Creditea arvustus

Creditea on laenuandja, mis pakub erinevaid laenutooteid, nagu krediidikonto, puhkuselaen, remondilaen, pulmalaen, motolaen ja terviselaen. Creditea kuulub IPF Digitali kontserni, mis tegutseb mitmes riigis, sealhulgas Eestis, Lätis, Leedus, Austraalias ja Mehhikos.

Laenusumma 50 € - 5000 €
Laenuperiood 1 kuu - 60 kuud
Intress 27,24%
Vanus 18 a.

Informatsioon

                               
Laenusumma 50 € - 5000 €
Tagasimakse periood 1 kuu - 60 kuud
Intress al. 27,24%
Lepingutasu 0 €
Väljamaksed 0 päeva
Laenuliik Krediidikonto
Sissetulek Püsiv sissetulek
Raha kohe kätte Ja
- Swedbank Ja
- SEB Ja
- LHV Ja
- Luminor Ei
- Coop Pank Ei
Maksehäired lubatud Ei
Laen Mobiil-ID'ga Ja
Laen Smart-ID'ga Ja
Laen Veriffi'ga Ei
Väljamaksed õhtuti / nädalavahetustel Ja
Maksuvabad kuud 30 päeva
Väljamaksetasu 0 €
Meeldetuletuse tasu 5 €
Laenukindlustus Ei
Võimaldab kaastaotlejaid Ei
Laen ilma Smart-ID'ta Ei
Laen sissetulekuta Ei
Kodulaen Ei

Creditea kontakt

Koduleht https://www.creditea.com/ee
Firma nimi IPF Digital AS
Org. nr 11034137
Aadress Lõõtsa 5 (VIII korrus), 11415 Tallinn, Eesti
Telefon 6119090
E-post info@creditea.ee

Lahtiolekuajad

                             
Esmaspäev 09:00 - 20:00
Teisipäev 09:00 - 20:00
Kolmapäev 09:00 - 20:00
Neljapäev 09:00 - 20:00
Reede 09:00 - 20:00
Laupäev 10:00 - 18:00
Pühapäev Suletud

Plussid

 • Kuni 3 kuud maksepuhkust alates esimesest kuust
 • Kasutajasõbralik äpp
 • Maksekaart koos 2% cashback’iga
 • Maksepuhkus on tasuta

Miinused

 • Automaatne tagasimakseperiood on 60 kuud
 • Maksekaarti igakuine tasu on 2.95€
 • Intress on kohati kõrgem kui konkurentidel.

Mis on Creditea?

Creditea on IPF Digitali uus krediidikonto, mille põhimõte on lihtne: sa saad 15 minutiga avada krediidilimiidi, millelt endale iga hetk raha välja maksta. Sisuliselt on tegemist moodsa krediitkaardiga: sul on konto teatud limiidiga ning selle limiidi ulatuses saad alati raha kasutusele võtta.

Laenuandja krediidikonto on hea alternatiiv kiirlaenudele, sest sa ei pea iga kord uut laenu taotlema, vaid saad kasutada olemasolevat krediidilimiiti. Krediidikonto on ka hea võimalus konsolideerida oma olemasolevad laenud, sest sa saad ühe kuu jooksul teha kuni 10 tasuta ülekannet teistele pangakontodele.

Meie eksperthinnang

Meie hinnangul on Creditea krediidikonto üks parimaid laenutooteid Eesti turul, sest see pakub kliendile palju eeliseid:

 • Laenu taotlemine on kiire ja mugav – saad teha seda veebis või mobiiliäpis
 • Laenu tingimused ja kulud on läbipaistvad ja konkurentsivõimelised – sa maksad ainult kasutatud summa eest ja ei pea tasuma lepingutasu, avamistasu ega muud peidetud tasusid
 • Laenu paindlikkus ja kliendisõbralikkus on suured – sa saad valida endale sobiva krediidilimiidi ja tagasimakseperioodi ning saad alati muuta oma maksegraafikut, võtta maksepuhkust või suurendada oma krediidilimiiti
 • Laenu usaldusväärsus ja turvalisus on tagatud – Creditea on osa rahvusvahelisest IPF grupist, mis on reguleeritud Eesti Finantsinspektsiooni poolt ja järgib kõiki seadusi ja eetikakoodekseid
Creditea koduleht

Kas Creditea on usaldusväärne ja turvaline?

Creditea on usaldusväärne ja turvaline finantsteenuste pakkuja, mis on kuulub IPF gruppi. IPF on üks juhtivaid Euroopa ja Ladina-Ameerika tarbijalaenude pakkujaid, mis on tegutsenud alates 1997. aastast ja teenindab üle 2 miljoni kliendi 9 riigis.

Creditea on reguleeritud Eesti Finantsinspektsiooni poolt ja järgib kõiki seadusi ja eetikakoodekseid, mis kaitsevad kliendi õigusi ja huve. Samuti kasutab laenuandja ka kõrgtasemelisi turvameetmeid, et tagada kliendi andmete ja raha kaitse. Näiteks kastutab laenuandja 3D Secure süsteemi, mis on rahvusvaheline standard turvalisteks internetimakseteks ja ka SSL sertifikaati, mis krüpteerib kliendi andmed ja takistab nende vargust.

Creditea krediidikonto

Creditea krediidikonto on personaalne ja paindlik laenutoode, mis võimaldab sul saada raha siis, kui sa seda vajad. Sa saad 15 minutiga avada krediidilimiidi, millelt endale iga hetk raha välja maksta. Sa saad valida endale sobiva krediidilimiidi, mis vïb jääda vahemikku 100 kuni 5000 €. Lisaks pakub laenupakkuja ka tasuta maksepuhkust kuni 3 kuud, kui sul tekib raskusi tagasimaksmisega.

Creditea

Konto avamine on tasuta ja sa maksad intessi ainult sellelt summalt, mida sa oled kasutanud ja puuduvad peidetud tasud nagu avamistasu, väljamkasetasud jne. Sa pead maksma vaid intressi kasutatud summalt, mis on alates 24% aastas.

Koos krediidikontoga on sul võimalus taotleda ka Creditea tasuta deebetkaarti, millega saad maksta poes või internetis ning teenida igalt ostult 2% cashbacki. Mõlemat teenust koos kasutades saad parima kasutustulemuse. Sa saad ka hallata oma krediidikontot mugava äpi kaudu, mis teavitab sind iga tehingu kohta ja aitab sul hoida kulutused kontrolli all.

Krediidikonto summa suurendamine

Sul on võimalik ka suurendada oma krediidikonto summat, kui oled maksevõimeline ja usaldusväärne klient. Selleks pead esitama Crediteale taotluse ja ootama nende otsust. Creditea hindab sinu varajasemat maksekäitumist ja krediidiajalugu ning otsustab, kas nad soovivad suurendavad sinu krediidikonto summat või mitte. Kui saad positiivse vastuse, siis suureneb su krediidikonto summa. Kui saad negatiivse vastuse, siis saad jätkata oma krediidikonto kasutamist senise summa ulatuses.

Teised Creditea laenud 

Creditea krediidikontot saad kasutada ka auto-, remondi-, tervise– ja puhkuselaenu asemel nii kaua, kui laenusumma jääb vahemikku 50-5000€. See tähendab, et sa saad laenata kuni 5000€ ulatuses raha oma vajaduste kattmiseks.

Tingimuste poolest on need laenud krediidikontoga sarnased, kuid peamiseks erinevuseks, et neil laenudel on kindel otstarve. Siiski ei pea sa kasutama kogu summat korraga, vaid saad seda teha järk-järgult ning muidugi maksad intressi ainult kasutatud summalt. Krediidikonto summa sõltub sinu maksevõimest ja krediidiajaloost. 

Nõuded Creditea-st laenu saamiseks

Creditea-st laenu saamiseks peab klient vastama järgmistele nõuetele:

 • Olema vähemalt 18-aastane Eesti Vabariigi kodanik või alaline elanik
 • Omama kehtivat isikut tõendavat dokumenti (ID-kaart, pass või elamisloakaart)
 • Omama kehtivat pangakontot Eesti pangas
 • Omama kehtivat e-posti aadressi ja mobiiltelefoni numbrit
 • Omama regulaarset sissetulekut, mis on piisav laenu tagasimaksmiseks
 • Ja sa ei tohi olla maksehäirete registris

Kuidas avada Creditea krediidikontot?

Konto avamiseks tuleb teha järgmised sammud:

 • Lae alla Creditea äpp oma nutitelefoni või mine nende veebilehele.
 • Täida krediidikonto taotlus, sisestades oma isikuandmed, kontoväljavõtte ja sissetuleku tõendi. Neid andmeid ei pea enam hiljem esitama.
 • Oota otsust, mis tuleb tavaliselt 15 minutiga.
 • Kui saad positiivse vastuse, siis saad avada krediidikonto.
Creditea sisse logimine

Edaspidi saad väljamakseid oma limiidi ulatuses teha nii veebi iseteeninduses kui ka mobiiliäpi kaudu. Kui soovid, siis saad tellida ka deebetkaardi, millega saad maksta poes või internetis. Kaardi saad kätte posti teel või virtuaalselt.

Creditea krediidikonto vs Credit24 krediidikonto

Sellele küsimusele ei ole ühest vastust, sest see sõltub sinu vajadustest, eelarvest ja eelistustest. Creditea ja Credit24 on mõlemad krediidikonto pakkujad, mis tähendab, et sa saad avada krediidilimiidi ja kasutada seda oma vajaduste jaoks. Sa maksad intressi ainult kasutatud summalt ja saad valida oma makseperioodi. Kuid neil on ka mõned erinevused, mida võiksid arvestada:

CrediteaCredit24
Summa50 – 5,000 €100 – 5,000 €
KaartDeebetkaartEi paku kaarti
Cashback2%0%
Intress27,24%1,9%
Intressivaba periood30% (kui maksad tagasi kogu summa)Ei paku intressivaba perioodi
MaksepuhkusTasuta 3 kuudJa, tasu eest
Creditea krediidikonto vs Credit24 krediidikonto

Seega võib öelda, et Creditea krediidikonto on parem, kui sa soovid:

 • Kasutada väiksemat summat kui 100€
 • Saada nii deebetkaarti ja cashbacki
 • Kasutada intressivaba perioodi ja tasuta maksepuhkust

Millal maksab Creditea raha välja?

Creditea maksab raha välja kliendi pangakontole 15 minuti jooksul pärast kliendi taotluse heakskiitmist. Väljamakseid toimuvad iga päev kella 8:00-22:00. Kui klient teeb väljamakse taotluse väljaspool seda aega, siis saab ta raha oma pangakontole järgmisel päeval. Creditea teeb väljamakseid kõikidele Eesti pankadele, nii et sa ei pea muretsema pangaülekande tasude ega viivituste pärast.

Kokkuvõte

Creditea on rahvusvaheline finantsteenuste pakkuja, mis kuulub IPF gruppi. Creditea pakub Eestis krediidikontot, mis on personaalne ja paindlik laenutoode. Kliendil on võimalik avada krediidilimiit, millelt saab igal ajal raha välja võtta ja tagasi maksta ja sul on vaja tasuda ainult intressi kasutatud summa eest, mis on alates 24% aastas.

Laenuandja on reguleeritud Eesti Finantsinspektsiooni poolt ja järgib kõiki seadusi ja eetikakoodekseid, seega on tegemist usaldusväärse ja turvalise partneriga, sest kasutab kõrgtasemelisi turvameetmeid. Creditea on kliendisõbralik ja koostööaldis, sest pakub erinevaid lahendusi makseraskuste korral. Creditea krediidikonto on hea valik, kui klient vajab kiiret ja paindlikku rahalist lahendust, kuid peab olema teadlik laenu tingimustest ja kuludest ning olema vastutustundlik oma laenu tagasimaksmisel.

Uuendatud: 6 november 2023

Sarnased laenuandjad

Laenusumma 1 000 € - 100 000 €
Laenuperiood 3 kuud - 30 aastat
Intress 10%
Vanus 21 a.
Laenusumma 50 € - 1500 €
Laenuperiood 3 kuud - 5 aastat
Intress 22%
Vanus 18 a.
TAOTLE LAENU
Laenusumma 500 € - 30 000 €
Laenuperiood 1 kuu - 30 aastat
Intress 6,9%
Vanus 18 a.
TAOTLE LAENU
Laenusumma 100 € - 5000 €
Laenuperiood 5 kuud - 60 kuud
Intress 27,24%
Vanus 18 a.
Laenusumma 400 € - 10 000 €
Laenuperiood 3 kuud - 3 aastat
Intress 9,9%
Vanus 18 a.
Laenusumma 50 € - 4000 €
Laenuperiood 1 kuud - 60 kuud
Intress 41%
Vanus 18 a.
TAOTLE LAENU