksnud vähemalt 3 kuud järjest laenumakseid õigeaegselt
 • Olema tasunud kõik lepinguga seotud tasud ja intressid
 • Taotlema tagasimakse tähtaja pikendamist vähemalt 3 päeva enne järgmise laenumakse tähtaega

Tagasimakse tähtaja pikendamise taotlemiseks tuleb saata e-kiri aadressile info@inbank.ee või helistada numbrile 640 8080. Tagasimakse tähtaja pikendamise kestus on kuni 30 päeva, mille jooksul tuleb tasuda ainult intressimaksed. Tagasimakse tähtaja pikendamise ajal pikeneb laenu tagasimakse periood vastavalt pikenduse kestusele.

Tagasimakse tähtaja pikendamise eest tuleb tasuda lepingutasu, mis on 1% laenujäägilt. Näiteks kui laenujääk on 5000 eurot, siis lepingutasu on 50 eurot.

Mis juhtub, kui ma ei saa vaatamata ajapikendusele teha enda makseid?

Kui ei saa vaatamata ajapikendusele maksta laenumakset õigeaegselt, siis tuleb sellest kohe teavitada nende klienditeenindust, et leida lahendus. Vastasel juhul võivad kaasneda samad tagajärjed, mis juhul, kui ei suuda enda laenu tagasi maksta (vt eespool).

Inbanki sisse logimine

Sisse logimiseks on sul kaks võimalust:

Inbank sisselogimine
 • Kasutada ID-kaarti, mobiil-ID-d või Smart-ID-d, mis on turvalised ja mugavad viisid oma isiku tuvastamiseks. Selleks tuleb sisestada oma isikukood ja valida sobiv autentimisviis. Seejärel tuleb sisestada oma PIN-kood või kinnitada tehing oma nutiseadmes.
 • Kasutada kasutajanime ja parooli, mis on loodud konto registreerimisel. Selleks tuleb sisestada oma kasutajanimi ja parool ning vajutada “Logi sisse”. Seejärel tuleb sisestada oma e-posti aadressile saadetud kinnituskood.

Korduma kippuvad küsimused Inbank-i kohta

Millal maksab Inbank raha välja?

Inbank maksab raha välja kohe pärast laenulepingu sõlmimist ja allkirjastamist. Raha jõuab laenusaaja pangakontole sõltuvalt pangaülekande kiirusest, mis võib erineda erinevate pankade vahel. Tavaliselt jõuab raha pangakontole sama päeva jooksul, kui leping on sõlmitud tööpäeval enne kella 16.00. Kui leping on sõlmitud tööpäeval pärast kella 16.00 või nädalavahetusel, siis jõuab raha pangakontole järgmisel tööpäeval.

Kuidas suurendada krediiti?

Sa saad suurendada oma olemasolevat laenukrediiti, kui nende maksevõime ja maksekäitumine seda võimaldavad. Krediidi suurendamise taotlemiseks peab olema järgmised tingimused:
tagastanud vähemalt 6 kuud järjest laenumakseid õigeaegselt, tasunud kõik lepinguga seotud tasud ja intressid ning leping peab olema sõlmitud enne 1. juulit 2020.

Kas ma saan laenu tühistada?

Jah, Inbank annab oma klientidele võimaluse tühistada laenuleping 14 päeva jooksul alates lepingu sõlmimisest. Selleks tuleb saata e-kiri aadressile info@inbank.ee või helistada numbrile 640 8080. Laenu tühistamisel tuleb tagastada kogu laenusumma ja tasuda intressid alates laenu väljamaksmisest kuni tagastamiseni. Laenu tühistamisel ei ole vaja tasuda lepingutasu ega muid tasusid.

Uuendatud: 30 märts 2024