Laen välismaalt

Kas oled kunagi mõelnud, et võtta laenu välismaalt? Võib-olla oled kuulnud, et välismaa pangad pakuvad paremaid intressimäärasid, suuremaid summasid või pikemaid tagasimakseperioode kui Eesti omad. Või võib-olla oled huvitatud kiirlaenust, mida saad taotleda internetist mõne minuti jooksul. Kui jah, siis siin on midagi sulle. Loe lähemalt, mis on laen välismaalt, kuidas seda taotleda, millised on peamised nõuded ja parimad laenupakkujad.

Mis on laen välismaalt?

Laen välismaalt

Laen välismaalt tähendab, et laenu võetakse mitte Eesti finantsasutuselt, vaid mõnelt välismaalt asuvalt pangalt või muult laenuandjalt. See võib olla kasulik võimalus neile, kes ei ole Eestis pangakonto omanikud või kellel on siin madal krediidiskoor. Laenu välismaalt saab taotleda interneti kaudu, ilma et peaks isiklikult külastama laenuandja kontorit või esitama palju dokumente. Laenu välismaalt taotlemiseks on vaja ainult isikut tõendavat dokumenti, pangakontot ja e-posti aadressi.

Kiirlaen välismaalt kiirelt ja mugavalt

Kiirlaen välismaalt on väikelaen, mida saab taotleda kiiresti ja lihtsalt internetist. Kiirlaenud välismaalt on tavaliselt tagatiseta laenud, mis tähendab, et laenu saamiseks ei ole vaja panna pandiks oma vara või leida käendajat. Need laenud sobivad hästi ootamatute kulude katmiseks või väiksemate soovide täitmiseks ja sa saad laenu taotleda igal ajal ja igast kohast ning raha laekub pangakontole mõne minuti või tunni jooksul.

Kiirlaenud Soomes

Soomes on kiirlaenude turg väga suur ja konkurentsivõimeline. Soomes pakuvad kiirlaene nii kohalikud kui ka rahvusvahelised laenuandjad, kes pakuvad erinevaid intressimäärasid, tingimusi ja summasid. Laenu saamiseks Soomes pead olema Soome kodanik või elama Soomes alaliselt ning omama Soome pangakontot ja isikukoodi. Laenu taotlemiseks Soomes tuleb sul täita veebivorm, mille järel tehakse krediidikontroll ja tehakse laenupakkumine. Soome kiirlaenude tagasimaksmine toimub tavaliselt ühe kuu jooksul või osade kaupa pikema perioodi jooksul.

Kiirlaenud Lätis 

Lätis on kiirlaenude turg samuti väga aktiivne ja mitmekesine. Ka Lätis pakuvad kiirlaene nii Läti kui ka välismaised laenuandjad, kes pakuvad erinevaid intressimäärasid, tingimusi ja summasid. Kiirlaenu saamiseks Lätis pead olema Läti kodanik või elama Lätis alaliselt ning omama Läti pangakontot ja isikukoodi. Laenu taolemiseks Lätis tuleb täita veebivorm, mille järel tehakse sulle krediidikontroll ja tehakse laenupakkumine. Lätis toimub laenude tagasimaksmine tavaliselt ühe kuu jooksul või osade kaupa pikema perioodi jooksul.

Kiirlaenud Leedus

Leedus on kiirlaenude turg samuti väga arenev ja mitmekülgne. Leedus pakuvad laene nii välismaised kui Leedu laenuandjad, kes pakuvad erinevaid intressimäärasid, tingimusi ja summasid. Laenu saamiseks peab olema Leedu kodanik või elama Leedus alaliselt ning omama Leedu pangakontot ja isikukoodi. Taotlemiseks tuleb täita veebivorm, mille järel tehakse krediidikontroll ja tehakse laenupakkumine. Kiirlaenude tagasimaksmine toimub Leedus tavaliselt ühe kuu jooksul või osade kaupa pikema perioodi jooksul.

Veel riike, kust on võimalik kiirlaenu saada

 • Rootsi: Rootsi on samuti üks populaarsemaid riike kiirlaenude saamiseks, sest seal on palju laenuandjaid, kes pakuvad erinevaid summasid ja perioode. Rootsi laenuandjad nõuavad tavaliselt Rootsi isikukoodi ja pangakontot ning teevad krediidikontrolli Rootsi andmebaasides.
 • Taani: Taani on samuti üks populaarsemaid riike kiirlaenude saamiseks, sest seal on palju laenuandjaid, kes pakuvad erinevaid summasid ja perioode. Taani laenuandjad nõuavad tavaliselt Taani isikukoodi ja pangakontot ning teevad krediidikontrolli Taani andmebaasides.

Lisaks nendele riikidele on võimalik kiirlaenu saada ka mõnest teisest Euroopa Liidu riigist, näiteks Saksamaalt, Prantsusmaalt, Hollandist, Hispaaniast, Itaaliast jne. Samuti on võimalik kiirlaenu saada mõnest väljaspool Euroopa Liitu asuvast riigist, näiteks Norrast, Šveitsist, Suurbritanniast jne. Siiski tuleb arvestada, et nendest riikidest kiirlaenu saamine võib olla keerulisem ja kulukam kui Euroopa Liidu riikidest.

Laen välismaa pangast

Laen välismaa pangast on laen, mida saad taotleda mõnelt välismaal asuvalt pangalt, mis tegutseb ka Eestis või pakub oma teenuseid Eesti elanikele. Samuti saad taotleda ka laenu väismaalt, kui sa elad alaliselt selles riigis. Laen välismaa pangast võib olla kas väikelaen, tarbimislaen, autolaen, kinnisvaralaen või muu laenuliik. Välismaa pangast laenamine võib olla kasulik neile, kes soovivad saada paremaid tingimusi, suuremat summat või pikemat tagasimakseperioodi kui Eesti pankadelt ning omavad issetulekut ja elavad alaliselt välismaal.

Kuidas taotleda internetist laenu välismaalt?

Internetist laenu taotlemine välismaal on lihtne ja mugav protsess, mis koosneb järgmistest sammudest:

 1. Vali endale sobiv laenuandja, kes pakub laenu . Selleks võid kasutada erinevaid laenuvõrdlusportaale nagu meie või otsingumootoreid.
 2. Tutvu laenuandja tingimustega, intressimääraga, summadega ja tagasimakseperioodiga. Veendu, et sa vastad laenuandja nõuetele ja et sa suudad laenu tagasi maksta.
 3. Täida laenuandja veebilehel laenutaotlus, kus sisesta oma isikuandmed, pangakonto andmed, sissetuleku andmed ja muu vajalik info.
 4. Oota laenuandja vastust, mis tuleb tavaliselt mõne minuti või tunni jooksul. Kui laenuandja kiidab sinu taotluse heaks, saadab ta sulle lepingu e-posti teel.
 5. Loe leping hoolikalt läbi ja allkirjasta see digitaalselt või paberil. Saada leping tagasi laenuandjale e-posti teel või postiga.
 6. Oota raha laekumist oma pangakontole, mis toimub tavaliselt samal päeval või järgmisel tööpäeval.

Millised on peamised nõuded laenu saamiseks välismaal?

Laenu saamiseks välismaal peab täitma järgmised peamised nõuded:

 • Olla vähemalt 18-aastane
 • Olema vastava riigi kodanik või elamisloaga elanik
 • Omama kehtivat isikut tõendavat dokumenti
 • Omama pangakontot sama riigi pangas
 • Omama regulaarset sissetulekut
 • Omama head krediidiajalugu

Lisaks nendele nõuetele võivad erinevad laenuandjad kehtestada ka oma spetsiifilisi nõudeid, näiteks minimaalse sissetuleku suuruse, töökoha kestuse, elukoha aadressi jms.

Parimad laenupakkujad välismaalt

Välismaalt laenu pakkuvaid laenuandjaid on palju ja nende seas on raske valida parimat. Siiski on mõned kriteeriumid, mille alusel saab hinnata laenuandjate kvaliteeti ja usaldusväärsust:

 • Intressimäär: madalam intressimäär tähendab väiksemat kulu laenu eest
 • Summa: suurem summa tähendab rohkem rahalist paindlikkust
 • Periood: pikem periood tähendab väiksemaid igakuiseid makseid
 • Erinevad tasud: mida rohkem erinevaid tasusid, seda kallim on ka laen
 • jne.

Parimad laenupakkujad välismaalt on need, kes pakuvad laenu soodsate intressimääradega, paindlike tingimustega ja usaldusväärse teenusega. Parimate laenupakkujate leidmiseks tuleb sul võrrelda erinevaid laenuandjaid ja nende pakkumisi, kasutades näiteks laenuvõrdlusportaale või otsingumootoreid.

Mis juhtudel tasub võtta laenu välismaalt?

Peamiseks põhjuseks, miks sul tasub laenu võtta välismaalt on kui su püsiv töökoht ei ole Eestis. Laenu võtmisel tuleb arvestada ka mõningate riskide ja kuludega, näiteks:

 • Valuutakursside muutus, mis võib suurendada laenu tagasimaksmise summat
 • Lisatasud ja vahendustasud, mis võivad suurendada laenu kogukulu
 • Seaduslikud ja maksualased erinevused, mis võivad tekitada probleeme laenu tagasimaksmisel või maksude tasumisel
 • Raskused laenuandjaga suhtlemisel, kui on keelebarjäär või geograafiline kaugus

Seega tuleb enne laenu taotlemist teha põhjalik uurimistöö ja võrrelda erinevaid laenupakkumisi, et leida endale sobivaim variant.

Kas välismaa pangad on paindlikumad kui Eesti omad?

Välismaa pangad võivad olla paindlikumad kui Eesti omad mõnes aspektis, kuid mitte kõigis. Välismaa pangad võivad olla paindlikumad näiteks järgmistes küsimustes:

 • Laenusumma: välismaa pangad võivad pakkuda suuremaid laenusummasid kui Eesti pangad, sest neil on suurem kapital ja riskitaluvus
 • Tagasimakseperiood: välismaa pangad võivad pakkuda pikemaid tagasimakseperioode kui Eesti pangad, sest neil on pikemaajaline strateegia ja kliendisuhe
 • Intressimäär: välismaa pangad võivad pakkuda madalamaid intressimäärasid kui Eesti pangad, sest neil on madalamad kulud ja suurem konkurents

Siiski võivad välismaa pangad olla ka vähem paindlikud kui Eesti omad mõnes aspektis, näiteks järgmistes küsimustes:

 • Dokumendid: välismaa pangad võivad nõuda rohkem dokumente kui Eesti pangad, sest neil on rangemad seadused ja regulatsioonid
 • Krediidiajalugu: välismaa pangad võivad teha põhjalikuma krediidiajaloo kontrolli kui Eesti pangad, sest neil on juurdepääs rahvusvahelistele andmebaasidele
 • Lisatasud: välismaa pangad võivad küsida rohkem lisatasusid kui Eesti pangad, näiteks vahetuskursside, ülekannete, lepingute jms eest

Seega ei ole võimalik üheselt öelda, kas välismaa pangad on paindlikumad kui Eesti omad. See sõltub konkreetsest panga valikust, laenu tüübist ja individuaalsest olukorrast.

Kuidas leida soodsaimat laenu välismaalt?

Soodsaimat laenu välismaalt leida ei ole alati lihtne, sest erinevate laenupakkumiste võrdlemine võib olla aeganõudev ja keeruline. Siiski on mõned näpunäited, mis aitavad leida soodsaimat laenu välismaalt:

Kokkuvõte

Laen välismaalt on laen, mida saad taotleda mõnelt välismaal asuvast pangast või muult laenuandjalt. Laen välismaalt võib olla kasulik neile, kes ei saa laenu Eesti pankadest või kes soovivad saada paremaid tingimusi, suuremat summat või pikemat tagasimakseperioodi. Laen võib olla ka kiirlaen, mida saab taotleda kiiresti ja lihtsalt internetist.

Kiirlaenu saad taotleda mitmest riigist, näiteks Soomest, Lätist, Leedust, Rootsist, Taanist jne. Laenu taotlemisel tuleb arvestada ka mõningate riskide ja kuludega, näiteks valuutakursside muutus, lisatasud, seaduslikud ja maksualased erinevused jms. Välismaa laenupakkuja leidmiseks tuleb kasutada laenuvõrdlusportaale, teha oma eelarve, võrrelda erinevaid valuutasid ja lugeda lepingut hoolikalt.